Proč lidé dávají tenisový míček do sušičky? 3 šokující důvody!

Hledáte, proč lidé dávají tenisák do sušičky? Tenisové míčky prý změkčí oblečení v sušičce a zkrátí dobu potřebnou k úplnému vysušení. Naštěstí se zdá, že tip uspěl, takže místo použití chemické aviváže vhoďte během cyklu odstřeďování pár tenisových míčků.

Kdykoli sušíte polštář, nadýchané přikrývky a přikrývky, přidání tenisového míčku do sušičky je jedním z nejúžasnějších triků. Dělá vaši práci s neuvěřitelnou rychlostí a dokonale suší vaše oblečení.

Ano, přátelé, je to všechno pravda, takže pokud vás toto téma zajímá a chcete se dozvědět základní důvod vkládání tenisového míčku do sušičky. Přečtěte si tento článek na konci. Níže jsme zmínili všechna fakta o sušičce a tenisovém míčku. Pojďme se hlouběji podívat na to, proč lidé dávají tenisový míček do sušičky.

Jak fungují tenisové míčky?

Tenisové míčky s nylonovým skořepinovým volánem nebo vlnou, vlákna látky na oděvech a postelích, změkčující látku. Vlna je také známá pro svůj sklon zachycovat vlhkost a způsob, jakým se vlna a voda mísí za vzniku tepla, umožňuje, aby tato technika byla mnohem efektivnější. Když molekuly vlněných vláken absorbují vlhkost, vodíková a kyslíková vazba v molekule vody, H2O, je zlomený. Díky této reakci uvolňuje vlněný tenisový míček velké množství tepla; toto teplo pomáhá sušit oblečení co nejrychleji.

Přestože vlněné míčky měknou, poskytují také teplo, což vede tenisové míčky k dokončení procesu sušení v krátkém čase. Fyzická přítomnost tenisového míčku vytváří více prostoru a pohybů mezi předměty, což umožňuje nadměrné větrání v celé sušičce a má za následek velké zatížení sušičky.

Proč lidé dávají tenisový míček do sušičky?

Přestaňte více přemýšlet, proč lidé dávají tenisový míček do sušičky? Tento článek uvádí všechny možné důvody, proč lidé přidávají do sušičky vlněný nebo nylonový tenisový míček. Také jsme diskutovali o tom, zda je umístění tenisového míčku do sušičky bezpečné nebo ne. Pojďme to zkontrolovat!

#1. Načechrané přikrývky a polštáře

Přidáním několika nových, čistých tenisových míčků do sušičky při praní a sušení čehokoli naplněného prachovým peřím, včetně polštářů nebo přikrývek, můžete věci načechrat. Když z bubnu sušičky vyndáte své čerstvě vyprané přikrývky nebo polštáře, je skvělý nápad přidat k nim tenisový míček. Pokud chcete, aby byly vaše deky zdeformované nebo hrudkovité, musíte tyto tenisové míčky vyzkoušet. Také víte, jak často byste měli vyměňovat polštáře.

#2. Zmenšete statiku a vrásky

Pokud opovrhujete lisováním, je tu pozitivní věc: umístěním tenisových míčků do sušičky může lůžkoviny, kalhoty a trička splývat, aby se netvořily záhyby. Jen se ujistěte, že vyměňujete přikrývky a oděvy co nejrychleji, i když proces skončí, protože prádlo se může pomačkat, když začne chladnout. Tenisové míčky navíc pomáhají minimalizovat elektřinu uvnitř sušičky, takže váš oblíbený čerstvě vyčištěný oděv méně ulpívá. Tyto kuličky vás tedy také ochrání před úrazem elektrickým proudem a zbaví vaše oblečení pomačkání.

#3. Urychlete proces sušení

První a jediný nápad, který se nám líbí víc než trik na mytí, je úklidový trik, který nám ušetří práci. Několik tenisových míčků napomůže sušení maximální rychlostí a sníží záhyby a zavinovací přikrývky, takže oblečení bude hotové dříve, než se očekávalo. Znamená to, že přidáním tenisového míčku do sušičky můžete urychlit proces sušení, takže s pomocí těchto míčků můžete sušit velké náplně u vás doma ve vaší sušičce. Mějte ale na paměti, že kvůli rozsáhlému používání kuliček do sušičky se časem zašpiní. Takže je potřeba i tyto kuličky umýt.

Je vložení tenisového míčku do sušičky bezpečné?

Přidání tenisových míčků do oblečení není až tak nebezpečné. Může shořet a zničit, stejně jako všechno ostatní, co má na sobě kůži, a způsobit extrémně hrozný zápach. Ať už vás znepokojuje vůně, snižte teplotu procesu, do kterého tenisové míčky vkládáte, nebo dokonce nechte oblečení na pár minut uschnout a tenisové míčky vložte.

Barvivo na tenisové míčky, stejně jako na různobarevné oděvy, může unikat, proto to dvakrát zkontrolujte, pokud jde o výběr, když je hodíte k bílému oblečení. Pro rychlejší sušení a ultra měkký hadřík vždy přidejte tenisový míček do sušičky předtím, než na ní spustíte cyklus sušení. Dát tenisák do sušičky je téměř bezpečné.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po přečtení budete vědět, proč lidé dávají tenisák do sušičky? Výše jsme zmínili, jak tyto tenisové míčky fungují v sušičce a pomáhají urychlit proces sušení. Pro pochopení si prosím pozorně přečtěte tento článek a pokud se vám líbí, sdílejte jej se svými přáteli. Děkujeme, přátelé, že jste s námi. Může být také dobrý nápad přečíst si o tom, jak rychle sušit oblečení bez sušičky a proč mé sušičce tak dlouho suší.