Proč má moje tlaková myčka prasklé čerpadlo? 4 snadné kroky ke svařování čerpadla!

Ptáte se, proč má moje tlaková myčka prasklé čerpadlo? Jste na správném místě. Je to ve skutečnosti z mnoha důvodů, které poznáte, když se budete hlouběji zabývat.

Ostřikovací čerpadla se používají k čerpání vody pod vysokým tlakem z hadice. Pokud nefunguje správně nebo negeneruje dostatečný tlak, může být mnoho důvodů, proč je nejčastějším problémem vlasová trhlina, prasklina může dokonce vést k explozi kvůli vysokému tlaku.

Pokud analyzujete problém s tlakovým čerpadlem, prvním úkolem, který musíte udělat, je důkladně zkontrolovat čerpadlo tlakového čističe, abyste zjistili problémy. Pokud je čerpadlo ostřikovače prasklé, najdete pod tlakovou myčkou nebo v její blízkosti malou vlasovou prasklinu nebo širokou prasklinu, odkud uniká voda. Po zjištění a potvrzení problému jej musíme opravit. Zde je několik jednoduchých pokynů, kterými se můžete řídit a které vám mohou pomoci problém vyřešit. Pokračujte ve čtení!

Proč má vaše tlaková myčka prasklé čerpadlo?

Hlavním úkolem čerpadla tlakové myčky je generovat vysoký tlak až 3200 psi. Takže tělo čerpadla tlakové myčky je vyrobeno ze silného pevného kovu, aby udrželo dostatečný tlak. Proč má tedy moje tlaková myčka prasklé čerpadlo? Praskání a úniky se běžně nevyskytují, ale může to být způsobeno následujícími důvody:

  • Stroj je nyní příliš starý a stěny čerpadla ztenčují a nejsou schopny udržet tlak a popraskají.
  • Přílišné utažení šroubu více, než je nutné, může také způsobit prasklinu.
  • Pokud stroj zasáhne něco tvrdého nebo spadne, může prasknout.
  • Voda uvnitř čerpadla zamrzne a způsobí prasknutí, protože když voda zamrzne, zvětší svůj objem a vyvíjí tlak na stěny.

Oprava tlakové myčky s prasklým čerpadlem

Ať už je důvod jakýkoli, musíme nejprve zjistit přesnou polohu trhliny a poté provést nezbytné kroky k jejímu odstranění. Postupujte podle níže uvedených kroků, jak opravit prasklé čerpadlo tlakové myčky. Existují dva hlavní způsoby, jak trhlinu opravit.

  • Pokud je prasklina široká nebo existuje více malých prasklin, pak bez ohledu na to, co uděláte, bude znovu prosakovat, takže v tomto případě je lepší vyměnit čerpadlo ostřikovače.
  • li>
  • Pokud vlasová trhlina praskne, lze to dočasně opravit svařením povrchu trhliny. Ale to není dlouhodobé řešení, protože čerpadlo tlakové myčky generuje vysoký tlak a svařované tlakové čerpadlo může pojmout maximálně 2000 psi a má velkou šanci, že znovu praskne. Nejen to, ale může také explodovat kvůli vysokému tlaku, takže lepším krokem je vyměnit celé tlakové čerpadlo.

Pokud je trhlina široká a nelze ji opravit svařováním, pak zbývá pouze vyměnit tlakové čerpadlo. Díl musíte důkladně zkontrolovat, abyste našli číslo dílu, kód a číslo modelu. Můžete si koupit a znovu sestavit tuto prasklou část (ujistěte se, že k montáži používáte správně pokyny a neutahujte šrouby příliš pevně) a vaše tlakové čerpadlo ostřikovače je nyní 100% spolehlivé.

Svařování Tlaková myčka s prasklým čerpadlem

Nejlepší možností pro upevnění čerpadla tlakového čističe je svařování. Jakékoli lepidlo nebo super lepidlo nebude schopno udržet tlak generovaný čerpadlem tlakové myčky bez ohledu na to, jak silné je lepidlo. JB svar nebo pájení je nejlepší způsob, jak trhlinu opravit, i když to není 100% spolehlivé. Chcete-li svařovat nebo pájet, postupujte takto:

Krok č. 1. Kontrola čerpadla ostřikovače a potvrzení praskliny

Prvním krokem je důkladně zkontrolovat čerpadlo tlakové myčky, abyste našli jakýkoli jiný problém nebo prasklinu, a poté zkontrolujte, jak horší je prasklina, pokud ji lze opravit svařováním/pájením nebo potřebujete čerpadlo vyměnit. Po nalezení trhliny ji označte barevnou křídou nebo fixem. Přečtěte si více o olejovém čerpadle.

Krok č. 2. Vyhlazení popraskaného povrchu

Použijte úhlovou brusku a odbruste veškerý vyčnívající kov z popraskané oblasti a udělejte ji hladkou pro svařování/pájení.

Krok č. 3. Svařování nebo pájení natvrdo

Nyní zapalte pájecí hořák, dejte mu plyn a upravte jej, dokud nebude krásně modrý horký plamen. Nyní pomocí této horké pájecí tyče nejprve pečlivě spojte konce trhliny a poté vytvořte mezeru a nechte ji půl nebo celý den. Nezapomínejte pečovat o své oči a pokožku.

Krok č. 4. Dokončete opravu

Nyní dokončete opravu pomocí míchacího kolečka a opravte místo hladké a lesklé. Vaše prasklé čerpadlo tlakové myčky je nyní opraveno, ale mějte na paměti, že toto svařování/pájení není 100% spolehlivé, jakýkoli tlak vyšší než 2000 psi může snadno způsobit prasknutí tlakového čerpadla, abyste se vyhnuli nehodě nebo něčemu nepříjemnému, ujistěte se, že vyměnilo celé tlakové čerpadlo ostřikovače před jakýmkoli zpožděním, protože toto svařování je pouze dočasná oprava.

It’s A Wrap!

Musel jste až doteď vědět, proč má moje tlaková myčka prasklé čerpadlo. Můžete použít naši výše uvedenou metodu a kroky k nápravě, a přesto, pokud si nejste jisti; požádejte o pomoc jakéhokoli technika. Zde jsou způsoby, jak vyčistit čerpadlo tlakového ostřikovače a jak vyměnit olej v čerpadle tlakového ostřikovače.