Proč moje lednička vydává hlasité hučení? 4 překvapivé důvody!

Dělá vám starosti, proč moje lednička vydává hlasité hučení? Přestaňte se tím trápit! Zůstaňte s námi na konci, abyste se vše naučili. No, vaše lednička je trochu hlučná, abyste si ji užili?

Podle profesionálů musíte reagovat na zvuky vaší chladničky. Možná jsou zvuky přirozené a časem zmizí. V mnoha jiných případech je však musíte interpretovat jako volání o pomoc a řešit konkrétní mechanické problémy s vaší lednicí.

Jak tedy poznáte, že je čas jednat? Zvuk, který cítíte z lednice, může být příjemný, ale je také možné, že naznačuje, že váš stroj musí být opraven nebo opraven. Hlučné chladničky jsou nepohodlné; existují však techniky, jak zmenšit objem vaší chladničky. Následuje několik nejúčinnějších a nejspolehlivějších přístupů ke snížení hluku. Pojďme se bavit!

Proč lednička vydává hlasité hučení?

Nezbytnou akcí při opravě hlasité lednice je určit přibližné místo hluku. To může být pro některé zvuky náročnější než jiné. Ale tady se můžete dozvědět, proč moje lednička vydává hlasité hučení.

#1. Problém s odtokovou vanou

Vypouštěcí miska s největší pravděpodobností zareaguje, pokud uslyšíte zřetelné rachotění ze dna chladničky. Pokud jste přestěhovali ledničku nebo jakkoli interagovali s odtokovou vanou, je to časté. S největší pravděpodobností to bylo špatně umístěné. To znamená, že běžně bezpečná pánev vibruje v důsledku drobných vibrací, které vytváří pravidelně fungující chladnička. Naštěstí existuje rychlý lék. Vše, co nyní musíte udělat, je vyjmout pánev a mít na paměti, že je na správném místě. Také by vás mohlo zajímat o vodě kapající z mé lednice na podlahu.

#2. Špinavý kondenzátor

Ventilátor kondenzátoru je s největší pravděpodobností na vině, pokud uslyšíte hlasité bzučení, hučení, ječení nebo sekání vycházející ze zadní části vaší chladničky. To napomáhá odvodu tepla spirály kondenzátoru a shromažďuje nečistoty a prach jako spirály kondenzátoru. Pravděpodobně se spíše důkladně čistí než opravuje, pokud takový ventilátor bzučí. Cívky se zašpiní, ventilátor se stane nečistým a ventilátor přestane fungovat tiše.

#3. Vadný výparník

Výparník, který nefunguje správně, ale není to kvůli ucpání vývodů nebo ventilátoru kondenzátoru, může být tentokrát na vině výparník. Ventilátor výparníku vaší chladničky cirkuluje chladný vzduch po celé chladničce nasáváním vzduchu přes spirály výparníku.

Protože výparník nefunguje správně, jeho průchodka je spálená, zablokovaná nebo zlomená lopatka ventilátoru může vydávat hučení. Motor výparníku může generovat bzučení s masivním nahromaděním ledu na motoru. Pokud je ledu příliš mnoho, rozmrazte jej, abyste zjistili, zda plní svůj účel.

Výparník je viditelný zevnitř mrazničky a lze jej vidět zvednutím víka přístupového panelu. Při vstupu do ventilátoru výparníku mějte na paměti, že může být spojen s termistorem. Chladivo je protlačováno přes výparník a spirály kondenzátoru kompresorem v chladničce. Při spuštění generuje bzučivý zvuk, protlačuje chladivo přes jednotku a poté ji vypne, čímž se proces několikrát během dne opakuje.

#4. Vadný kompresor

Pokud hučení vychází z kompresoru, zjistíte, že není konzistentní a vyskytuje se pouze za chodu kompresoru. Kompresor může vydávat hučení z jednoho ze dvou důvodů: může selhat a je třeba jej opravit nebo vyměnit, nebo je jen zaprášený a potřebuje vyčistit. Oprava poškozeného kompresoru je nákladná a časově náročná procedura; pokud však tento zvuk produkuje kompresor, pravděpodobně tomu dáte přednost proto, že je nečistý, spíše než proto, že se zhoršuje.

Mějte na paměti, že pokud kompresor lednice nefunguje správně, zjistíte, že vyrostl mnohem výše, do té míry, že to obtěžuje, spíše než pravidelné hučení, které při dobrém fungování téměř neslyšíte. Jakmile začne tlačit chladivo, může vadný kompresor vytvořit náhlé hlasité bouchání, které může pokračovat i po vypnutí. Zatímco nadměrně hlasitý kompresor naznačuje, že se zhoršuje, kompresory mohou pokračovat v provozu po tolik měsíců, kdy jsou hlučné.

Čištění cívek kompresoru může tento problém často vyřešit rychle. I když, pokud je pravidelně čistíte, ale stále slyšíte hučení, může se stát, že váš kompresor nefunguje správně. Nebudete to schopni opravit nebo opravit sami. Je to složité a manipulace s ním může být nebezpečná. Měli byste kontaktovat odborníka na opravy spotřebičů; obtíže, které vyžadují výměnu kompresoru, však mohou být nákladné. V závislosti na tom, jak stará je chladnička, bude její výměna nákladově efektivnější.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni pochopíte, proč moje lednička vydává hlasité hučení. Všechny důvody tohoto problému jsou diskutovány výše a tím, že zjistíte, odkud vychází, můžete jej opravit. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, kolik ampérů spotřebuje lednička a kolik stojí kompresor chladničky.