Proč moje pračka voní jako plíseň: Průvodce odstraněním ve 3 krocích

Vyprali jste si prádlo a ucítili jste něco špatného a ptáte se sami sebe: „Proč moje pračka páchne jako plíseň?“ Pračka může způsobit zápach, i když obviňujete nějaké špinavé oblečení.

Vyndat oblečení z pračky a zjistit, že strašně smrdí, je frustrující a stresující. Ne proto, že jej musíte znovu spustit, ale proto, že problém může vyžadovat opravu.

Když vaše pračka začne zapáchat plísní, musíte okamžitě vyvinout strategii. Nevzdávejte se, i když si možná myslíte, že potřebujete novou pračku!

Stále můžete osvěžit páchnoucí pračku, kterou jste tam dostali, a vaše oděvy vyčistit pomocí několika technik, které můžete použít.

Proč vaše pračka voní po plísni?

Pračky spotřebují na vodu o třetinu méně než jejich protějšky s horním plněním.

Pokud použijete stejné množství pracího prostředku jako v pračce s horním plněním, zůstane vám příliš mnoho bublin. Plíseň může růst na gumovém okraji otvoru kvůli mýdlovému nahromadění.

Různé faktory mohou způsobit zápach plísně v pračce. Velká většina nečistot, mastnoty a nečistot z prádla se nasákne pračkou a vypláchne z pračky.

Bakteriím, plísním a plísním se daří ve špíně, špíně a zbytcích pracího prostředku, které se hromadí ve vaší pračce v průběhu času a po četném vyprání. Této bakterií se daří v teplých a vlhkých podmínkách, jako je prádelna a samotný stroj. Zápach nakonec odhalí jeho existenci.

Abychom vám pomohli dále, zde je návod, jak se zbavit plísní v pračce.

Jak poznám, že moje pračka má plíseň?

Nejprve zkontrolujte pryžové těsnění kolem dveří. Když gumu sloupnete, můžete si všimnout plísně.

Chcete-li začít, podívejte se dovnitř skříňky na prací prostředek. Zadržuje vlhkost, protože v dnešní době méně otevíráme prádelní kapsle a voda proniká jako první.

Jak mohu odstranit zápach plísně v pračce?

Krok č. 1. Odebrat díly

Chcete-li začít s čištěním, budete muset vyjmout zásobníky na mýdlo, bělidlo a aviváž, abyste mohli každý důkladně vyčistit. Zbývající voda, ve které se plíseň ráda rozrůstá, obvykle zůstane, když se do těchto oblastí dostane vlhkost.

Můžete použít čistič trubek a starý kartáč, abyste se dostali do zákoutí dávkovačů a odstranili veškeré usazeniny, které mohou způsobovat plesnivé pachy.

Máte-li model s předním plněním, použijte špičku Q k vyčištění všech nahromaděných nečistot kolem pryžového těsnění. Dávejte pozor na praskliny zakrývající nečistoty kolem dveří verzí s horním plněním.

Krok č. 2. Pro dezinfekci stroje mějte k dispozici chlorové bělidlo.

Při boji proti plísním a plísním může být vaším řešením chlorové bělidlo. Používejte tento roztok opatrně a nemíchejte jej s jinými čisticími prostředky pro vaši ochranu.

Nastavte teplotu pračky na nejvyšší úroveň. V závislosti na vašem spotřebiči možná budete muset použít více nebo méně bělidla.

Při použití pračky s horním plněním nalijte čtyři šálky bělidla nebo dva šálky do stroje s předním plněním a poté spusťte cyklus. Počkejte, až bude vana téměř kompletní, a poté vypněte pračku, jakmile míchadlo zapracuje bělidlo.

Po 30 minutách namočení znovu spusťte proces bělení. Zbytky bělidla byste měli úplně odstranit po druhém máchacím cyklu.

Krok č. 3. Použijte ocet

Po sterilizaci bělidlem použijte ocet, abyste odstranili případné přetrvávající pachy.

Navíc kyselá povaha kapaliny eliminuje hromadění vlhkosti a jakékoli zbývající organismy, které mohly uniknout bělidlu. Chcete-li začít, zapněte nastavení nejvyšší teploty pračky.

Měli byste přidat obyčejný bílý ocet do stroje s horním plněním nebo dva šálky do zařízení s předním plněním. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, nepoužívejte v tomto cyklu žádné tekuté mýdlo.

Jakmile mixér důkladně promíchá ocet a vodu ve vaně, můžete vypnout přívod vody a nechat vanu naplnit její kapacitu.

Restartujte pračku a nechte cyklus pokračovat dalších 30 minut. Místo pachu neúspěchu budete moci zažít příjemnou vůni úspěchu.

Jak mohu zabránit zápachu plísní?

Zde je několik způsobů, jak zabránit zápachu plísní na pračce:

  • Často utírejte vnitřek a těsnění mycí vany a vnitřku.
  • Používejte vhodný prací prostředek pro váš typ stroje. HE pračka vyžaduje použití HE detergentu.
  • Ujistěte se, že nepřeháníte množstvím mýdla, které používáte. Použití příliš velkého množství mýdla v pračce může způsobit vážné poruchy, které si vyžádají opravu.
  • Po dokončení pracího cyklu se ujistěte, že oblečení ihned svléknete, abyste minimalizovali vlhkost.
  • Není-li buben pračky používán, nechejte dvířka otevřená a nechte vyschnout.

Zde je návod, jak vyčistit formu z těsnění podložky s předním plněním pro další pokyny.

Závěr

Nyní znáte odpověď na otázku „proč moje pračka páchne jako plíseň.“ Aby tyto kroky zůstaly účinné, je lepší provádět také pravidelnou údržbu.