Proč moje auto topení vydává divný hluk? 2 překvapivé příčiny!

Možná jedete do práce, když slyšíte divný zvuk, a tak se ptáte sami sebe: proč moje topení v autě vydává divný zvuk? V moderním světě je mnoho technologií navrženo tak, aby nám zajistily ještě větší pohodlí v autě tím, že zajišťují hladký a tichý provoz.

Pokud však hlasitý zvuk vycházející z topení vašeho auta vzbuzuje obavy, je ideální zjistit zdroj a určit, zda je to normální nebo není známkou toho, že je váš topný systém vadný. V tomto příspěvku se dozvíte, jaké podivné zvuky produkují topení automobilů a co znamenají.

Příčiny, proč topení auta vydává divný hluk

Samozřejmě byste nechtěli přehřívat zvuky opotřebení z palubní desky vašeho auta. Ale občas po nastartování auta zahřejete bizarní zvuky, které často vycházejí z ventilačních otvorů. Přirozeně se vylekáte a to znamená, že vám vzniknou náklady na opravy. Nemusí to však být tak zlé. Někdy je problém jednoduchý, ale podivný zvuk vypadá, že topný systém je hrozný. Přečtěte si níže, a pokud je některý z těchto dvou případ pro vás, máte štěstí. Není to nic vážného. Tak proč moje topení v autě vydává divný zvuk?

#1. Papír v odkládací přihrádce

Předpokládejme, že se zdá, že hluk neustává. Pak s největší pravděpodobností čelíte dalším problémům. Pokud je uvnitř odkládací přihrádky mnoho kusů papíru, včetně registračních formulářů a uvolněných účtenek, mohou vyklouznout ze dveří. Pokuste se otevřít přihrádku a odstranit vše, co obsahuje.

Pomalu zavřete dvířka a uvidíte, že jsou vzadu otevřená. To platí pro většinu aut. Nemají celá záda, do kterých by se tyto papíry vešly. Tyto papíry mohou skončit blízko filtru, což má za následek pískání. Podívejte se pozorně na mezeru a odstraňte papíry. Ale v případě, že tam dole žádný papír nevidíte, budete muset přivézt auto k opravě. Můžete požádat technika, aby zkontroloval váš systém vytápění a ventilace, abyste se nemuseli znovu zabývat pískáním při jízdě.

#2. Zablokované větrací otvory

Pískavý zvuk po zapnutí topení může znamenat, že něco blokuje ventilační otvory a snižuje proudění vzduchu. Tento případ může být vážný, ale předtím, než se uchýlíte k nákladným opravám, zkontrolujte ventilační otvory na palubní desce. Možná někdo sedí na sedadle spolujezdce před vámi a posouvá na tomto místě nějaké předměty, jako jsou opalovací krémy na čelním skle a balíčky. Pokud při přemísťování sáčků s potravinami něco zasáhne ventilační otvor, může se páka ventilace zavřít. V takovém případě je pískání, které slyšíte, zvukem vzduchu, který nemůže projít.

Vzhledem k tomu, že větrací otvor je uzavřen, vzduch nemůže procházet, což znamená, že ohřátý vzduch neucítíte. To je pro většinu lidí často překvapením, protože často zanedbávají kontrolu ventilačních otvorů. Pokud jste viděli, že ventilační otvor není zcela otevřen, měli byste páku zcela otevřít a hluk ustane. V opačném případě čelíte horšímu problému, který vyžaduje opravu.

Nejčastější dotazy

V této části odpovíme na další otázky o tom, proč moje topení v autě vydává divný zvuk. Tyto otázky slýchám často, a tak jsem se rozhodl na ně odpovědět.

#1. Proč ventilátor vydává hluk?

Bez ohledu na hluk uslyšíte – skřípání, chrastění nebo slabý zvuk, když ohřívač lehce fouká ohřátý vzduch, nebo ten horší druh zvuků, jako je vibrační zvuk z palubní desky, když zapnete topení. Ale mějte na paměti, že to nutně musí být znamená, že se něco špatného děje s topením vašeho auta. Nicméně, rušivý a hlasitý hluk ventilátoru topení, to lze opravit.

#2. Co způsobuje hlasitý zvuk topení auta?

Hlasité zvuky, které slyšíte po zapnutí topení automobilu, obvykle indikují problém s motorem ventilátoru. Nejčastěji je to způsobeno odpadky nebo úlomky zachycenými a nahromaděnými v motoru.

#3. Proč ohřívač auta vydává skřípavý zvuk?

Pokud je zdrojem hluku motor ventilátoru, pak jsou pouzdra s největší pravděpodobností opotřebovaná. Pokud máte rychlý přístup k této části, můžete nastříkat mazací tuk nebo lubrikant. Další pravděpodobnou příčinou je problém s kompresorem ohřívače. Kompresor je zapojen do určitých výběrů režimů vytápění. Může být užitečné přečíst si o topení auta, které nefouká horký vzduch.

Je to obal!

Když topný systém vašeho auta začne vydávat podivný zvuk, obvykle vám chce něco říct. Neměli byste to ignorovat a pokračovat v jízdě, jako by vás žádný zvuk neobtěžoval. Problém je jednoduchý a lze jej rychle opravit, ale může také naznačovat vážný problém. Až budete znát odpověď na otázku, proč moje topení v autě vydává divný zvuk, musíte problém vyřešit nebo jej přivést k opravě, pokud je něco horšího . V opačném případě může dojít k poškození vašeho vozu. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, proč mi nefunguje topení v autě a jak zrychlit ohřev auta.