Proč moje auto topení nefunguje? 7 zajímavých důvodů!

Ptáte se někdy na otázku, proč mi nefunguje topení v autě? Důvodem je porouchaný systém spínačů topení, ucpaný vnitřní ventilační systém, nefunkční termostatický ventil a ucpané jádro topení.

Pokud ohřívač přestane fungovat, opravte jej, což trvá patnáct minut až hodin. Tehdy bude topení vozidla plně funkční.

Ale můžete to zlepšit bez použití speciálního vybavení. Pamatujte, že pokud opravíte vozidlo, může to být ošklivé a nebezpečné. Pokračujte ve čtení a zjistěte více o tom, jak se vyhnout zmrzačení, ztrátě ruky a přitom udržovat košili, kůži a kalhoty čisté a vyhnout se smrti. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Důvody, proč vaše auto topení nefunguje správně

Existuje mnoho důvodů, proč vaše auto topení nefunguje správně. Je to hlavně kvůli tomu, že se topení používá pouze v zimě. Každou zimu je nezbytné najmout si službu, která udrží její dobrý stav. Kromě toho je možné, že ovladače, knoflíky a hmatové dotykové obrazovky nespustily topení. Poškozené číselníky, zkraty a vadné dotykové obrazovky mohou zastavit provoz ohřívače.

#1. Vadný termostat

Termostat je ventil, který se otevírá a zavírá, aby řídil pohyb chladicí kapaliny do chladiče a motoru. Je nutné mít funkční termostat, který nejlépe udržuje motor a pracuje při vhodné teplotě; to je také navzdory jednoduchosti, kterou má. Termostat je rozbitý a zachycený uvnitř otevřeného stavu.

#2. Nefunkční jádro ohřívače

Ohřívač automobilu se skládá z několika otvorů a malých trubek, které chladič ve vozidle. Radiátor pak ztrácí teplo v okolním vzduchu. Ventilátor pak fouká teplo a pokračuje na zadní sedadlo. Netěsnosti a zanášení v labyrintovém systému topného jádra kapilár snižují cirkulaci a hladiny chladicí kapaliny v chladicím systému vozidla. Znečištěná nebo nedostatečná chladicí kapalina a vadná topná jádra způsobují přehřátí motoru. Výsledkem je, že ohřívač přestane čerpat teplý vzduch.

#3. Toxická chladicí kapalina

Chladicí kapalina motoru se skládá z vody a zamrzá, čímž chrání motor před nadměrným ochlazením nebo teplem. Chladicí kapalina v autě nemusí v létě zamrzat ani se nadměrně zahřívat; když je zaručena vhodná směs vody a chladicí kapaliny, systém klimatizace adekvátně rozptyluje a shromažďuje teplo v motoru. Když v zimním období zapnete topení auta, toto přebytečné teplo se tlačí do interiéru vozu. Poté se zahřeje a vyčistí čelní skla. Znečištění v systému klimatizace vozidla je jednou z příčin, proč vaše topení nefunguje. Způsobuje to, že chladicí kapalina časem rychle zamrzne. Vytváří teplo motoru, které zastaví funkci ohřívače.

#4. Poškozený ventilátor

Topné jádro shromažďuje teplo v systému a tlačí ho dovnitř kabiny horkým vzduchem, když jej zahřívá ve vozidle. Ventilátor fouká horký vzduch ve výměníku tepla ventilací automobilu. Pokud lopatka dmychadla nepracuje správně, ventilačními otvory vychází pouze slabé proudění. Poškození způsobené vnitřními částmi ventilátoru nebo obvodů ventilátoru jsou dvě příčiny selhání ventilátoru. Pokud se zapnutým topením v autě necítíte nebo neslyšíte vítr, mohou být příčinou problémy s ventilátorem.

#5. Únik vody

Únik vody je častým problémem autotopu. Podobně se objevuje ve většině oblastí, proto zkontrolujte termostat, čerpadlo a kabely, zda nejsou problémy. Topení v autě nebude správně fungovat, pokud tyto tři budou netěsné. Topný systém je funkční, pokud je zima příjemnější. Pokud zaznamenáte některý z těchto problémů nebo žádné teplo, které proudí z ventilace, zkontrolujte topný systém u spolehlivé autoservisu. Je důležité okamžitě vyřešit problémy s vytápěním, jak je to možné. Pokud bychom tento případ pouze ignorovali, mohlo by to mít za následek dražší a významnější problém v příštích letech.

#6. Problematické ovládání HVAC

Proč moje topení v autě nefunguje, není kvůli knoflíkům, tlačítkům a dotykovým obrazovkám s hmatovou zpětnou vazbou, které spouštějí topný systém. Ale špatné dotykové obrazovky, rozbité ciferníky a zkraty mohou způsobit poruchy zařízení, které nebude fungovat.

#7. Spálené pojistky nebo vadné zapojení

Přepálená pojistka může přerušit kabeláž vašeho vozu nebo mít takový zkrat, že je to stejné jako u poškozených ovládacích prvků HVAC, protože to znamená, že topení není spuštěno, když jej řidič ovládá, aby fungoval. Nejlepší je také vědět, jak rozžhavit topení do auta.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, proč moje auto topení nefunguje kvůli spálené pojistce nebo vadné elektroinstalaci, problematickému ovládání HVAC, úniku vody, poškozenému ventilátoru, toxické chladicí kapalině, nefunkčnímu jádru topení a vadnému termostatu. Je vhodné se vyvarovat nefunkčnosti topení vašeho vozu. Proveďte nezbytné opravy a opravy, abyste se již nemuseli trápit! Díky tomu si užijete řízení svého vozu s rodinou. Od té doby, co se vrátí do práce, vás to tolik neovlivní. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, co způsobuje, že topení auta fouká studený vzduch a jak moc opravit topení auta.