Proč je moje sušička tak hlučná? 6 překvapivých důvodů!

Proč je moje sušička tak hlučná? Je to proto, že některé části již mohou být opotřebované, což způsobuje problém. Může se například uvolnit zablokovaný díl nebo ventilátor, což má za následek neobvyklé zvuky. Jednoduchým řešením tohoto problému je sundat skříň ze stroje. Vyjměte také buben. Dodržujte nezbytná opatření a používejte správné vybavení. Zažít hlučnou sušičku je z vaší strany skutečně ošemetné. Před vyjmutím skříně sušičky však stroj odpojte.

Nechte se však vést při odstraňování problému. Sušička například vytváří zvuky jako pískání nebo skřípání, škrábání, bouchání atd. rychle & rachotivý hluk. Každý z těchto zvuků označuje konkrétní problém, který byste měli okamžitě řešit.

Důvody, proč je sušička tak hlučná

Přestaňte se ptát sami sebe: proč je moje sušička tak hlučná? Zde jsou důvody, proč:

#1. Opotřebovaný válec a poškozená náprava

Jedním z důvodů, proč je vaše sušička tak hlučná, je opotřebovaný válec. K poškození dochází i v nápravě, kde se válec protáčí. Je to válec, který podpírá jeho buben, když se otáčí. Pokud dojde k drobnému poškození válečku, vydává takový skřípavý zvuk. Tehdy je jeho efektem hlasitý a dunivý zvuk. Prozkoumejte váleček, který se musí volně otáčet. Válečky, které se zcela opotřebují, mají poškozené osy. Po demontáži sušičky a odstranění hnacího řemene ručně otočte buben sušičky. Poslouchejte hluk vycházející z náprav nebo válců. Zkontrolujte, zda jsou válečky těsné a poškozené. Vyměňte poškozené osy nebo válečky.

#2. Kolo dmychadla ztracené, zablokované a nevyvážené

Když je kolo ventilátoru uvolněné, nevyvážené a zablokované předměty nebo žmolky, ozve se bouchání nebo hlasité dunění. Toto kolo ventilátoru zodpovědně cirkuluje vzduch v bubnu sušičky. Navíc odvádí vlhkost, když vyfukuje do zadního typu výfukového otvoru. Hledejte tuto část za zadním nebo předním panelem. To je často uvnitř krytu kola ventilátoru. Plastové kolo ventilátoru snadno upněte nebo našroubujte na hřídel motoru. Otočte toto kolo ventilátoru ručně. Musí také otáčet buben a motor. Vyměňte kolo ventilátoru, pokud s ním nastane problém.

#3. Vadný hnací motor

Hnací motor otáčí kolem dmychadla a bubnu sušičky. Vytváří také pískavý zvuk, který vyžaduje výměnu ložisek. Bzučení se také objevuje v důsledku vadného spínače. Nakonec dochází k chrastění v důsledku uvolněné řemenice motoru. Vyjměte skříň sušičky, abyste mohli sušičku nejlépe prozkoumat. Otočte jeho hnací motor, pokud k němu již máte přístup. Zkontrolujte, zda se nevytváří nějaký neobvyklý šum. Dále zkontrolujte motor pomocí multimetru.

#4. Opotřebované ložisko bubnu

Ložisko bubnu nese zadní část bubnu sušičky. Tato část se může stát objímkou ​​a kuličkou nebo hřídelí připevněnou k pouzdru pouzdra. Nachází se v nejzadnější části stroje na zadní straně bubnu sušičky. Pokud je tento buben již opotřebován, dře o zadní část pláště a způsobuje skřípání nebo skřípání. Nejprve vyjměte skříň sušičky a zkontrolujte ložisko bubnu. Sundejte hnací řemen z bubnu. Buďte trpěliví, i když je otáčení bubnu obtížné. Uslyšíte také skřípání nebo pískání. To znamená pouze vyměnit ložisko bubnu sušičky.

#5. Opotřebená napínací kladka

Řemenice sušiče nebo napínací kladka umožňuje hladký chod hnacího řemene. Udržuje napětí mimo bubnový pás a zabraňuje prokluzování. Samozřejmě, pokud se do něj sušička naplní úplně. Přesto se může řemenice po nějaké době opotřebovat. To je způsobeno vysokou rychlostí otáčení a třením. Poškozená napínací kladka vydává hlasité & skřípavý hluk. Brzy však může přejít do škrábání nebo bouchání. Nechte tuto část zkontrolovat, ale nejprve vyjměte její sušicí skříň. Tuto řemenici uvidíte v řemenici motoru. Hnací řemen jím projde a také k řemenici motoru. Když jste již sundali jeho hnací řemen, můžete již otočit jeho řemenici. Tímto způsobem uvidíte, zda se ozve nějaké skřípání.

#6. Opotřebované bubnové kluzáky

Buben sušičky získává podporu díky klouzání bubnu. Buben se skládá z malých plastových dílů, na které se buben nasouvá a otáčí se. Buben bude klouzat po skluzavkách, a pokud jsou opotřebené, způsobí skřípání. Odstraňte skříň, abyste dosáhli na klouzání bubnu. Pokud se vyskytne problém s opotřebením, okamžitě jej vyměňte. Bude hodně záležet na výběru modelu. Některé kluzáky bývají bezpečnější pomocí nýtů. Pořádně je vyvrtejte, zatímco ostatní odšroubujte. Myslím, že pokud je vaše sušička stará, je čas pořídit si novou; poznejte nejlepší kompaktní pračku a sušičku na trhu!

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, proč je moje sušička tak hlasitá, s důvody prezentovanými jako opotřebené kluzáky bubnu, opotřebená napínací kladka, opotřebené ložisko bubnu, vadný hnací motor, nevyvážené a zablokované kolo dmychadla, & opotřebované kolo & poškozená náprava. Samozřejmě se řiďte také uvedenými řešeními pro každý z těchto problémů. Tímto způsobem se vrátíte k pohodlnému a rychlému používání sušičky. Můžete si také přečíst o tom, za kolik bych měl prodat svou pračku a sušičku a kde koupit pračku a sušičku do bytu.