Proč mi chladnička mrazí? 6 úžasných důvodů!

Můžete si položit otázku, proč mi lednice mrzne? Existuje šest běžných důvodů, a jeden z důvodů je vysoký termostat. Každopádně budete vědět více z těchto důvodů, když se ponoříte hlouběji do tohoto článku.

Jde o to, že chladničky mají mrazicí část, kde je její teplota nižší než teplota vaší chladničky. Je to místo, kde obvykle skladujete mražené potraviny a led.

Zajímalo by vás, kdy se jednoho náhodného rána zmrazí veškerá vaše zelenina nebo zmrazí potraviny, které jste uložili do lednice. Dokonce i vaše nápoje, které by měly být jen studené, nyní zamrzly. Možná budete chtít zkontrolovat chladničku, zda není něco v nepořádku. Nyní, bez dalších okolků, začněme!

Proč vám lednice mrzne?

Proč mi lednice mrzne? Neztratí to jen vaše peníze za potraviny, ale může to být známka toho, že vaše lednička může mít problém. Existují různé důvody, proč vám lednice mrzne. Zde je několik důvodů:

#1. Termostat je příliš vysoký

Jedním z důvodů může být to, že jste otočili termostat příliš vysoko. Termostat vaší chladničky můžete rychle přesunout. Proto může existovat šance, že jej omylem zapnete. Nastavení termostatu na teplotě začíná od 0 – 7, kde číslo 7 je nejchladnější. U některých je to 0 – 8 nebo dokonce až 9, v závislosti na typu chladničky. Nastavením na 4 už můžete lednici dostatečně vychladnout.

Jak čas plyne, čísla uvedená na vašem termostatu mohou vyblednout a bude těžké zjistit, které číslo to je. Když částečně vybledne, pořiďte si ostrý předmět nebo trvalou značku na přepsání čísel. Přepsáním čísel zůstanou čitelné bez ohledu na to, jak dlouho.

Další je, že máte pocit, že to nebylo dost studené, a tak jste to otočili výš. Po několika hodinách se teplota sníží. Chladničky se ochladí, pokud je nebudete držet blízko. Termostat může také změnit vaše účty za elektřinu. Čím výše nastavíte nastavení termostatu, tím vyšší procento to na váš účet přinese.

Přátelé, vyzkoušejte termostat v chladničce.

#2. Vadný termostat

Protože je termostat zodpovědný za udržování chladničky v požadovaném chladu, může to způsobit vadný termostat. Když se rozbije, může ho přinutit, aby pokračoval v práci, a aby byl chladnější a chladnější. Bez ohledu na to, jak nízko nastavíte termostat, chlad bude stále vyšší. Možná budete chtít zavolat odborný servis a opravit termostat vaší chladničky.

#3. Špatné těsnění

Máte mizerné těsnění, které může způsobit zmrazení lednice. Těsnění může být užitečné, když vytvoříte přihrádku nebo dělič na mrazničce a lednici. Je to gumová část na dveřích vaší chladničky.

Důvodem může být to, že je rozbitý nebo není těsný. Chcete -li zjistit, zda je těsnění vaší lednice hrozné, vložte mezi dveře kousek papíru. Zkuste ji vytáhnout, pokud ji můžete rychle vytáhnout, pak bude možná nutné vyměnit těsnění, nebo ji můžete zkusit vyčistit a přidat trochu vazelíny.

#4. Špinavé cívky

Cívky a výměníky tepla jsou umístěny na zadní straně chladničky. Jsou přiřazeny tak, aby chladicí kapalina mohla plnit svůj úkol výměny tepla. Když se pokryje prachem a příliš velkým množstvím nečistot, je nucen vykonat více práce, aby udržel optimální teplotu. S tím může dojít k nadměrnému vyniknutí a zamrznutí chladničky.

Cívky čistěte pravidelně, alespoň dvakrát měsíčně, abyste předešli budoucím problémům. Udržování v čistotě vám také pomůže odhalit, pokud je s ním problém.

#5. Vadný tlumič

Tlumič je malá část, která řídí proudění vzduchu z chladničky z mrazničky nacházející se v horní nebo zadní části chladničky. V závislosti na teplotě vzduchu v chladničce spouští termostat, aby se otevíral a zavíral.

Pokud je vadný, může způsobit přebytečné proudění vzduchu, které bude postupně snižovat teplotu. Když se klapka neotevře, studený vzduch nebude proudit správně. Zkontrolujte, zda funguje správně. Pokud je rozbitý, jděte do blízkého železářství a kupte si nový díl tlumiče. Můžete ji vyměnit sami, ale pokud si nejste jisti, jak ji správně vyměnit, obraťte se na odborný servis, který chladničku opraví.

#6. Dveře mrazničky nejsou dobře utěsněny

Pokud se dvířka mrazničky nezavřou dobře, proud vzduchu z mrazničky může procházet chladničkou a zmrazit vaše další potraviny. Existují jednodveřové chladničky, které mají malou přihrádku pro mrazicí část. Pokud se dvířka dobře nezavírají, nakonec to zmrazí celou lednici.

Věnujte trochu času opravě, abyste předešli plýtvání spoustou peněz za své potraviny.

Závěr

Nyní jsme skončili s odpovídáním, proč mi lednice mrzne? Existuje mnoho důvodů, proč vaše lednice příliš zmrzne, když má chladit. Jeho hlavní příčinou je rozbitá chladnička.

Může to být jen malá část, ale může to ovlivnit celý fungující systém chladničky. Vlastní oprava může být skvělý způsob, jak zabránit utrácení spousty peněz. Pokud však nemáte mnoho znalostí k opravě vaší chladničky, je lepší se vyhnout dalším problémům zavolat odborníka na opravu.

Chcete si přečíst více podobných článků? Přečtěte si, jak dlouho trvá, než nová chladnička vychladne.