Proč moje lednice zmrazuje jídlo? Zjistěte všechny 4 faktory, které vám vždy způsobí problémy!

Možná vás napadlo: „Proč moje lednice zmrazuje potraviny?“ Je to kvůli problémům s různými součástmi vašeho spotřebiče. Ale s tím si nedělejte starosti! Tento článek vám má poskytnout informace o tom, proč se váš počítač chová tímto způsobem a jak jej můžete vyřešit.

Chladničky byly vytvořeny tak, aby využívaly chladu k znevažování vývoje biologických složek, které vyvolávají kazení potravin. Všechno je však dobré, pokud je užíváno v pravidelných množstvích. Přehánění věcí může mít výsledky, které vás negativně ovlivňují.

Podobně chladničky mají za úkol udržovat vaše jídlo chladné a čerstvé, ale k zamrzání často nedochází, zvláště v jiných oblastech než v mrazničce. Pokud si všimnete, že se něco takového stane, buďte opatrní. Může to být známka poruchy.

Proč chladnička zmrazuje potraviny

„Proč mi lednice zmrazuje jídlo?“ Ačkoli mražené potraviny nejsou zrovna neobvyklé, zvláště u spotřebičů využívajících chladu, stále to není dobré znamení. Přinejmenším většinu času. Některé lednice jsou pravděpodobně tak silné, zvláště pokud jsou nově zakoupené. Zatímco ve většině případů se jedná o problém poctivé chyby nebo vnitřního poškození.

Důvod č. 1. Ucpané cívky kondenzátoru

Cívky kondenzátoru jsou součásti, které se obvykle nacházejí pod strojem nebo za ním, v závislosti na modelu. Nicméně bez ohledu na polohu slouží stejnému účelu. Pracuje s výparníkem v cyklu tepla a chladného vzduchu.

Zatímco výparník propouští chladný vzduch, cívka kondenzátoru vylučuje teplo a poskytuje prostor chladu. Ucpané cívky kondenzátoru jsou obvykle způsobeny nahromaděním prachu. Protože jeho umístění není snadné dosáhnout, udržování čistoty není snadné.

Bez ohledu na to, jak obtížné je, musíte udržovat pravidelné čištění, abyste tuto část oprášili a vyhnuli se ucpávání výstupu horkého vzduchu.

Důvod č. 2. Teplota byla nastavena příliš nízko

V jednodušších případech nemusí být problém se strojem vůbec. Někteří uživatelé například mohli zapomenout nastavit správnou teplotu pro gadget. Někdy nadhodnocíme úrovně nastavení a skončíme s příliš nízkou teplotou.

Protože se jedná o nejjednodušší možnost, zkontrolujte nejprve toto. Pokud tomu tak je, zvyšte statistiku na vyšší teplotu. Chladné vnitřní klima je dobré, ale může negativně ovlivnit jídlo, když je ho příliš. Dokonce jít tak daleko, že to zkazíte, což je hlavní věc, kterou nechceme, aby se stala.

Důvod č. 3. Poškozené řídicí systémy

Když jste vyzkoušeli všechno a stále bezvýsledně, problém může být v nastavení ovládání. Důvodem, proč jste se pokusili zkontrolovat všechny součásti a dokonce upravit teplotu, a nic se nezměnilo, je to, že vaše ovládací prvky byly v první řadě rozbité. Zjistěte, jak resetovat termostat klimatizace!

Možná to není tak vážné, zkuste tedy resetovat úrovně ovládání. Vypněte jej a restartujte jej zapnutím po několika hodinách. Pokud to stále nefunguje, zvažte to svěřit odborníkům. Poškození může být vnitřní. Uvědomte si možnost, že u novější verze budete možná muset změnit ovládací prvky.

Důvod č. 4. Neefektivní nebo rozbitá podšívka chladničky

Dveře vaší chladničky jsou vybaveny tenkou gumovou podšívkou, která brání úniku studeného vzduchu a vstupu tepla, když jsou dveře zavřené. Díky tomu je chladnička efektivnější při skladování chladného vzduchu, protože dveře chladničky mají malou prasklinu, i když jsou zavřené. Při nákupu nové lednice se ujistěte, že je vaše podšívka účinná, protože neúčinný model v první řadě porazí účel jejího nákupu.

Podšívka by měla být dostatečně měkká, ale pevná a bezpečná. V zavřeném stavu nesmí také ukazovat žádné praskliny.

Rozbité obložení bude naopak nutné vyměnit. Zde jsou obvykle slzy v těchto gumách. V některých případech je poškození způsobeno uvolněním obložení ze dveří. Můžete jej buď bezpečně změnit nebo opravit. Udělat to sami není špatné, ale odborná pomoc se přesto doporučuje.

Problémy s tlumičem

Klapka je známé jméno domácnosti. Ale pro ty, kteří o tom nevědí, funguje jako regulátor vzduchu, který přechází do lednice a pomáhá při snižování teplot. Pokud je klapka poškozená, může dojít k přetékání vzduchu. Přečtěte si, co se stane se zaseknutou klapkou mezi chladničkou a mrazničkou.

Přetékající vzduch je zbytečný, protože způsobí nižší teploty, než byste si přáli. Obsah chladničky tak bude náchylnější k zamrzání.

V případě poškození tlumičů jej musíte nechat zkontrolovat technikem a v závažných případech nechat vyměnit.

Jiné způsoby, jak to vyřešit

Pokud jste vyzkoušeli všechno bezvýsledně, nezoufejte. Poškození nemusí být v žádné z uvedených částí. Chcete -li to zjistit, zde je trik. Umístěte jídlo na různé části chladničky. Čím pestřejší, tím lepší. Tímto způsobem můžete vidět oblasti, kde jídlo opravdu zmrzne. Jakmile to určíte, můžete si udělat bližší závěr o tom, která komponenta nefunguje správně.

Závěr

Nyní máte představu, proč moje lednice zmrazuje jídlo zcela neobvykle. Je to způsobeno poruchou určitých částí. Jediné, co musíte udělat, je zkontrolovat a provést nezbytná opatření k nápravě! Tímto způsobem si nyní můžete plně užít svou ledničku! Přečtěte si, jak chřest skladovat v mrazáku!