Proč je v myčce plíseň? 3 hlavní příčiny

Už jste si někdy položili otázku: „Proč mám v myčce plíseň?“ Přečtěte si a poznejte příčiny růstu plísní v myčkách nádobí a jak je odstranit a předcházet jim.

Protože je vaše myčka obvykle vlhká a teplá, stává se ideálním prostředím pro plísně. Není to jen nepříjemné pro oči, ale také ohrožuje vaše zdraví. To platí zejména vzhledem k tomu, že nádobí, které používáte k jídlu, má šanci, že bude vystaveno.

Příčiny plísní v myčce

Existují tři běžné příčiny růstu plísní ve vaší myčce. Musíte je mít stále na očích, abyste zajistili, že žádný cizí organismus nepřevezme vašeho drahého domácího kamaráda.

1. Částice jídla

K růstu plísní a plísní potřebují živiny. Získávají je z částeček jídla, které zůstaly ve vaší myčce. Plastové filtry, které zachycují tyto částice jídla, je nutné pravidelně čistit, aby se zabránilo růstu plísní.

Můžete zkusit jednou týdně spustit myčku naprázdno, abyste se zbavili nežádoucích částeček jídla. Přesto také zkontrolujte košíky na stříbrné příbory, abyste se ujistili, že uvnitř nezůstalo žádné jídlo.

2. Vlhkost zachycená v těsnění dveří

Těsnění dveří se obvykle nečistí při pravidelných mycích cyklech, což způsobuje zachycení vlhkosti. Vlhnou a jsou náchylné k tvorbě plísní.

Jde o to, že nejnáchylnější oblasti nejsou vidět. Pro důkladné vyčištění a vysušení budete muset vyjmout těsnění dveří.

3. Nadměrná vlhkost

Suché prostředí není náchylné k tvorbě plísní, takže pokud chcete, aby vaše myčka byla bez plísní, zajistěte, aby byla před uzavřením důkladně vysušena. K odstranění veškeré vlhkosti můžete použít funkci heat-dry.

Pokud ji necháte chvíli nečinnou, je lepší ji nechat otevřenou. Je to proto, aby se v něm neuchytila ​​vlhkost a zabránilo se růstu plísní.

Průvodce zabíjením plísní

Bělidlo bylo vždy známé jako účinná zbraň, jak se zbavit plísní. Je to velmi pohodlné, protože je snadno dostupné a také velmi snadné použití.

Krok č. 1. Zřeďte bělidlo

Smíchejte šálek bělidla a galon vody a dejte to do kbelíku nebo umyvadla.

Krok č. 2. Vydrhněte formu z myčky

Pomocí tuhého kartáče a bělícího roztoku vydrhněte plíseň a nečistoty ve vnitřku vaší myčky. Můžete také použít svůj starý zubní kartáček, abyste prošli a vyčistili úzké oblasti, jako jsou těsnění dveří. Ujistěte se, že používáte rukavice, když používáte bělidlo, abyste chránili pokožku před podrážděním.

Krok č. 3. Spusťte myčku naprázdno

Po důkladném vydrhnutí spusťte myčku naprázdno, abyste vypláchli všechny zbytky bělidla. Bělidlo je škodlivé jako plíseň, pokud jde o vaše zdraví, proto se ujistěte, že je myčka před použitím důkladně vyčištěna a opláchnuta.

Další tipy na odstraňování plísní v myčkách nádobí najdete v tomto článku. Pokud plánujete používat Concrobium Mold Control, zde je průvodce, který vám pomůže s vaším DIY projektem. Naučit se používat Concrobium Mold Control je zásadní pro manipulaci se silnou chemikálií.

Prevence plísní v myčce

Stejně jako lidé potřebuje vaše myčka občas trochu TLC. Pokud mu věnujete malou pozornost, zabráníte nežádoucím plísním a zajistíte čisté nádobí. Zde je několik způsobů, jak to udělat.

Dezinfikujte těsnění dveří

Gumové těsnění ve dveřích vaší myčky je nejnáchylnější k růstu plísní, proto jej pravidelně čistěte. Můžete k tomu použít zubní kartáček a mýdlovou vodu. Přidání trochy octa může také zvýšit jeho dezinfekční schopnost.

Po vyčištění jej zcela osušte čistým hadříkem nebo papírovou utěrkou. Prosím, vezměte na vědomí, jinak to začne sbírat bakterie znovu.

Vyčistěte výplň

Vzhledem k tomu, že částečky jídla jsou jednou z významných příčin plísní v myčce nádobí, musíte je mít stále na očích. Plastové výplně shromažďují tyto částice jídla, takže je pravidelně čistěte. Dobrým a pevným drhnutím mýdlovou vodou jednou týdně bude dobrý nápad.

Důkladně vysušte myčku

Abyste zabránili plísni, chraňte obraz před vlhkostí. Ujistěte se, že jste myčku po každém použití zcela vysušili, aby se zabránilo tvorbě plísní.

Opláchnout pomocí octa a jedlé sody

Jedlá soda a bílý ocet jsou známé jako vynikající netoxické čisticí prostředky. Před spuštěním prázdného mytí pomůže, když vnitřek postříkáte roztokem vody, octa a jedlé sody. Vyjmutím stojanů a jejich odděleným mytím bude čištění efektivnější.

Závěr

Myčky nádobí musí být jedním z nejpohodlnějších vynálezů. Protože je to často považováno za samozřejmost, je nyní na čase, abyste jim věnovali trochu péče a pozornosti.

Nyní otázka „proč je v mé myčce plíseň?“ bylo zodpovězeno, nyní to víte lépe a uděláte lépe. Pokud se o něj budete řádně starat, tento domácí kámoš vám s úklidem jistě pomůže.