Proč je vlákna uvnitř sušičky mokrá? 3 překvapivé důvody!

Možná si říkáte a ptáte se sami sebe: proč jsou vlákna uvnitř mé sušičky mokré? Vaše sušička může být vlhká z různých důvodů. Kondenzace způsobená špatnou ventilací je nejčastější příčinou vlhkých prachových filtrů, větracích otvorů a vnitřních dveří v sušičkách.

Vnitřek sušičky bude vlhký, pokud se uvnitř bubnu sušičky vytvoří kondenzát, když dokončíte sušení oblečení. Sušičky nejsou určeny k tomu, aby byly vlhké; jinak nebudou moci dělat svou práci při sušení vašich oděvů.

Pokud se tedy vaše sušička zdá být zevnitř vlhká, musel být problém se zařízením. V tomto příspěvku si projdeme četné důvody, proč může být vaše sušička vlhká a co uděláte, abyste tomu zabránili. Je toho ještě hodně co se učit, tak se bavte!

Proč je žmolek uvnitř sušičky ventilační?

Pokud je vaše sušička vlhká, pravděpodobně se vyskytly některé zásadní problémy, které je třeba vyřešit. Kondenzace je nejtypičtější příčinou tohoto typu problému. V důsledku toho byste měli nejprve zkontrolovat buben sušičky. Větrací otvor sušičky, filtr na vlákna nebo vnitřní dvířka mohou být vlhké. Všechny věci se mohou pokazit najednou nebo jedna po druhé. O jaký případ se tedy může jednat, považujte za nezbytné co nejrychleji zkontrolovat vaše zařízení, abyste předešli zhoršení problému. Zde je důvod, proč jsou vlákna uvnitř mé sušičky mokré:

#1. Nedostatečné vedení

Potrubí vaší sušičky je zásadní pro její zdraví. Sušička se může uvnitř zdát vlhká, pokud není potrubí správně nainstalováno nebo pokud jsou použity nesprávné součásti. Sušička může začít kondenzovat, pokud není materiál správný. Mějte na paměti, že potrubí není vyrobeno z plastu, který absorbuje vlhkost. Na druhou stranu, kov bude nejlepší volbou pro potrubí. Zdá se, že na trhu je k dispozici celá řada odolných potrubních materiálů, které usnadňují proces potrubního vedení. Nebudete se obávat vlhkých sušiček, protože vám pomohou účinně kontrolovat pohyb vzduchu.

#2. Vadný výfukový systém

Stojí za zmínku, že všechny sušičky vytvářejí vlhkost samy o sobě. K tomu dochází, když vlhkost v mokrých oděvech reaguje s ohřátým vzduchem uvnitř sušičky. Je však třeba poznamenat, že vlhkost by měla být odfiltrována výfukovým systémem. Pokud je však výfukový systém vadný, sušička občas zvlhne. V důsledku toho musíte ventilační systém vždy v pravidelných intervalech čistit. Jinak by nevyhnutelně nastaly problémy jako vlhké sušičky. Na trhu je k dispozici celá řada sad na čištění výfukového systému. Udělají pro vás skvělou práci. Sušičku můžete také přinést do opravny a nechat ji odborně vyčistit.

#3. Nepodporované potrubí

Pokud vaše potrubí není podepřené nebo rovné, budete mít problémy s mokrou sušičkou. Neopodstatněné potrubí způsobuje špatnou příčnou ventilaci v sušičce, což má za následek vlhkou sušičku. Ujistěte se, že proudění vzduchu je volné a že proudění není ovlivněno. Pokud tak neučiníte, sušička bude vlhká. Sušička se ucpe, pokud je proudění vzduchu omezeno nepodporovaným potrubím.

Pokud tedy sušička nefunguje správně nebo je uvnitř vlhká, je čas podívat se na potrubí. Dbejte na to, abyste potrubí prohlédli a řádně hledali případné zalomení. Potrubí, které je jedním z nejčastějších problémů sušiček, je pravděpodobně vadné v případě použití mokrých sušiček. Pokud můžete použít hliníkovou fólii pro potrubí, dosáhnete lepšího účinku. Mnoho lidí zamyká a drží potrubí pomocí šroubů; pro maximální výkon však doporučujeme použít hliníkovou fólii.

Když se moje sušička nepoužívá, proč je její vnitřek mokrý?

Když je sušička vypnutá, cirkulace vzduchu je narušena. Vlhkost uvnitř sušičky se nahromadí a zůstane tam. V důsledku toho bude vnitřek vaší sušičky vlhký. Kromě toho na sušičce není žádný výfukový otvor, když se nepoužívá. Sušičky mají zabudovaný mechanismus pro akumulaci vlhkosti. Vlhkost z vlhkého prádla a teplý vzduch ze sušičky to způsobují.

Technika ventilace je zásadní pro ochranu sušičky před vlhkostí uvnitř. V důsledku nepřítomnosti vzduchu, když je sušička ponechána bez dozoru po delší dobu, jsou větrací otvory, prach a dvířka náchylná k vlhkosti. I když se vlákna vaší sušičky namočí, sušička může stále fungovat. Jeho použití se však nedoporučuje. Nedoporučuje se používat vlhkou sušičku. I když je vaše oblečení vlhké, je snadné sušičku vysušit. Mokrá sušička však stačit nebude. Kromě toho použití vlhkého vysoušeče nabízí vysoké riziko nehody. Možná vás také bude zajímat, že sušička nefunguje.

It’s A Wrap!

Konečně jsme vám dali odpověď na to, proč jsou vlákna uvnitř mé sušičky mokré. Jednou z nejčastějších příčin vlhkého sušiče uvnitř je kondenzace. Během procedury mohou být zasaženy výfuk, prach a dvířka sušičky. Špatné větrání, pohyb vzduchu nebo vadné potrubí může také způsobit mokré sušičky. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku. Můžete si také přečíst o tom, kolik stojí pračka a sušička Whirlpool Cabrio a jak vyměnit pás na sušičce GE.