Proč moje klimatizace fouká horký vzduch? 6 úžasných důvodů!

Klimatizační jednotku si kupujeme za jediným účelem: ochlazení místnosti, ale byla doba, kdy jste se sami sebe zeptali: „Proč moje klimatizace fouká horký vzduch?“ Protože pokud jste to udělali, pak je problém s vaší AC jednotkou.

V létě porazíme horko tím, že půjdeme na pláž, sníme šťavnatý a osvěžující plátek melounu, nebo zůstaneme doma a zapneme AC na nejvyšší úroveň. A v této době je pro techniky HVAC nejrušnější, protože lidé často volají po tom, že jejich klimatizace nefunguje správně.

Většina majitelů domů si obvykle stěžuje, že jejich klimatizace fouká horký vzduch, což je v horkých dnech běžné.

Pokud se s tím tedy setkáváte, nemějte obavy, protože to můžete vyřešit. Kromě toho můžete v případě, že k tomu dojde, vyřešit potíže se svou AC jednotkou. Ale bylo by nejlepší vědět, proč jednotky střídavého proudu foukají horký vzduch, a tady je důvod, proč číst dál.

Moje AC jednotka fouká horký vzduch; Proč tomu tak je?

Zde je seznam důvodů pro vaši otázku „proč moje klimatizace fouká horký vzduch?“

Důvod č. 1. Cívky výparníku jsou špinavé

Nejčastějším důvodem, proč se vaše AC jednotka zahřívá, je to, že cívky výparníku nebo vzduchové filtry jsou plné nečistot a prachu.

Obvykle čistíme vzduchové filtry střídavého proudu, což bychom měli dělat pravidelně. Přesto často zapomínáme, že důležité části uvnitř jednotky lze také nahromadit prachem a špínou.

A to může být důvod, proč vaše klimatizace fouká teplý vzduch. Prach a špína by mohly blokovat proudění vzduchu, pokud by byly ponechány delší dobu a cívky výparníku by svou práci neplnily. Ujistěte se tedy, že pravidelně čistíte AC filtr a cívky. Můžete to udělat sami nebo zavolat profesionála.

Důvod č. 2. Cívky výparníku jsou zamrzlé

Ten je připojen k filtrům špinavého vzduchu. Vidíte, že pokud je AC filtr naplněn prachem, blokuje proudění vzduchu uvnitř vaší jednotky, což narušuje procesy, které se dějí uvnitř, a to by mohlo vést k zamrznutí cívek výparníku.

Cívka výparníku zmrzne kvůli zablokovanému proudění vzduchu. Výsledkem je, že cívka neodpaří kondenzátový vzduch z chladicího procesu, který bude stále chladný, dokud nebude jednotka zmrazena. To znamená, že cívka výparníku nebude absorbovat teplo, což způsobí, že AC jednotka vyfoukne horký vzduch ven.

Důvod č. 3. Mohou být problémy s kabeláží

Další příčinou poruchy vaší AC je poškozené vedení ve vnitřní nebo venkovní AC jednotce. Kabeláž mohla být roztřepená nebo přerušená. Nebo je mohou žvýkat otravné myši, které vstoupily do jednotky. Ten by mohl vážně poškodit vaši klimatizaci a ovlivnit její výkon.

Abyste tomu zabránili, můžete k utěsnění vodičů použít elektrickou pásku, pokud není potažená, ale bylo by nejlepší zavolat technika HVAC co nejdříve.

Důvod č. 4. Kompresor je poškozen

Nyní si toho všimněte. Kompresor je srdcem vaší AC jednotky. Jakmile je poškozený, kondenzátorová jednotka se vypne a přestane fungovat. Je zodpovědný za absorpci tepla tlakem chladiva a kompresor vypouští horký vzduch ven.

Pokud z vašeho AC proudí horký vzduch, pak je to známka toho, že s kompresorem může být něco v nepořádku.

Tento problém vyžaduje, aby klíčovou část zvládl profesionál, proto si domluvte schůzku se svým technikem střídavého proudu a nikdy jej neopravujte sami, pokud nemáte znalosti, nástroje a ochranné vybavení k jeho opravě.

Důvod č. 5. Vaše AC jednotka je v režimu vytápění

Nyní je toto zjevným důvodem, proč váš AC fouká horký vzduch. Ale bohužel jste si možná spletli režim vytápění s chladnějším nastavením. Pokud je váš termostat nastaven na „chladný“, zkuste jej přepnout na „automatický“, aby jednotka mohla foukat studený vzduch, až bude připravena.

Bylo by nejlepší nastavit AC na 78 stupňů Fahrenheita, když jste doma, a zvýšit ji na 10 stupňů, pokud jdete ven, abyste mohli nechat jednotku odpočívat. Pokud máte bezdrátovou jednotku, zkontrolujte baterie termostatu, protože mohou vyžadovat výměnu.

Důvod č. 6. Vadné kondenzátorové cívky

A pokud vše, co jste udělali, nefunguje, zkontrolujte cívky kondenzátoru nalezené na venkovní jednotce. Stejně jako výparníkové cívky bude funkce jednotky ovlivněna také v případě narušení proudění vzduchu. Proveďte kontrolu a zkontrolujte, zda nedošlo k poškození nebo zda je třeba jej vyčistit.

Závěr

A to je vše pro „proč moje klimatizace fouká horký vzduch?“ K tomuto problému opět dochází, když je jednotka špinavá nebo se často používá, zejména v horkých dnech.

Aby se tomu zabránilo, bylo by nejlepší zavolat profesionála, aby zkontroloval vaši jednotku, než dorazí horké dny. Každopádně, pokud máte také stejný problém s klimatizací do auta, vězte, proč z ní klimatizace do auta nefouká studený vzduch. Doufáme, že tento článek zodpověděl vaše otázky. Díky za zastavení!