Proč by ze sušičky unikala voda? 5 zajímavých důvodů!

Víte, proč by ze sušičky unikala voda? Pokud ještě ne, pak se nebojte; jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli! Když z vaší sušičky uniká voda, může to vést ke ztrátě vody, plísním a plísním ve vašem domě. To je častější problém, než byste věřili, a týká se v určité chvíli prakticky každého, kdo vlastní sušičku prádla.

Když řešíte netěsnou sušičku, můžete se podívat na několik věcí. Výfukový systém je ucpaný, zablokovaná ventilace, kondenzovaná voda a nesprávné odvádění vody, což způsobuje netěsnosti sušiček prádla.

Voda může vytékat z vnějšího větracího otvoru sušičky a v důsledku kteréhokoli z těchto problémů se uvnitř bubnu může vytvářet kondenzace. Doporučuje se sušičku vypnout, když z ní zaznamenáte únik vody, a nezapínejte sušičku, dokud problém nevyřešíte. Projdeme si všechny možné příčiny tohoto problému a řešení, jak je vyřešit. Pojďme tedy začít!

Proč ze sušičky uniká voda?

Po vyprání je oblečení určeno k sušení v sušičce. Možná jste si všimli, že vaše sušička teče, ale nechápete, proč by ze sušičky unikala voda? Nebojte se! Je velmi neobvyklé, že sušička netěsní; naštěstí vám však několik jednoduchých prostředků může pomoci při řešení problémů.

#1. Zablokované větrání

Ucpaný větrací otvor je často příčinou netěsnosti sušičky. Vaše sušička suší oblečení ohříváním vzduchu a jeho rozptýlením v bubnu. Zatímco pokud není schopen vytlačit ohřátý vzduch, kondenzuje a způsobuje hromadění vody. Hledejte netěsnost ve ventilační hadici vaší sušičky. Zkontrolujte, zda nejsou zkroucené, které by mohly bránit proudění vzduchu. Zkontrolujte prachový filtr připojený k ventilační trubce na určitých sušičkách, zda v nich není prach. Obvykle je překážka způsobena uvolněnými vlákny a vlákny v průduchu, které ve spojení s vlhkým vzduchem vedou ke vzniku sraženin.

Můžete zkontrolovat ventilační překážky tak, že zvednete dlaň k vnějšímu ventilačnímu otvoru a zkontrolujete cirkulaci vzduchu. Chcete-li minimalizovat překážky, je dobré čistit ventilační systém sušičky ročně. Problém lze vyřešit odpojením ventilačního potrubí sušičky a dezinfekcí tohoto místa. Dokonce lze použít vakuový nástavec nebo sadu na čištění větracích otvorů sušičky lze získat v železářství. Je také možné sejmout panel v místě, kde vstupuje ventilační hadice sušičky. Pamatujte, že před odstraněním panelu je sušička vypnutá. Před opětovným připojením výfukové hadice zkontrolujte, zda není zalomená nebo zakřivená.

#2. Izolace pro odvzdušňovací potrubí

Protože kolem výfukového potrubí sušičky není dostatečná izolace, může se hromadit vlhkost nebo led, což způsobí netěsnost sušičky. V chladnějších oblastech je problém převládající, protože horký vzduch ze sušičky je mnohem náchylnější k poškození venkovním chladnějším vzduchem. Tento problém může být také způsoben nedostatečně izolovanými ventilačními kanály, které procházejí chladnou oblastí, včetně suterénu. Mějte na paměti, že výfukové potrubí sušičky je vhodně izolováno, aby se zabránilo vlhkosti nebo tvorbě ledu.

#3. Vadná odvzdušňovací klapka

U většiny modelů je poblíž výstupního bodu ventilačního potrubí sušičky umístěna větrací klapka. Udržuje dešťovou vodu, mráz a větvičky mimo ventilační systém. Klapka se otevře, když je třeba vypustit vzduch; jinak musí zůstat zavřená. Pokud je ventilační klapka rozbitá, déšť, led nebo sníh se mohou dostat do ventilačního potrubí a zaplavit vaši sušičku. Pokud se ventil neotevře, pravděpodobně se v potrubí bude hromadit kondenzát, možná proto, že je ucpaný. Zkontrolujte, zda se vnější větrací otvor otevírá a není blokován, pokud máte přístupnost. Pokud je klapka rozbitá, vyměňte ji. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak nainstalovat větrací otvor sušičky.

#4. Otvory ventilačního potrubí

Je možné, že ze sušičky uniká voda kvůli mezerám nebo otvorům ve ventilačním systému. Kondenzace může vnikat přes poškozený potrubní systém a hromadit se ve stroji. Pokud zjistíte prasklinu nebo praskliny, měli byste potrubí vyměnit. Pokud je díra malá, můžete ji opravit topnou páskou a výkonným chlazením, abyste tento problém vyřešili.

#5. Problém s kondenzátorovým systémem

Pokud nemůžete připojit sušičku k vnějšímu potrubí, kondenzační sušičky jsou fantastickou volbou. Kondenzační sušičky odsávají vlhkost z horkého vzduchu a ukládají ji do nádrže, nikoli do výfukového otvoru. Problém s použitím kondenzačního systému může způsobit netěsnost kondenzační sušičky. Hledejte nenaplněnou nebo netěsnou nádrž kondenzátoru. Poté zkontrolujte, zda nejsou poškozeny hadice na kondenzát a čerpadlo. Mějte na paměti, že před odinstalováním čerpadla je sušička odpojena. Pokud se domníváte, že příčinou úniku vody je vadné čerpadlo, můžete zkontrolovat kontinuitu čerpadla a v případě potřeby jej opravit.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že jste se všichni dozvěděli, proč by ze sušičky unikala voda. Existuje mnoho důvodů pro tento problém, o kterých jsme diskutovali výše, a přečtením tohoto článku je vyřešíte. Přečtěte si článek pozorně, abyste jej plně pochopili. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, co je to odstředivka a jak dlouho sušičce trvá sušení oblečení. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!