Proč moje pračka voní? 5 překvapivých důvodů!

Proč moje pračka voní? Vodní kámen, špína a prací prostředek byly vyvinuty v pračce; díky nim bude vaše pračka vonět. Když zapáchá, může to způsobit, že oblečení bude také zapáchat.

Přátelé, existuje několik způsobů, jak můžete pračku vyčistit; buben můžete udržovat vždy suchý, používat vhodný prací prostředek a vyprázdnit kapsu oblečení.

Než se však o tomto tématu budeme více bavit, měli byste vědět, že zápach z pračky může přinést několik faktorů. Některé prvky zahrnují těsnění dvířek, zásuvku dávkovače pracího prostředku, součásti topení, ucpání filtru a hadici jímky. Tak na co čekáš? Pojďme se ponořit hlouběji! Bez dalších řečí, začněme!

Důvody, proč vaše pračka voní

Tak proč moje pračka voní? Zde jsou známé faktory, které mohou způsobit, že pračka bude vlhká nebo zatuchlá:

#1. Nečisté těsnění

V důsledku nečistého těsnění dochází k páchnoucí podložce. Možná jsou to měsíce, co to budete znovu čistit. Tehdy z něj může vycházet zatuchlý zápach. Součásti těsnění dveří také zpomalují proudění vody a způsobují plísně. Těsnění ostřikovače může hromadit mýdlovou pěnu a zachycovat špínu, takže je poté páchnoucí. Ještě lepší je, když jeho vnitřní část před praním otřete suchým hadříkem. Kromě toho může být zápach způsoben plísní na pračce.

#2. Teplota

Standardní rada je nastavit pračku na nízkou teplotu, aby byla energeticky účinná. Ale pak by to nemělo být zvykem, protože to může mít za následek zapáchající odtok. Zápach pračky je způsoben tím, že nízkoteplotní voda nelikviduje bakterie. Tato situace je téměř stejná jako implementace efektivního nastavení vody. Navíc bude nepříjemně zapáchat, pokud při praní oblečení přidáte přebytečný prací prostředek. Pokud tak učiníte, buben stroje bude zapáchat kvůli zbytkům mýdla.

#3. Buben

Pračka zapáchá, protože buben je zatuchlý, protože je neuklizený. Kromě toho mohou zbytky nečistot nebo mýdla po přilepení plesnivět a zapáchat. Čistěte proto pračku pravidelně, jinak ponesete tyto následky.

#4. Neefektivní drenážní systém

Dalším důvodem, proč se v pračce objevuje nepříjemný zápach, je neúčinný odvodňovací systém. V důsledku toho se v něm voda hromadí a stojatá voda příšerně zapáchá. Navíc spící voda má za následek vznik bakterií, mýdlové pěny, slizu a plísní. Můžete také chtít vědět, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky a jak opravit pračku, která nevytéká.

#5. Zdroj

Stroj také nevoní kvůli zmíněným faktorům, ale kvůli zdroji. Proto prozkoumejte každou část myčky nebo očichejte všechna ta podezřelá místa. Identifikujete tak primární zdroj zápachu a zápachu.

Způsoby, jak zastavit zápach v pračce

Odstraňte zápach v pračce jejím řádným čištěním. Je zábavné umýt pračku, ale udělejte to. Buďte při tom důslední, jinak se na oblečení nebo bavlněném oblečení přilepí zápach. Například ručníky jsou tlusté a bavlněné. Takže absorbují stopu z podložky. Ale dobrá věc, zápachu se dá předejít a opravit. A myčku účinně vyčistěte pomocí bílého octa, houby, vody, jedlé sody, drátěnky a kartáče.

Pro formy

 • Smíchejte vodu a sodu bikarbonátu a uložte do šálku.
 • Naneste směs na postiženou oblast a nechte ji tam patnáct minut působit.
 • Formu vydrhněte kartáčem.
 • Omyjte zásuvku dávkovače pracího prostředku octem.
 • Zkontrolujte, zda v nejbližší prodejně nemáte sprej na plísně nebo plísně.

Pro obecné praní

 • Připravte vodu a jedlou sodu do čtvrt šálku. Nalijte směs do nádoby stroje na mycí prostředek.
 • Připravte bílý ocet ve 2 šálcích a přidejte jej do bubnu. Spusťte pračku na nastavení vysoké teploty.
 • Použijte houbu a ponořte ji do rozmíchané vody, octa a & prášek do pečiva. Vyčistěte jeho vnitřní část houbičkou.
 • Posledním krokem je použití vysoce účinného pracího prostředku a umožnění odpaření vody v bubnu. Během mytí to dělejte v různých intervalech. Udržujte vše, dokonce i těsnění, v pořádku.

Pro zásuvku na prací prostředek

 • Vyjměte pračku s vyjímatelnou policí na prací prostředek. Další podrobnosti se dozvíte při čtení manuálu.
 • Při čištění zásuvky na prací prostředek použijte kartáč.

Mějte tyto procesy na paměti, pokud chcete, aby pračka voněla svěže. Pravidelné čištění může ještě zvýšit celkový výkon pračky. Vaše oblečení docílí tak příjemné vůně a místnost, kde pračku držíte, bude příjemně vonět. Může být užitečné přečíst si, proč moje pračka zapáchá a jak tomu předcházet a čistit.

Tipy pro údržbu čisté pračky

Je nutné znát způsoby, jak se vyhnout páchnoucím pračkám. Zde jsou následující způsoby:

#1. Buben udržujte vždy such

Jedním z dobrých způsobů, jak se vyhnout zápachu stojaté vody, je udržovat buben vždy suchý. Nejprve řádně vyvětrejte prádelnu, aby byla zachována její suchost. Plísně a plísně přežívají ve vlhkém prostředí, ale se vzduchem se nevyvinou. Otevřete dvířka pračky a zásuvku dávkovače pracího prostředku, aby vlhkost vyschla.

#2. Použijte vhodný mycí prostředek

Vědět, který prací prostředek použít jako vysoce účinnou možnost. Při aplikaci použijte správné měření. Používejte mycí prostředky HE, protože jejich pravidelná volba přináší nadměrné množství pěny, které ovlivňuje funkci stroje. Je-li méně pěny, je také méně spodiny, která pojme organismy. Také víte, kdy dát aviváž do pračky.

#3. Vyprázdněte kapsu oblečení

Po vyprázdnění všech věcí v kapse dejte oblečení do pračky. Pokud tak učiníte, zabráníte tím praktikám, které ucpou odtok v pračce. Částice, které se hromadí v pračce, ještě více znesnadňují, aby voda pokračovala do odpadu.

Je to obal!

Proč už není zápach mé pračky velkým problémem? Výše uvedené důvody vás nasměrují k dalšímu postupu. Perte ho každý měsíc, i jen jednou týdně. Pamatujte, že páchnoucí pračka může způsobit zapáchající prádelnu, která ovlivní celý dům. Takže udržujte způsoby, jak udržet pračku a místnost čisté a vonět! Můžete si také přečíst o tom, jak čistit vypouštěcí hadice praček.