Potřeby na výrobu svíček pro začátečníky

Výroba svíček je zábavná činnost. Když to však uděláte, budete potřebovat potřeby na výrobu svíček. Naštěstí jsou tyto zásoby obvykle levné a nezaberou mnoho místa.

Než se pustíte do projektu výroby svíček, ujistěte se, že máte po ruce všechny potřebné potřeby na výrobu svíček. Patří sem knot svíčky, který je již připevněn ke kovové nebo dřevěné základně, vosk, skleněné nádoby, do kterých svíčky naléváte, a vůně jako esenciální oleje, které svíčkám dodávají nádhernou vůni.

Výroba svíček může být zábavná i obohacující. Před zahájením dalšího projektu se ujistěte, že máte všechny zásoby svíček, abyste mohli rychle a snadno začít vyrábět krásné produkty!

Potřeby pro výrobu svíček, které byste měli mít

Než začnete s výrobou svíček, ujistěte se, že máte po ruce a připraveny tyto potřeby na výrobu svíček:

Knoty svíček

Pro jakýkoli projekt výroby svíček je důležité mít po ruce knoty svíček. Ty jsou často již připevněny ke kovové nebo dřevěné základně, takže je lze snadno umístit do středu svíčky, když se vyrábí.

Svíčkový vosk

K výrobě různých druhů svíček lze použít různé vosky. Například parafín se používá častěji než včelí vosk, protože se s ním lépe pracuje. Někteří lidé však věří, že svíčky ze včelího vosku hoří jasněji a déle než ty parafínové.

Formy a nádoby na výrobu svíček

Svíčky lze vyrábět ve všech druzích forem a nádob a tyto položky musíte mít po ruce, než začnete.

Vonné oleje

Esenciální oleje jsou skvělým doplňkem každého nového projektu výroby svíček. Zvažte přidání vůní jako vanilka, levandule nebo máta do vašich svíček pro jedinečné aroma, díky kterému bude jejich hoření ještě příjemnější!

Tipy pro nákup potřeb pro výrobu svíček

Stejně jako u každého koníčka, i zde jsou při výběru potřeb na výrobu svíček dodržovat pokyny. Před zahájením projektu vyhledejte následující položky:

Typ vosku

Než začnete nakupovat, měli byste vědět, jaký typ vosku chcete. Obecně se parafín používá častěji než včelí vosk, protože se s ním lépe pracuje. Někteří lidé však věří, že svíčky ze včelího vosku hoří jasněji a déle než ty parafínové.

Vůně

Přidáním vůní k vašim projektům výroby svíček získáte krásné aroma, které přetrvává i po spotřebování svíčky. Zvažte přidání esenciálních olejů, jako je vanilka, levandule nebo máta peprná, abyste získali jedinečné vůně!

Barevné barvivo

Pokud chcete, přidejte do svíčky barevné barvivo, jakmile ji nalijete do formy. Pamatujte, že různé barvy budou vyžadovat různé množství barviva a vždy byste měli přidávat po troškách, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu!

Candlewick

Pro potřeby na výrobu svíček si můžete vybrat z mnoha materiálů. Kovové a dřevěné podstavy se běžně používají pro výrobu nových projektů, ale někteří lidé používají k výrobě nových svíček také papírové podložky nebo dokonce bavlněné provázky.

Tvar kontejneru

Různé tvary mají své vlastní jedinečné výhody a nevýhody, takže před výběrem nádoby zvažte, jak velkou svíčku chcete vyrobit! Například větší nádoby mohou být lepší pro vyšší svíčky, zatímco menší misky nebo šálky vám poskytnou větší kontrolu nad formováním vosku.

Jak vyrobit svíčky

Svíčky lze vyrobit mnoha různými technikami a nové projekty často vyžadují určité pokusy a omyly, aby dosáhly nejlepších výsledků. Existuje však několik základních kroků, které byste měli při výrobě svíček dodržovat:

Krok 1

Před zahájením projektu předehřejte troubu po dobu 10 minut na 300 °F. Poté položte alobal na nádobu bezpečnou v troubě (jako je kovová pánev), než ji postavíte na rošt ve středu trouby. To jej ochrání před jakýmkoli voskem, který nakape na dno sporáku!

Krok 2

Pro potřeby na výrobu svíček si můžete vybrat buď parafín, nebo včelí vosk. Rozpusťte vosk v hrnci na sporáku (nebo dokonce v mikrovlnné troubě) a poté jej opatrně nalijte do vámi vybrané formy nebo nádoby. Tip: K odsátí nečistot z vosku můžete použít papírový kávový filtr, takže se s ním lépe pracuje!

Krok 3

V případě potřeby přidejte barevné barvivo. Chcete-li to provést, umístěte špičku párátka do zvolené barvy a jemně míchejte, dokud nedosáhnete správného odstínu pro váš projekt svíček!

Krok 4

Nyní byste měli připevnit knot svíčky na kovovou základnu. Někteří lidé místo toho používají provázky nebo bavlněné provázky, i když tyto materiály je třeba před připevněním k základně připravit. Poté pečlivě vycentrujte a vyrovnejte knot do středu nádoby a přes ni, než ji necháte úplně vyschnout.

Krok 5

Nakonec rozsviťte knot a začněte svůj projekt svíček! Bude trvat asi hodinu, než se vosk úplně roztaví a správně se usadí kolem vašeho knotu, takže buďte během tohoto procesu trpěliví. Poté, co si na to necháte dostatek času, uhaste plamen a nechte svíčku vychladnout, než ji vyjmete z formy nebo nádoby!

Nyní můžete bezpečně začít vyrábět svíčky doma pomocí těchto jednoduchých kroků! Máte-li zájem rozvinout více kreativity s potřebami na výrobu svíček, zvažte experimentování s novými projekty, které využívají zajímavé formy nebo esenciální oleje pro jedinečné vůně, které si zamilujete hořet v celém pokoji. Bavte se!

Závěr

Nyní, když víte, jaké pomůcky na výrobu svíček byste měli mít připravené, než začnete s dalším projektem výroby svíček, zvažte, zda začít ještě dnes! Je to zábavný způsob, jak trávit čas s přáteli a rodinou při výrobě předmětu, který lze skutečně použít v domácnosti! Děkujeme, že jste si přečetli náš článek.