Proč moje pračka voní jako plíseň? Základní fakta, která byste měli vědět!

Proč moje pračka páchne jako plíseň? Je to kvůli potenciálním zdrojům, jako je pračka, která absorbuje veškerou špínu, mastnotu a nečistoty v prádle. Bohužel většina z nich odteče a postupem času se usazují zbytky pracího prostředku a mýdlové pěny & pozvat plísně, plísně a bakterie.

Spotřebič a prádlo jsou teplé, což z nich dělá místo pro růst bakterií. Zápach vám signalizuje přítomnost plísně.

Pokračujme tedy dále v tom, proč pračka páchne plísní a jaké přípravky ji použít k čištění a osvěžení. Pravděpodobnější je, že se naučte, jak se tomu vyhnout, aby se to už nikdy neopakovalo.

Další odpovědi, proč pračka páchne jako plíseň

Tak proč moje pračka páchne jako plíseň? Proč pračka zapáchá plísní je také způsobena přebytkem mýdla. Pračka s předním plněním spotřebuje třetinu vody než pračka s horním plněním. Použití víčka čisticího prostředku způsobí, že pěnu neabsorbuje dostatek vody. To je, když zbytky mýdla ulpívají na pryžovém lemu dveří a vytvářejí tak plíseň. Dalším viníkem je tekutá aviváž s voskovým základem, která navazuje na vnější vanu. Tato vnější vana je chovným prostředím pro plíseň. Pokud budete používat aviváž, přidejte pouze malé množství. Může být užitečné přečíst si, co je to plíseň, jaký je ve skutečnosti rozdíl mezi plísní a plísní.

Několik linií obrany

První linií obrany je použití detergentu HE, který může být účinný pouze v malých dávkách. Jednak se používá pro myčku čelního nakladače. Zkontrolujte také stroj, zda jej správně vyrovnáte. Podlahové desky pod strojem se mohly obalit; proto se nevypouští správně.

Zavolejte specialistu na opravu, aby pod něj umístil podložku proti otřesům, abyste zabránili jejímu posunutí.

Odstraňte také zápach plísně, když provozujete prázdný stroj na nejvyšší teplotu. Použijte bělidlo nebo čistič, který deodorizuje jeho vnitřek. Nechte dvířka pračky pootevřená poté, co vložíte jednotlivé kusy prádla, aby se vnitřek vysušil.

Způsoby, které je třeba zvážit při čištění pračky s předním plněním

Je dobré, že jej můžete snadno vyčistit bílým octem a také esenciálním olejem.

#1. Vyčistěte ten dveřní bot

Ten zápach plísně v pračce s předním plněním je možná kvůli botě ve dveřích místo vany pračky. Tento dveřní bot je obrovské gumové těsnění, které se zaplete kolem přední části vany. Zábal zbytků a špíny uvnitř i vně boty. Bakterie tak rostou a vytvářejí zápach plísní. Při čištění dveřního robota postupujte podle následujících kroků.

 • Smíchejte vodu a bílý ocet a vložte je do rozprašovače
 • Nastříkejte jej na botu a ujistěte se, že se roztok octa dostane do těsnicích štěrbin
 • Nechte jej patnáct minut sedět
 • Použijte čistý hadřík a hadřík namočený v octě, abyste obešli těsnění. Přidejte kapky čajovníkového oleje na hadřík, který je působivý pro své antibakteriální vlastnosti. Nepřidávejte ho však do rozprašovače.
 • Proveďte proces čištění znovu s ohledem na pryžové těsnění. Také by vás mohlo zajímat, jak vyčistit plíseň z těsnění podložky s předním plněním.

#2. Vyčistěte umyvadlo a dávkovač

Při čištění pryžového těsnění postupujte podle níže uvedených jednoduchých kroků

 • Při čištění dávkovače použijte přesný roztok octa
 • Použijte prázdnou pračku a nastavte cyklus pračky na nejteplejší nastavení
 • Přidejte do vany jeden šálek bělidla, octa, pracího prostředku a jedlé sody. Stačí si vybrat jeden
 • Nastavte pračku na úplný cyklus
 • Udělejte to znovu

Způsoby, které je třeba zvážit při čištění pračky s horním plněním

Zápach v horním plnění vychází z vnitřní části prostoru vany. Takže teď, tady je to, co byste měli udělat.

 • Nechte vyprázdnit vanu.
 • Nastavte teplotu vody na nejvyšší hodnotu
 • Do horké vody nalijte dva šálky bílého octa
 • Přidejte tři až deset kapek oleje z čajovníku do vody, která ji osvěží
 • Spusťte prázdnou pračku po dokončení cyklu
 • Použijte hadr namočený v octě. Nebo, chcete-li, použijte k odstranění zbytků houbu.
 • Proveďte tento proces znovu každý měsíc.

Další způsoby, které je třeba zvážit při čištění pračky, která páchne jako plíseň

#1. Spusťte pračku pouze na cyklus odstřeďování

Ujistěte se, že uvnitř vany není žádné prádlo. Odstraňte zbytek vody, když pračku spustíte pouze při odstřeďování.

#2. Přidejte chlorové bělidlo

Přidejte chlorové bělidlo do přihrádky na prací prostředek. Naplňte ji, dokud nedosáhne celé linky. Nikdy však nepoužívejte přihrádku na bělidlo.

#3. Rozhodněte se pro samočisticí cyklus

Ihned začněte s procesem samočištění. Nikdy však nenechávejte chlorové bělidlo v pračce. Zavřete dvířka nebo víko pračky. Poté klikněte na tlačítko napájení. Vyberte možnost Self Clean, Pure Cycle nebo Self Clean+. Pro spuštění stiskněte tlačítko pro Start/Pauza. Doba samočištění se u jednotlivých modelů liší. Je to přibližně jedna hodina pro pračku s horním plněním a čtyři hodiny pro pračku s předním plněním. Také by vás mohlo zajímat, jak vyměnit pryžové těsnění na přední podložce.

#4. Vyjměte vanu a spusťte ji na cyklus odstřeďování máchání

Spusťte cyklus máchání a odstřeďování, abyste se zbavili zbytků. Pokračujte ve spouštění různých procesů, dokud nezůstanou žádné zbytky.

#5. Nechte pračku vyschnout

Nechte dvířka nebo víko otevřené a nechte pračku vyschnout. Zásuvku na prací prostředek ponechejte prázdnou, až vyschne.

#6. Dezinfikujte filtr čerpadla

Pravidelně čistěte filtr čerpadla, což je běžná vlastnost myček s předním nakladačem. Filtr čerpadla může způsobit zápach. Může být užitečné přečíst si hodnotu h0w k čištění filtru čerpadla na pračce s předním plněním.

#7. Vyhledat službu

Pokud plíseň nebo zápach po několika pokusech zůstanou, vyhledejte pomoc nebo servis servisního technika.

It’s A Wrap!

Teď už víte, proč moje pračka páchne jako plíseň. Sledujte několik obranných linií a způsoby, jak zvážit pomoc v boji proti ní. Použití octa, tea tree oleje, horké vody a jedlé sody zde dává smysl. Při čištění buďte důslední, aby byl opět funkční!