Proč je levá ledvina upřednostňována pro darování? Přečtěte si několik úžasných faktů!

Ptáte se, proč je pro dárcovství preferována levá ledvina? No, už se není čemu divit. Pro darování ledvin by lékaři obvykle odebrali levou ledvinu. Zdá se, že levá ledvina má komplexnější nefronovou žílu, díky čemuž je proces zavádění efektivnější.

Dostupnost významné tloušťky jater na opačné straně hrudníku, levá ledvina je pravděpodobně lepší než vhodná ledvina.

Na rozdíl od některých jiných vnitřních orgánů je ledvina perikardiálním orgánem, protože leží za peritoneální a lemuje vaši břišní stěnu. Pojďme si podrobně probrat důvody, proč je levá ledvina preferována před pravou ledvinou.

Co je transplantace ledvin?

Při transplantaci ledviny nahradí poškozenou ledvinu zdravou dárcovskou ledvinou. Darovaná ledvina pochází buď od živého nebo mrtvého dárce. Pomohlo by, kdybyste pamatovali na to, že vaše ledviny předloží rodinný příslušník nebo jakákoli jiná osoba, která ledvinu sladila s vaší.

Darováním ledviny mohou dárci žít zdravý a příjemný život pouze s jednou ledvinou, pokud je zdravá.

Při transplantaci ledviny poskytuje příjemci pouze jednu ledvinu. Jsou sporadické případy, kdy mohou získat dvě ledviny pouze od mrtvého dárce. Ve většině případů vyhodí poškozené ledviny z těla pacienta. Ledvina je implantována v oblasti břicha (pod žaludkem), na přední straně těla.

Z jakých důvodů je levá ledvina upřednostňována pro darování?

Proč je pro dárcovství preferována levá ledvina? Většina výzkumů ukazuje, že pro darování je více žádaná levá ledvina než pravá. No, teď přemýšlíte o tom, proč je pro dárcovství preferována levá ledvina? Zde je několik důvodů, pro které je levá ledvina vhodná k dárcovství.

Již bylo oznámeno, že levá ledvina je v pacientově těle přímočařeji transplantována než pravá ledvina. Vzhledem k tomu, že žíly levé ledviny jsou velmi dlouhé, je snazší vyvinout spojení ledvinové žíly s jinými žilami.

Levá ledvina má rozšířenou nefronovou žílu, která urychluje proces transplantace. Naproti tomu portální žílu cava a aortu pacienta lze zvládnout pravostrannou operací.

Věk, pohlaví, hmotnost, příčina smrti, konečná funkce ledvin, souběžná onemocnění a presrdce u mrtvého dárce mohou poškodit výsledky transplantace ledvin.

Nedávný výzkum zjistil, že již v prvním roce jsou problémy, zhoršená funkce transplantace a snížená časná a střední výkonnost ledvinového aloštěpu u nesprávných příjemců ledviny srovnatelné s příjemci levé ledviny.

Obě ledviny jsou pro darování naprosto přijatelné. Levá ledvina je však obvykle upřednostňována kvůli lepší anatomii: je přístupnější a má delší cévy, takže pozdější transplantace je méně obtížná.

Pravá ledvinová žíla ústí přímo do vena cava inferior, zatímco levostranná nadledvinová žíla proudí přímo do levé ledvinové žíly, s neobvyklými variacemi. Předpokládali jsme, že obstrukce žíly by mohla snížit hormonální funkci, protože nadledvinová žíla je často rupturou během levostranné dárcovské chirurgické excize není nutná na pravé straně.

Během chirurgického zákroku je také levá nadledvina podrobena dodatečné operaci, která vede k poranění. Jako předběžný krok jsme se rozhodli zhodnotit funkci a velikost nadledvin u žijících dárců ledvin ohledně levostranné nebo pravostranné nefrektomie, protože u pacientů s chronickou únavou byly zjištěny nízké hladiny kortizonu v krvi.

Z výše uvedených důvodů se prokázalo, že levá ledvina je výhodnější než pravá. Porozumějte transplantacím ledvin dále v tomto článku „Co je transplantace ledvin?“

Jaká jsou významná rizika transplantace ledvin?

Transplantace ledviny bezpochyby zachrání tisíce životů, ale někdy je škodlivá pro dárce i příjemce. Některé z komplikací souvisejících s transplantací ledvin jsou níže:

  • Ztrátové krvácení
  • Infekce v ledvinách
  • krevní žíly nebo tepny zanícené v důsledku transplantace ledvin
  • Únik moči nebo zablokování moči v močovodu
  • nesprávná funkce ledvin po transplantaci

Výsledky levé a pravé ledviny

Další renální tepny (ARA): První pravá a druhá = 18,6 % a 4,7 procenta; vlevo první a druhý = 27,6 % a 4,4 procenta. Další renální žíly (ARV): První vpravo, druhá (26 %) a třetí (3,3 %); ponechán jako první sám (2,6 %).

Délka pravé renální žíly (cm): 2,4 +/- 0,7, délka levé renální žíly (cm): 5,9 +/- 1,5. Další žilní rozdíly vědci našli pouze na levé straně (renální límec 0,3 procenta, retroaortální žíla 0,5 procenta). 24,6 procenta ARA bylo nalezeno v sérii transplantací s živými vazbami (první 19,7 procenta, druhé 4,9 procenta) a souvisí s vyšší morbiditou.

I když delší levá renální žíla (LRV) umožňuje jednodušší technickou manipulaci, stojí za zmínku, že je také delší.

ARV jsou na levé straně neobvyklé, a když se vyskytnou, můžete najít cévu s menším průměrem, která se snadno spojí díky bohatému intrarenálnímu spojení. Na druhou stranu byste si chtěli přečíst: „Proč používáme levou ledvinu dárce při transplantaci související s živými?“ protože tento článek podrobně vysvětluje, proč používají levou ledvinu.

Je to zábal!

A to je vše pro „Proč je pro dárcovství preferována levá ledvina?“ Děkujeme, že jste nás vydrželi až do konce! Doufáme, že dostanete odpověď na to, proč je pro dárcovství preferována levá ledvina. Můžete si také přečíst „Kdo platí za darování ledvin?“ jestli máte zájem! To je vše!