Proč chladnička nechladí? Zjistěte všechny faktory, které vám rozhodně způsobují problémy!

Chladničky jsou domácím spotřebičem a častěji se můžeme setkat s otázkou: proč lednice nechladí? To je způsobeno poruchami nekontrolovaných částí gadgetu. Jeho článek vám poskytne představu o možných příčinách a pár tipů na jejich odstranění.

Chladničky existují pouze za účelem uchování chladných předmětů, zejména potravin podléhajících zkáze, aby se prodloužila jejich životnost. Nízká teplota navíc zmrazuje nebo zpomaluje součásti, které zhoršují kvalitu jídla. Pokud je tedy jídlo vystaveno určitým podmínkám po dlouhou dobu, může si zachovat delší životnost než obvykle.

Proč vaše chladnička nechladí?

Existuje mnoho možných důvodů, proč lednice nechladí. Může to být příčinou drobného problému, například selhání kontroly některých funkcí. V nejhorším případě to může být kvůli problémům s interním hardwarem. Vaše chladnička, která nechladí, může být přímým znakem její výměny. Neboj se! Brzy to zjistíte pomocí tohoto článku.

#1. Odpojeno

Kdykoli je ve vašem gadgetu něco neobvyklého, vaším prvním instinktem je zkontrolovat, zda je zapojen. Zapojení elektrického spotřebiče je jeho hlavním zdrojem energie. Jedna chyba v připojení může zabránit efektivní práci vaší chladničky.

Pokud je odpojen, zapojte vodič do zásuvky. Pokud vaše verze vyžaduje ruční přístup, nezapomeňte také zapnout ledničku.

#2. Problémy v termostatu

Pokud jste to nevěděli, termostat ovládá teplotu vaší chladničky. Obvykle se jedná o malý otočný knoflík, který zobrazuje různé počty teplotních úrovní. Podmínky svého gadgetu můžete změnit otočením ovladače na vámi zvolenou úroveň. V pokročilejších modelech se zobrazuje digitálně na moderní obrazovce, kde můžete kliknout.

Kromě síťové zástrčky je termostat jedním z prvních míst, kde je možné řešit problémy s teplotou. Existují možnosti, jak zapomenout nastavit teplotu, nebo je nastavení příliš nízké, aby bylo patrné. Pokud ano, umístěte jej na požadované nastavení a voila! Problém je vyřešen.

Rovněž nemůžeme vyloučit možnost nesprávné funkce ovládací zástrčky. Mohou být problémy s knoflíky nebo monitory. Pokud ano, nahraďte je kompatibilním modelem. Můžete jej připojit sami nebo to může provést místní technik.

#3. Ucpané větrací otvory

Větrací otvory slouží k výměně tepla mezi vaší chladničkou a prostředím. Teplo, které ref produkuje při používání, je vylučováno, aby bylo umožněno nepřetržité proudění chladného vzduchu. Pokud to není provedeno správně, horký vzduch se hromadí uvnitř a není místo pro produkci nízkých teplot.

Náhlou poruchu výroby chladu lze proto přičíst selhání uvolňování tepla. Ve ventilaci se možná nahromadilo velké množství prachu, který ji zablokoval. Existuje také možnost, že ji omylem zablokují jiné objekty. V každém případě by větrací otvory měly zůstat otevřené. Cokoli, co by to mohlo zakrývat, by mělo být okamžitě odstraněno.

Rychlé připomenutí! Toto řešení se nemusí projevit okamžitě, protože nahromaděný vzduch musí být ještě zcela vypuštěn. Jakmile je však blokující objekt odstraněn, věnujte mu pár minut a mělo by být znovu v pořádku.

#4. Blokované cívky

Další funkcí, která odvádí teplo zevnitř chladničky, je cívka. Cívky jsou zodpovědné za uvolňování vysokých teplot a jsou umístěny za chladničkou nebo přes dno. Tyto části jsou odkryté, což je činí náchylnější k hromadění prachu. Pravidelná údržba je nutností, protože ucpání může ovlivnit jeho účinnost při odstraňování tepla. Zjistěte, jak se vyhnout opravám chladničky.

Bez ohledu na to cívky očistěte, nejlépe pomocí vakua pro důkladné čištění.

#5. Problémy s ventilátorem kondenzátoru

Ventilátor kondenzátoru pomáhá regulovat teplotu uvnitř spotřebiče. Chrání vnitřní hardware, jako je kompresor, před přehřátím a případně poruchou. Nemluvě o tom, že přebytečná voda, kterou gadget produkuje, se suší ventilátorem, což brání jeho dalšímu hromadění.

Pokud je něco zaseknuto uvnitř ventilátoru nebo mezi jeho klapkami, jemně jej vyjměte a ručně pomalu otáčejte ventilátorem, aby pomohlo znovu získat rychlost. Pokud je problém způsoben nečistotami, vyčistěte je ručně hadříkem. Přečtěte si, jak vyčistit cívky přenosné klimatizace!

Pokud jsou tyto postupy provedeny a součást se stále nevrací do normálu, zkuste ji zkontrolovat profesionálem.

#6. Ventilátor výparníku je rozbitý

Poruchy ve ventilátoru výparníku lze určit plně fungujícím kompresorem, který nějakým způsobem nevytváří chladný vzduch. Tito fanoušci také vydávají podivné zvuky, které vás mohou varovat před problémy. Výparník je zodpovědný za nepřetržitý přívod vzduchu do zařízení. Zatímco kondenzátor uvolňuje teplo, produkuje chlad. Zjistěte, jak vyřešit problémy s chladničkou

V případě rozbitých výparníků je jediným způsobem, jak to vyřešit, vyměnit je. Pokud nejste dostatečně znalí, požádejte o pomoc odborníka. Pokud jste schopni, buďte odborníkem na kutily! To může být zkušenost s učením. Přesto je vhodné mít odborníka, aby nedošlo ke zhoršení podmínek.

Závěr

Jídlo je život! Vědět, jak je skladovat, vám ale změní život. Chladničky nám dávají dlouhou dobu na to, abychom si jídlo užili, a musí zůstat efektivní. Pokud nevíte, proč chladnička nechladí, je to kvůli problémům s vnějšími a vnitřními součástmi, které mohou mít poškozené části nebo některé věci, které jí brání ve výkonu. Zjistěte více o své lednici přečtením toho, kolik wattů má lednička provozovat.