Proč moje auto topení nefunguje? 8 šokujících příčin!

Předpokládejme, že léto je pryč, takže si chcete zajistit, že vám bude v autě poskytnuto dostatek tepla, ale budete frustrovaní a zeptáte se: proč mi nefunguje topení v autě? Jste si jisti, že to loni fungovalo dobře, ale teď na vás hází křivky.

V tuto chvíli se chcete ujistit, že topení auta funguje správně. Naštěstí je snadné pochopit konfiguraci ohřívače vody. Topný systém vašeho vozu zahrnuje ovládání HVAC, chladicí systém, ventilátor topení a jádro topení.

Jádro topení nasává horkou chladicí kapalinu, když ventilátor fouká topení směrem do kabiny, zatímco chladicí kapalina jde zpět do systému. Ale i když je systém tak jednoduchý, stále může nastat mnoho problémů a způsobit poruchu topného systému. Přečtěte si níže a zjistěte problém, kterému čelíte.

8 běžných příčin, proč vaše auto topení nefunguje

Nemůžete to opravit, aniž byste identifikovali kořen, jako jakýkoli jiný problém. Proč mi tedy nefunguje topení v autě? Pojďme si projít běžné příčiny, proč vaše topení nefunguje.

#1. Nízká chladicí kapalina

Jedním z běžných problémů je nedostatek chladicí kapaliny nebo nemrznoucí směsi. Pokud hladina chladicí kapaliny klesne, horká kapalina se nedostane k jádru topení systému, a proto zůstává kabina studená. K tomu obvykle dochází, když motor auta tvrdě pracuje a přehřívá se. Probíhá také, když chladicí kapalina není správně naplněna.

#2. Vadný termostat

Rozbitý nebo vadný termostat je častou příčinou, když auto nevyrábí teplo. Když je termostat zaseknutý zavřený nebo otevřený, ovlivní to teplo. Přesto bude ovlivněn i chladicí systém vozidla. Buď vám to bude nepříjemné, nebo si budete myslet, že máte rozbitý motor.

#3. Ventilátor topení je vadný

I když je v jádru topení systému dostatek nemrznoucí kapaliny nebo chladicí kapaliny, existuje možnost, že se ventilátor topení rozbije nebo dojde ke zkratu. V takovém případě nebude do kabiny proudit žádné teplo.

#4. Jádro ohřívače je ucpané

K tomu dochází méně často ve srovnání s jinými problémy uvedenými výše. Částice a nečistoty končí uvnitř vašeho chladicího systému a ucpávají jádro topení. Dochází k tomu, když chladič začne korodovat uvnitř nebo v něm skončí nějaké nečistoty a táboří se směrem k ohřívači systému. Ať už je to jakkoli, možná budete muset renovovat topné jádro. Ale může se stát, že ho hned vyměníte.

#5. Rezistor motoru ventilátoru je vadný

Vadný odpor motoru může znamenat, že budete čelit některým problémům. Například nebudete mít vůbec žádný vzduch. Nejen to, ale také budete mít problémy s nastavením otáček ventilátoru.

#6. Netěsný radiátor

Pokud dojde k netěsnosti chladiče, chladicí kapalina se nemusí dostat k jádru topení. Horší je, že se poškodí motor.

#7. Spálené pojistky nebo vadné zapojení

Toto je stejná situace, když se vaše ovládací prvky HVAC rozbijí. Kabeláž vašeho vozu může mít zkrat. To znamená, že ohřívač se nespustí, pokud požádáte o jeho fungování.

#8. Vadné ovládání HVAC

Dotykové obrazovky, knoflíky nebo tlačítka vašeho vozu nespouštějí váš topný systém. Špatné dotykové obrazovky, rozbité číselníky a zkraty mohou způsobit poruchu vašeho topení. To může také zabránit jeho fungování.

Nejčastější dotazy

Zde jsou odpovědi na běžné otázky:

#1. Jak vytopit auto, když nemáte topení?

Bez topení si auto nevytopíte. Pro zahřátí vozidla potřebujete prostorové topení. Může to být propan nebo elektrický. Nezkoušejte hacky, které vidíte na internetu.

#2. Obsahuje topení mého auta pojistku?

Ano, všechna autotopy jsou dodávána s pojistkou. Můžete se podívat dovnitř pojistkové skříňky a zkontrolovat, zda není vystřelená. V příručce zjistíte, kde se nachází pojistka a která je určena pro topení vašeho auta. Zjistěte více, pokud vaše auto topení nefouká horký vzduch.

#3. Jak často proplachovat chladicí kapalinu?

Obecně platí, že proplachování by mělo být prováděno jednou za pět let nebo každých 100 000 mil. Ale když budete čelit problémům s horkem v autě nebo pokud se přehřeje, můžete jej propláchnout.

#4. Kolik bude stát oprava topného jádra?

Za nové díly musíte zaplatit pouze v případě, že to uděláte sami. Ale pokud to necháte opravit profesionálně, budete čelit účtu v rozmezí od 800 do 1 000 dolarů.

#5. Jaká je životnost topného jádra?

V průměru vydrží topné jádro 10 až 15 let. Pokud jej však namáháte nebo problém nevyřešíte, jakmile k němu dojde, například když neprodukuje teplo, životnost se zkrátí.

Je to obal!

Poté, co jsem přišel na příčinu, proč mi nefunguje topení v autě, jsem s tím okamžitě něco udělal. Doporučuji, abyste udělali totéž, aby se problém nezhoršil.

Možná vás také bude zajímat, proč mi nefunguje topení v autě a jak zrychlit ohřev auta.