Proč moje sušička voní jako plíseň? 3 překvapivé důvody!

Určitě se ptáte, proč moje sušička zapáchá plísní? Páchne prádlo vycházející z vaší sušičky plesnivým? Důvodů může být několik, ale nejdůležitější je identifikace příčiny a odstranění zápachu.

Mít doma sušičku je výhodné, protože šetří čas a prostor. Je to užitečné zejména pro jednotlivce, kteří bydlí v kompaktních domech s omezeným prostorem.

Sušení prádla na vzduchu je alternativou, ale trvá to dlouho a je nepohodlné. Navíc lze snadno sušit velké a těžké zboží, jako jsou přikrývky a přikrývky. Když sušička zapáchá, může to způsobit mnoho problémů. Otevření sušičky na konci cyklu, abyste zjistili vlhké a plesnivě páchnoucí prádlo namísto čistého a suchého, může být problematické. nemusíte se bát. Přečtěte si tento článek až do konce, abyste zjistili, jak se zbavit zápachu plísní ze sušičky.

Proč vaše sušička voní jako plíseň?

Abych odpověděl na vaši otázku: proč moje sušička zapáchá plísní? Níže uvádíme několik důvodů. Před opravou musíte pochopit příčinu plesnivého zápachu.

#1. Ponechání oblečení po dlouhou dobu v sušičce

Když necháte oblečení delší dobu v sušičce, začne v sušičce růst plíseň. Tento nepříjemný a plesnivý zápach se přenese na vaše oblečení. Zejména v létě nemůžete nechat oblečení v sušičce příliš dlouho. Oděvy vyrobené z polyesteru nebo syntetických vláken by nikdy neměly být ponechány v sušičce na konci cyklu. Oblečení z tohoto materiálu dokáže po dlouhou dobu zadržovat pach a ukrývat bakterie. Plíseň může způsobit zapáchající oblečení a může je srážet. Ujistěte se, že jste prádlo vyjmuli, jakmile cyklus sušičky skončí.

#2. Hromadění vláken

Nahromadění vláken v sušičce může způsobit, že vaše sušička bude zapáchat jako plíseň. Sušička se obvykle dodává s lapačem vláken. Když je past ucpaná vlákny, musíte ji vyčistit. Pokud ignorujete čištění lapače vláken, vlákna ze sušičky se neustále hromadí a šíří se po vaší sušičce a prádelně. Dalším místem, kde se vlákna mohou hromadit, je větrací otvor vaší sušičky. Když je ventilační otvor ucpaný vlákny, ovlivní to ventilaci. Lapač vlhkého vzduchu uvnitř sušičky. Vlhkost v sušičce způsobí růst bakterií a plísní. V důsledku toho bude sušení oblečení trvat déle než obvykle.

Hromadění vláken může zvýšit riziko požáru. Prach je hořlavý a nadměrné množství vláken v sušičce a kolem ní je nebezpečné. Proto je nutné vyčistit lapač vláken a průduch. Lapač vláken můžete najít na své sušičce. Odstraňte lapač vláken a důkladně jej vyčistěte. K odstranění nahromaděných žmolků a nečistot z lapače žmolků můžete použít směs mýdlové vody.

Pokud jste větrací otvor sušičky dlouho nečistili, okamžitě jej vyčistěte. Nejprve pomocí vysavače vyčistěte všechny vlákna kolem sušičky. Poté vytáhněte větrací otvor sušičky z odsávacího krytu. K čištění odsávacího krytu a větracího otvoru použijte vysavač. Chcete-li z ventilačního otvoru odstranit všechny nečistoty a vlákna, budete jej muset znovu vyčistit kartáčem. Použijte tvrdý kartáč, který je součástí sady na čištění větracích otvorů. Připojte kartáč k elektrické vrtačce. Pomalu zatlačte konec kartáče do otvoru. Zasuňte kartáč hluboko do otvoru. Ujistěte se, že jste důkladně vyčistili odvzdušňovací otvor, aby nezůstaly žádné žmolky.

#3. Přetížení

Každý model sušičky pojme určité množství oblečení. Před zakoupením sušičky se ujistěte, že je její kapacita. Přetížení může také způsobit, že sušička bude cítit plísní. Zvýšení náplně, než je kapacita sušičky, může mít za následek vlhké prádlo na konci cyklu. Zvýšené množství prádla také způsobuje nadměrné žmolky. Čím více oděvů přidáte, žmolky se ucpou uvnitř sušičky a větracího otvoru. Místo sušení mnoha oděvů v jednom cyklu rozdělte prádlo do malých dávek.

Recept na tajný čistič, jak se zbavit zápachu

Abyste se zbavili zápachu plísní, budete muset sušičku vyčistit. Chcete-li sušičku zbavit zápachu, budete muset použít čistič. Chcete-li udělat čistič doma, vezměte si rozprašovač. Přidejte 300 ml vody a nalijte jednu polévkovou lžíci prostředku na mytí nádobí. Přidejte půl lžíce octa. Láhev několikrát protřepejte a nastříkejte do sušičky. Nechte dvě až tři minuty působit a poté vyčistěte pomocí starého trička. V případě potřeby můžete do čističe přidat také bělidlo. Takže, zde je důvod, proč moje pračka zapáchá a jak tomu zabránit a vyčistit.

Je to obal!

V tuto chvíli musíte znát odpověď na svou otázku, proč moje sušička zapáchá plísní. Nepříjemný zápach z prádla vám zdvojnásobí práci, protože jej budete muset znovu prát. Abyste se vyhnuli všem těmto problémům, musíte se o svůj spotřebič dobře starat. Spotřebič se doporučuje hloubkově vyčistit alespoň jednou za čtyři měsíce.

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, proč moje sušička páchne jako plyn a proč moje sušička zapáchá.