Proč moje chladnička nechladí? 5 hlavních důvodů!

Proč moje lednice nechladí? Ačkoli existuje několik způsobů, jak zjistit, proč se vaše chladnička nechladí, řešení problémů s cílem najít příčinu je skvělý způsob, jak to vyřešit.

Už jste někdy zažili, že vaše jídlo zůstane teplé, když je uložíte do lednice? Nebo jste někdy skladovali mléko a byli jste překvapeni nepříjemným zápachem, když druhý den otevřete lednici?

No, můj drahý, v těchto případech je na vině chladnička, která nechladí. Nyní nepropadejte panice, pokud je to váš případ, protože vám s tím pomůžeme. Dalším krokem je pravděpodobně zavolat odborníka, aby to okamžitě napravil.

Ačkoli můžete ušetřit náklady na to, když víte, jak najít příčinu sami, můžete také vyřešit problém s chlazením zcela sami. V tomto článku se dozvíte, proč vaše chladnička nechladí a jak řešit problémy.

Hlavní důvody, proč chladnička nechladí

Proč moje lednice nechladí? Než se přesuneme, musíme identifikovat problém s vaší chladničkou. Znalost zdroje problému nám usnadní vědět, co dělat a jaké konkrétní kroky podniknout. Existuje několik důvodů, proč vám chladnička již nechladí jídlo, a zde jsou pravděpodobné důvody.

Důvod č. 1. Není zapojeno nebo problémy s napájením

Všechny elektrické spotřebiče musí být zapojeny, aby fungovaly. Zkontrolujte tedy, zda je chladnička zapojená. Světlo by se mělo rozsvítit, když otevřete dvířka chladničky. Ujistěte se, že zástrčka není poškozená nebo že vaše elektřina zvládne požadavek na výkon chladničky.

Poškození spouštěcího relé může být také příčinou nesprávné funkce kompresoru. Chladivo v kompresoru, které je zodpovědné za chlazení, nemusí správně fungovat.

Chcete -li vyzkoušet, zda je poškozený, odpojte relé a zatřepejte, abyste zjistili, zda je nějaké spojení stále neporušené nebo smažené. Pokud při chvění uslyšíte chrastítko, je to znamení, že byste si měli pořídit nové a vyměnit ho.

Důvod č. 2. Termostaty a těsnění

Zkontrolujte termostat chladničky, zda není poškozený, nebo byl omylem vytočen číselník na minimum. Pokud je termostat poškozený, můžete získat náhradu buď v železářství, nebo online.

Další věc, kterou byste měli zkontrolovat, jsou těsnění.

Jak vaše lednička postupem času stárne, těsnění kolem dveří se trhá. Roztržení může mít za následek uvolněné těsnění, které může ovlivnit chlazení uvnitř chladničky. Chladný vzduch bude z chladničky unikat. Ujistěte se, že těsnění těsně těsní, a zkontrolujte, zda nejsou praskliny nebo uvolněná těsnění. Můžete také najít někoho, kdo je změní nebo nahradí.

Důvod č. 3. Blokované větrací otvory

Dalším důvodem, proč vaše lednice nechladí správně, je zablokování větracích otvorů chladničky. Například větrací otvory na zadní straně mrazicího oddílu mohou být blokovány mraženým zbožím nebo krabicemi zmrzliny.

Další věc, na kterou byste si měli dát pozor, je přetížení vaší lednice. Pamatujete si, kdy jste naposledy vyčistili zbytky chladničky? Možná je na čase vše zkontrolovat a vyhodit nějaké zbytky, aby měla lednička prostor.

Zbytky a přetížení vaší lednice jim mohou bránit v cirkulaci, což znemožní vše ochladit. Tyto průduchy jsou dýchacími cestami pro cirkulaci chladného vzduchu v chladničce. Ujistěte se, že tyto větrací otvory jsou uvolněné, takže cirkulace vzduchu bude hračka.

Důvod č. 4. Ucpané cívky

Cívky nacházející se v zadní části chladničky mohou být ucpané, což může způsobit poruchu chladicích součástí chladničky. Ucpaná cívka může způsobit špatné chlazení, kde může dojít ke zkažení potravin. Vyčistěte tyto cívky, aby chladnička fungovala lépe.

V cívkách se hromadí prach, který znemožňuje cirkulaci vzduchu uvnitř. I když zaprášení cívek udělá své. Jediné, co musíte udělat, je hledat cívky v zadní části chladničky. Pomocí kartáče nebo vysavače se zbavte zaseknutého prachu. Provedení tohoto čištění několikrát za rok prodlouží dobu používání vaší chladničky.

Důvod č. 5. Ventilátor kondenzátoru

Jedním z nejčastějších důvodů, proč chladnička nechladí, jsou ventilátory kondenzátoru. S ventilátorem kondenzátoru může být něco zaseknutého, a proto se neotáčí volně. Ačkoli některé modely chladniček bez cívek nemají vzadu žádné ventilátory. Chcete -li zkontrolovat, zda ventilátor kondenzátoru funguje správně, odpojte chladničku a vytáhněte ji.

Vyčistěte lopatky ventilátoru kondenzátoru a otáčením rukou zkontrolujte, zda se ventilátory mohou otáčet. Připojte ventilátor zpět, abyste zjistili, zda funguje společně s kompresorem. Pokud ventilátor nefunguje, problém může vyřešit jeho výměna.

Pokud jste si všimli, že vaše lednička po zapnutí vydává hluk, ale zábava neběží, výměna ventilátoru kondenzátoru může vyřešit hlučný problém. Nejprve budete muset vyjmout držák a odšroubovat ventilátor z držáku.

Závěr

Abychom shrnuli, proč moje lednice nechladí, budete muset zkontrolovat každý kout lednice. Můžete začít s napájením, vedle komponentů, pak větracími otvory, cívkami a v neposlední řadě je ventilátorem kondenzátoru. Možná budete překvapeni, že si ledničku opravíte sami. Ušetřili jste nejen profesionální poplatky, ale také jste získali znalosti.