Proč moje chladnička Samsung netvoří led? 5 překvapivých problémů!

Zdá se vám podnos na led vždy prázdný a ptá se: „Proč moje lednice Samsung nevyrábí led?“ Za touto situací je asi pět důvodů. Tento článek vás provede tím, jaké oblasti vaší lednice nejprve zkontrolujete a prozkoumáte. A pokud konkrétní komponenta funguje dobře, pak existují ještě další příčiny odhalení.

Pravděpodobně jste tady, protože se chystáte dostat hrst kostek ledu, aby váš nápoj osvěžil, ale na tácu nic není. Tato situace by měla být pochopitelná, pokud vaše lednička nemá výrobník ledu a vy potřebujete vyplnit formu na led ručně.

Vaše lednice Samsung má bohužel dávkovač vody a ledu, a proto může nastat problém.

Nemějte však obavy, protože vás provedeme možnými problémy, které můžete zkontrolovat a uvidíte malé rozdíly. Proč tedy stále čekáme? Pojďme tento problém vyřešit a zjistit, jak jej opravit.

Proč lednice Samsung nedělá led

Neměli bychom usuzovat, že je něco špatně jen proto, že to nefunguje dobře. Mohli bychom se ztrapnit, pokud zavoláme profesionálního technika a zjistíme, že jsme nezapnuli výrobník ledu. Shromáždili jsme tedy všechny možné součásti, které by mohly mít problémy, které ovlivnily váš výrobník ledu. A ty by mohly vyřešit vaši otázku „proč moje lednice Samsung nevytváří led?“

Obava č. 1. Tlačítko výrobníku ledu je vypnuto

Ovládací panel by měl být první položkou, kterou zkontrolujete. Zde můžete vidět různá nastavení, stejně jako teplotu v chladničce a mrazničce. Obsahuje také ovládací prvky výrobníku ledu. V příručce si můžete ověřit její symbol.

Většina chladniček Samsung má konkrétnější ovládací prvky. Místo pouhého stisknutí tlačítka ledu pro zapnutí a vypnutí máte možnosti: drcený, kostkový a žádný led. Vzpomeňte si tedy, jaký typ ledu zadáváte do lednice.

Obava č. 2. Je třeba vyměnit vodní filtr

Protože již zkoumáte ovládací panel, možná budete chtít zkontrolovat, zda se symbol filtru nezčervenal. Pokud ano, pak lednička nevytváří led, protože je třeba vyměnit vodní filtr. Můžete také určit, zda je to problém, když z výdejního stojanu nevyteče žádná voda.

Nečekejte a vyměňte filtr přímo. Může být plná špíny, nebo začíná ztrácet svoji funkci. Filtr vypadá jako trubice kanystru a starý filtr můžete z jednotky vyjmout a vyměnit za nový čistý. V chladničce Samsung je filtr obvykle v blízkosti drtiče čerstvých potravin.

Obava č. 3. Ventil přívodu vody

Pokud máte správné nastavení výrobníku ledu, přejdeme k dalšímu. Protože moderní chladničky s dávkovači vám automaticky dodávají vodu a led, potřebuje ke svému provozu také zdroj vody. A aby to pro vás bylo pohodlnější, měl by existovat ventil pro ovládání toku vody, protože pokud žádný není, můžete riskovat zaplavení vašeho domu a zvýšit účet za vodu.

Zkontrolujte, zda je ventil zapnutý. Pokud nevíte, kterým směrem byste se měli obrátit, můžete vyzkoušet metodu pokusu a omylu. Otočte jej o 90 stupňů na jednu stranu a zkontrolujte, zda teče voda. Pokud žádný, můžete jej otočit zpět a zkontrolovat, zda je nějaký rozdíl. Pokud vám oba směry neposkytují dobrý průtok vody, měli byste kontaktovat instalatéra nebo vodárenskou společnost.

Obava č. 4. Tlak vody

Tento problém je další na řadě, pokud máte dostatečný průtok vody v jednom směru ventilu. Přestože voda teče, měli byste také vzít v úvahu úroveň tlaku. Pokud není dostatečně silný, nemohl by cestovat do zdvižných trubek.

A tento problém můžeme také spojit s ventilem. Pokud ventil není zcela zapnutý, tlak bude nízký. Možná budete chtít zkusit přepnout na celých 90 stupňů. Nebo mohou být ještě další faktory, které ovlivňují úroveň tlaku, o kterých budeme brzy diskutovat.

Obava č. 5. Ucpané vodní potrubí

Pokud máte špatný průtok vody, může být na vodorovné čáře přilepený předmět. A to blokuje proudění vody. Když se chystáte tento problém zkontrolovat, možná budete chtít upravit ventil tak, aby jej vypnul nebo snížil tlak. Vypnutí zabrání vážnému poškození jednotky a domova. Vodní potrubí by se mohlo roztrhnout nebo prasknout, pokud proudí pod vysokým tlakem a předmět mu zcela zabrání v průchodu. Chcete -li to prozkoumat, můžete nahmatat odhalené potrubí a zkontrolovat, zda není něco tvrdého.

Pokud se předmět nachází v blízkosti konektoru potrubí, můžete jej jednoduše odpojit a sáhnout po předmětu. Nebo pomocí vysokotlaké vody vytlačte předmět z trubice. Pokud je však těžké se přiblížit, můžete na jeho stranu vyvinout tlak a vytlačit jej otvorem. Nebo zavolejte instalatéra, aby vám to zkontroloval.

Závěr

A to jsou možné obavy, které by mohly odpovědět na vaši otázku „proč moje lednice Samsung nevytváří led?“ Pokud žádný z těchto návrhů váš výrobník ledu nevyřeší, je na čase zavolat vaší výrobní společnosti nebo někomu certifikovanému k opravě domácích spotřebičů. Doufáme, že jsme vyřešili problém, který jste nastolili.

Doufejme, že příčinu identifikujete a budete ji řešit co nejdříve. Mezitím můžete výrobník ledu vypnout, abyste předešli dalšímu poškození. Podívejte se, proč vaše klimatizace nefunguje, abyste našli užitečnější průvodce. Vše nejlepší!