Proč je ve větracím otvoru sušičky voda? 6 překvapivých důvodů!

Ptáte se, proč je ve větracím otvoru mé sušičky voda? Rozbité klapky, praskliny ve větracím otvoru sušičky, kondenzace a ucpaný větrací otvor jsou hlavními příčinami tohoto problému. Plísně, plísně a poškození vodou mohou být způsobeny netěsným větracím otvorem sušičky ve vašem domě.

Jedná se o rozšířený problém, který se v určitém okamžiku týká téměř každé domácnosti. Když zjistíte, že větrací otvor vaší sušičky netěsní, existuje mnoho možností, které je třeba zvážit.

Vlhkost ve větracím otvoru sušičky je běžný jev. Nikdo totiž nepředpokládá vlhký problém se sušícím zařízením. Je však rozšířenější, než si dokážete představit. Existuje jen několik pravděpodobných důvodů pro vodu ve větracím otvoru sušičky, ale když se dále ponoříte do tohoto článku, získáte všechna možná řešení těchto problémů. Pojďme se hluboce podívat na to, proč je voda ve větracím otvoru mé sušičky!

Důvody, proč má ventilační otvor sušičky vodu

Vlhkost z vašich čerstvě vypraných oděvů je odstraněna sušičkou a přenesena na vnější stranu. Vzhledem k tomu, že sušičky fungují s vodou, může docházet k netěsnostem, které mohou vést k poškození vašeho domu nebo majetku vodou. Pokud si budete vědomi nejčastějších důvodů netěsnosti větracího otvoru sušičky, můžete být schopni odhalit únik co nejdříve a předejít zbytečným incidenty. Takže přestaňte více přemýšlet o tom, proč je voda ve větracím otvoru mé sušičky. Níže jsme uvedli všechny možné důvody pro to, začněme!

#1. Zablokovaný větrací otvor sušičky

Ucpaný větrací otvor často způsobuje netěsnosti větracích otvorů sušičky. V průběhu času se mohou v průduchu shromažďovat látky a zbloudilé žmolky. To ucpává potrubí a brání pohybu vzduchu. Vlhký horký vzduch, který sušička odvádí, proudí kamkoli jinam. To může kondenzovat; v důsledku toho dochází k úniku vody z ventilačního otvoru sušičky.

Vyčištění odvzdušňovacího potrubí sušičky pomocí kartáče s měkkými štětinami k odstranění všech nashromážděných nečistot, nečistot a dalšího odpadu vám pomůže tento problém vyřešit. To usnadní průchod horkého vzduchu.

Vědět, jak často čistit větrací otvor sušičky a jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný.

#2. Kondenzace

V chladnějších oblastech je problémem kondenzace většinou na potrubí sušičky. Přehřátá pára ze sušičky by měla být chráněna před chladnými okolními teplotami, protože se uvolňuje do atmosféry do venkovního prostředí.

Když se venkovní vzduch dobře dostane do kontaktu s mrazicím potrubím a ventilační potrubí sušičky není správně stíněné, změní se to na srážky. Výsledkem tohoto procesu je kondenzace a odkapávání vody. Při odstraňování problémů zakryjte celý průměr odvzdušňovací trubky sušičky. To zabraňuje kondenzaci na tomto výfukovém potrubí tím, že zajišťuje, že teplý vzduch ze sušičky nebude vystaven změnám teploty.

#3. Klapka na vnější straně dveří je Broken

Vnější okraj odvětrávacích trubek sušičky je opatřen klapkami. Tato klapka se nachází na vnějším okraji trubky, ve které uniká teplý vzduch. Kdykoli je třeba odvětrat vzduch ze sušičky, tato klapka se otevře. V ostatních okamžicích musí zůstat pevně zavřená. Pokud se takový ventil úplně nezavře, může do vaší sušičky uniknout voda, sníh nebo námraza zvenčí a způsobit netěsnost. Jděte ven a vyzkoušejte, zda se klapka otevírá a zavírá správně, abyste to opravili. Změníš to, když něco nebude fungovat.

#4. Výfuky odvětrávané do garáže nebo na půdu

Větrání pro větrací otvory sušičky musí být provedeno buď venku, nebo z podkroví. Ventilační otvory sušičky v některých domácnostech vycházejí na půdu nebo do garáže. Existuje několik problémů s těmito druhy instalací. A může být nákladné opravit vnější část ventilačního potrubí kvůli abnormalitám. Když je horký vzduch evakuován do tak malého prostoru, může to způsobit obavy z vlhkosti. To může mít za následek úniky z ventilace sušičky a hromadění vlhkosti, plísní a plísní na budově.

#5. Neizolované potrubí

Další typickou příčinou vody ve větracím otvoru sušičky je nesprávně izolované potrubí sušičky. Pokud máte dlouhé potrubí, které prochází přes nestálé prostředí, včetně sklepa nebo podkroví, mohou změny teploty způsobit shromažďování vody ve větracím otvoru. Je to podobné, jako když zahříváte automobil v mrazivém dni: hromadí se kondenzace a vlhkost. na interiéru. V důsledku toho, pokud se teplý, mokrý vzduch ze sušičky dostane do přímého kontaktu se suchým, studeným vzduchem z podkroví, může dojít ke značnému nahromadění vlhkosti uvnitř větracího otvoru sušičky.

#6. Větrací otvory nebo praskliny

Zdrojem problému může být netěsná ventilační trubka sušičky. Problémy s vodou může způsobit únik vody nebo kondenzace z ostatních trubek v blízkosti odvzdušňovací trubky nebo vnějšku. Jsme schopni zjistit, co způsobilo únik výfukových plynů z vaší sušičky. Tento drobný problém je velmi důležité identifikovat a řešit co nejdříve. Vědět, jak čistit odvzdušňovací hadici sušičky.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se z tohoto článku všichni dozvíte, proč je ve větracím otvoru mé sušičky voda. Výše jsme uvedli všechny důvody netěsnosti větracího otvoru sušičky. A doufáme, že po přečtení tohoto článku všichni pochopíte řešení, jak tyto problémy vyřešit. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit žvýkačku ze sušičky a jak čistit sušičku LG.