Proč auto topení nefunguje? 4 snadné kroky, jak tomu předejít!

Ptáte se, proč nefunguje topení auta? Je to kvůli problematickým oblastem v topném systému, jako je nízká hladina chladicí kapaliny, vadné jádro topení, vadný ventilátor topení, špatný termostat, špatná kabeláž a vzduchové bubliny.

Problém může pocházet ze spínače nebo ventilu nebo ucpaného topného jádra, které skončí problémem nezávisle. Zkontrolujte tedy hladinu chladicí kapaliny a provádějte to pouze se studeným motorem a přidejte trochu chladicí kapaliny navíc s nízkou hladinou chladicí kapaliny, která problém vyřeší.

To jsou jen některé z příčin, které by mohly vést k tomuto problému; nejlepší je konzultovat problém s mechanikem. Pokud to uděláte rychleji, tím lepší bude výsledek, protože se jedná pouze o přehled, takže čtěte dále!

Důvody, proč vaše auto topení nefunguje

Níže jsou uvedeny důvody, proč vaše auto topení nefunguje.

#1. Špatný termostat

Termostat ventilů řídí teplotu chladicí kapaliny proudící motorem. Zahřívání motoru tlačí termostat k otevření a kapalina putuje z chladiče do motoru. Chladicí kapalina se nezahřívá, jakmile uvízne v otevřené poloze, a topný systém také netlačí teplý vzduch do kabiny. Motor se potýká s problémem přehřívání, jakmile není k dispozici termostat, ale oprava termostatu je relativně levná a snadná.

#2. Nízká hladina chladicí kapaliny

Systém chráněný před netěsnostmi nebo překrytý způsobuje nízkou hladinu chladicí kapaliny a nefunkční topení, protože to je první věc, kterou je třeba sledovat, pokud nemáte v autě dostatek tepla. Hladinu chladicí kapaliny kontrolujte vždy, když kontrolujete motorový olej, protože pokud si nejste jisti, návod vás nejlépe navede. Známkou netěsnosti je kaluž chladicí kapaliny v autě, takže ji okamžitě zkontrolujte. Chladicí kapalina může také zůstat vysoce toxická pro lidi a domácí zvířata, takže byste měli Felixe a Fida držet dál od kapaliny.

#3. Vadné jádro ohřívače

Topné jádro je mini chladič spojený s motorem, zatímco běžný typ dostává teplo do stroje s topným jádrem, které shromažďuje teplo, aby se vrátilo do vozidla. Poté se promíchá na čerstvém vzduchu. Pokud je vaše vozidlo s dvouzónovou klimatizací, bude zde rozdělené jádro topení, protože nečistoty v rezivějícím chladiči se shromažďují a ucpávají součást. Záleží na umístění a složitosti karoserie, že vyžaduje nákladnou opravu.

#4. Vzduchové bubliny

Vzduchové bubliny v chladiči zastavují proudění chladicí kapaliny a ovlivňují motor a topný systém. Situace může nastat, pokud někdo otevře chladič nebo netěsnost umožní, aby se dovnitř dostal vzduch, přičemž systém musí odvzdušnit. Mizerné těsnění hlavy způsobuje, že vzduch pokračuje k chladiči a těsnění hlavy by nemělo způsobovat vzduchové bubliny kolem.

#5. Špatná kabeláž nebo spálená pojistka

Cokoli v obvodech může ovlivnit cokoli v systému topení automobilu, jako jsou ovládací prvky nebo ventilátory závislé na elektřině. Můžete se vypořádat s přepálenou pojistkou, která je levná a snadno vyměnitelná, protože jednou z příčin problému může být nedostatek drátu. V tomto případě to neznamená, že jde o špatnou součást, za kterou je částečně vinna elektrická cesta.

#6. Vadné ovládací prvky

Vozidlo může být vybaveno propracovaným dotykovým displejem nebo jednoduchými knoflíky, které nejlépe ovládají systém HVAC vozidla, takže bez ohledu na nastavení může nedostatečné ovládání způsobit, že se v autě nebude zahřívat. Jednoduchá výměna nebo diagnostika nefunkčního dotykového displeje je kritickým řešením tohoto problému.

Kroky, jak zabránit nefunkčnosti topení do auta

Zde je několik kroků údržby, které je třeba zvážit, abyste zabránili nefunkčnosti topení automobilu.

Krok č. 1. Zkontrolujte hladinu oleje

Zvykněte si kontrolovat chladicí kapalinu, zda je kompletní, protože to pomáhá topnému systému a prodlužuje životnost motoru. Projděte si příručku k vozidlu ohledně nezbytných kroků ke sledování hladiny chladicí kapaliny a neotevírejte horký chladicí systém.

Krok č. 2. Zkontrolujte, zda je kapalina čistá

Nečistoty a špinavá chladicí kapalina mohou ovlivnit chlazení a topení a zkontrolujte, zda je čistá, a dodržujte doporučení výrobce pro údržbu chladiče a výměnu chladicí kapaliny.

Krok č. 3. Zkontrolujte termostat

Zkontrolujte termostat, abyste nejlépe identifikovali problém s topným systémem. Většina automobilových termostatů se nachází v krytu, kde se motor stýká s hadicí chladiče, takže pokud jste expert pod kapotou, termostat vyjměte a ponořte termostat do vody o teplotě vhodné pro daný vůz. Počkejte prosím, dokud neuvidíte, že se otevřelo, ale uvědomte si přirozený zdroj problému, pokud se neotevře, a nezapomeňte neotevírat chladicí systém, pokud je horký, takže když si nejste jisti, co dělat, proveďte běžnou údržbu. Možná vás také budou zajímat známky toho, že se mi pokazil termostat v autě.

Krok č. 4. Proveďte běžnou údržbu

Proveďte nějakou běžnou údržbu, jako je kontrola hadic a řemenů, protože ty patří k těm, které chladicí systém potřebuje. Pravidelná kontrola komponent pomáhá vyhnout se problémům s HVAC dříve, než začne, a vyhnout se otázkám, proč nefunguje topení auta.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, proč topení auta nefunguje, takže zkontrolujte každou z uvedených příčin, podívejte se na nejlepší možné opravy a proveďte běžnou údržbu, která zahrnuje kontrolu termostatu, kapaliny, pokud je čistá, a hladiny oleje. Přečtěte si související články; vědět, jak opravit topení auta a topení auta funguje pouze při jízdě.