Proč je v mé sušičce voda? 6 překvapivých důvodů!

Proč je v mé sušičce voda? Je to z několika důvodů, jako je prasklý větrací otvor sušičky, rozbité klapky, ucpané potrubí a kondenzace. Plísně, plísně a poškození vodou jsou příčinou netěsného a nefunkčního větracího otvoru sušičky doma, protože se jedná o problém, který se týká téměř každé rodiny.

Únik, ke kterému dochází ve větracím otvoru sušičky, vyžaduje zvážení mnoha možností.

Nicméně vlhkost ve větracím otvoru sušičky se běžně vyskytuje, aniž by se s ní v sušícím zařízení počítalo. Existují důvody, proč je v sušičce voda, proto si přečtěte článek a získejte nejlepší řešení, jak problém vyřešit, a vědět, proč je voda ve větracím otvoru sušičky. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Důvody, proč je v mé sušičce voda

Níže jsou uvedeny důvody, proč je v mé sušičce voda.

#1. Potrubí není správně izolováno

Nesprávná izolace v potrubí sušičky je jednou z příčin vody uvnitř větracího otvoru sušičky. Dlouhé potrubí, které prochází nestálým prostředím, jako je půda nebo sklep, akumuluje vlhkost ve větracím otvoru. To je pravda, protože teplota se mění stejně při zahřívání vozidla v chladném dni. Vlhkost a kondenzace se hromadí v interiéru a mokrý a teplý vzduch v sušičce se přímo dotýká studeného a suchého vzduchu v podkroví a vlhkost se hromadí uvnitř větracího otvoru sušičky.

#2. Praskliny nebo větrací otvory

Jednou z příčin je netěsnost ve ventilačním potrubí sušičky a kondenzace vody nebo únik vody z potrubí vedle vnějšího ventilačního otvoru nebo potrubí způsobuje problémy s vodou. Dobrá věc je, že odborníci mohou zjistit, proč se sušička vyčerpává a netěsní, identifikovat tento problém jako kritický a okamžitě jej vyřešit.

#3. Odvětrání výfuků na půdě nebo v garáži

Proveďte větrání sušičky na půdě nebo venku, protože větrací otvory sušičky odsají garáž nebo půdu. U těchto instalací mohou nastat problémy, které mohou být nákladné na opravu vnější části odvzdušňovacího potrubí kvůli specifickým abnormalitám. Jak se horký vzduch odvádí na malém povrchu, způsobuje problémy s vlhkostí, což má za následek netěsnosti ve větracím otvoru sušičky. Plísně, vlhkost a plísně mají tendenci se hromadit uvnitř budovy.

#4. Rozbitá klapka na vnější straně dveří

V klapkách jsou umístěny vnější části ventilační trubky sušičky, které se nacházejí na vnějším okraji trubky, a teplý vzduch má tendenci unikat. Jak vzduch v sušičce větrá, klapka se otevře tak pevně, že pokud se ventil nezavře správně. Sníh, voda a mráz venku se mohou dostat do sušičky a způsobit netěsnost. Nechte klapku otestovat, když jdete ven, a náležitě ji zavřete, abyste tento problém vyřešili a změňte ji, pokud s ní něco nefunguje.

#5. Kondenzace

Kondenzace je významným problémem v potrubí sušičky, zejména v chladnějších oblastech. Chraňte přehřátou páru sušičky před okolním chladem, který se uvolňuje venku. Srážení vzniká z odvětrávaného vzduchu a dosahuje s mrazicím potrubím a ventilační potrubí sušičky nestíní správně. Výsledkem procesu je kapající voda a kondenzace. Odstraňte problémy tím, že zakryjete průměr ventilační trubky sušičky, abyste zabránili kondenzaci ve výfukovém potrubí a zajistili, že teplý vzduch v sušičce nemění teplotu.

#6. Zablokovaný větrací otvor sušičky

Zablokování větracího otvoru sušičky je jednou z příčin netěsnosti a zbloudilé vlákna a textilie mají tendenci zůstávat v průduchu v průběhu času, brání potrubí a brání pohybu vzduchu. Horký a vlhký vzduch z výfuku sušičky se při svém proudění pohybuje kamkoli, takže tato kondenzace vede k úniku vody do ventilačního otvoru sušičky. Vyčistěte trubku ve větracím otvoru sušičky pomocí kartáče s měkkými štětinami, abyste odstranili nasbírané nečistoty, nečistoty a odpad. Okamžitě vyřešte problém, aby mohl proudit horký vzduch.

Způsoby, jak zabránit vlhkosti v sušičce

Kondenzace ve větracím otvoru sušičky způsobuje, že oblečení schne déle než dříve; musíte situaci napravit tím, že zkontrolujete nějaké ucpání, zatímco vlhkost je normální, protože se horký vzduch mísí s mokrým oblečením v bubnu, voda by měla systém odfiltrovat. Chcete-li zabránit výskytu vody v sušičce, dodržujte tyto způsoby.

#1. Instalace nebo výměna posilovače nebo odvzdušňovací klapky

Zaseknutá klapka přináší nadměrnou kondenzaci, proto v tomto případě nainstalujte nebo vyměňte ventilační klapky. Při nákupu postupujte podle pokynů.

#2. Instalace posilovače ventilace

Nainstalujte posilovač nebo nucený odvzdušňovací ventil s ventilátorem připojeným k odvzdušňovací trubce, která vytlačuje vzduch. Pokud se uvolňuje významnější atmosféra, může se v ní zdržovat také méně vzduchu, což vytváří kondenzaci. Kupte si výrobek u internetového prodejce nebo v obchodě pro domácí kutily.

#3. Výměna plastového potrubí

Sušička produkuje kondenzaci, která závisí na typu materiálu použitého pro potrubí sušičky. Plastové potrubí pravděpodobně akumuluje vlhkost ve srovnání s kovovým potrubím. Když se vlhkost dostane dovnitř plastového potrubí a spojí se s žmolky, vznikne gumová pasta. Pasta omezí cirkulaci vzduchu a voda bude padat do sušičky. Vyměňte plastové potrubí jako odolný kov. Vyberte si kovové potrubí bez žebrování, aby se vlhkost nedržela uvnitř žeber.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, proč je v mé sušičce voda kvůli prasklému větracímu otvoru sušičky, zlomeným klapkám, ucpanému potrubí a kondenzaci, a také znáte způsoby, jak zabránit vlhkosti v sušičce a důvody, proč je voda právě v sušičce !