Péče o trávník 101: Jak snadno ošetřit padlí na trávě

Trávníky jsou hlavní součástí celkové hodnoty našeho majetku; to je důvod, proč vědět, jak zacházet s padlím na trávě, musí být všeobecně známo všem majitelům. Co by to bylo za plýtvání, kdyby široké pole, které jste zasadili a sami o něj pečovali, podlehlo nemoci?

Vzhledem k tomu, že se jedná o otevřené plochy, jsou trávníky náchylné k nejrůznějším škůdcům a zamořením. Plíseň je druh plísně, obvykle bílá, takže pokud jste nedávno na svém trávníku viděli nějaké bílé práškovité hmoty, je to možná plíseň.

Jako živý organismus potřebuje plíseň k přežití zvláštní prostředí. Bohužel naše venkovní náplast poskytuje právě toto prostředí, díky čemuž je taková houba rozšířená a vydrží déle.

Kroky pro léčbu napadení trávou padlím

Plíseň na trávě pochází ze specifické houbové spóry, která se šíří a živí se trávami. Pokud jste je nedávno našli, můžete je bezpečně odstranit třemi způsoby:

Metoda č. 1. Vyměňte trávu

První návrh, který máme, bude ten nejmasivnější ze všech: rovnou nahradit trávu, kterou máte v současnosti na svém trávníku. Padlí lze pozorovat častěji na konkrétním druhu trávy, o kterém se zmíníme později, a pokud je to typ, který aktuálně máte, můžete zvážit náhradu.

Tento postup je vysoce doporučený, pokud se napadení plísní, ať už touto práškovou bílou nebo jinými druhy, stalo na vašem trávníku opakujícím se problémem. Dalším důvodem je, zda masy plísní zcela nebo z větší části pokryly váš dvůr.

Pokud takové důvody existují, zvedněte lopatu a kolečko a začněte odhazovat infikovanou trávu. Nejprve můžete vyměnit vrchní vrstvu půdy, poté srovnat zem a znovu zasadit novou dávku trávy.

Metoda č. 2. Upravte prostředí trávníku

Pokud váš trávník ještě není úplně pokryt padlím, další věc, kterou můžete udělat, je zajistit, aby houba způsobující infekci nemohla na trávníku vůbec přežít. Můžete to udělat tak, že upravíte všechny podmínky ve vaší nemovitosti mimo to, co houba upřednostňuje.

Více otevřete trávník, abyste zabránili stagnaci vzduchu a zvýšili jeho cirkulaci. Otevřené trávníky také sníží jejich schopnost zachycovat vodní páry v oblasti, což odvádí přízeň od houby.

Ořezání některých okolních větví stromů a keřů také propustí více slunečního záření na povrch trávníku, což je příznivé pro růst trávy a zároveň prevence proti houbové infekci.

Metoda č. 3. Aplikujte chemické ošetření

Poslední věcí pro spolehlivější a dlouhodobější řešení je vybrat vhodný fungicid podle toho, jaká plíseň se ve vaší oblasti vyskytuje, a aplikovat jej. Pokud však nejste zkušení, představují to pro vás a vaše sousedy určité obavy o bezpečnost a zdraví.

Pro tento kurz nejprve získejte souhlas svého okolí, zvláště pokud pracujete ve velké oblasti a v blízkosti je několik domů. Můžete také nejprve získat názor odborníka.

Tyto tři způsoby lze použít jeden po druhém na stejném trávníku pro maximální odstranění plísní. Pokud máte další problémy s plísněmi venku, zde je zajímavý článek o tom, jak se zbavit plísní na dvoře, který dále prozkoumáte.

Co způsobuje padlí v trávě?

Kromě toho, že se s nimi vypořádáte, musíte pochopit, co přesně způsobuje padlí na vašem trávníku a jaké proměnné umožňují jeho šíření.

Nejprve si promluvme o příčině. Padlí je produkováno houbou zvanou Erysiphe graminis, typem houby, která přežívá tím, že se naváže na živého hostitele, kterým je tráva.

Ačkoli to vyžaduje zvláštní nastavení, aby přežilo, tento typ houby je docela perzistentní, protože může přežít a počkat, dokud takové podmínky nenastanou. Dělají to tak, že jejich spory leží ladem, dokud je neodfoukne někam, kde je to dostatečně příznivé.

Ve chvíli, kdy přistanou na vhodném místě, tyto houby rostou a produkují asexuální spory, které se shlukují do padlí, které vidíte na svém trávníku. Zatímco tato houba běžně přilne a rozmnožuje se pouze na vnějším povrchu listů, může zahájit infekci již za 2 hodiny od kontaktu spór.

Pro podmínky prostředí tato houba preferuje určité trávy, zejména trávníky. Pokud budete vědět o takových rostlinách, budete si moci správně vybrat něco pro náhradu trávy, pokud zvolíte tento postup.

Jiné než druh trávy se může objevit padlí, když je snížená cirkulace vzduchu nebo mimořádně vysoká relativní vlhkost nebo vodní pára ve vzduchu. Může se to stát také kvůli nízké intenzitě světla a příznivým teplotám vzduchu, asi 60-70 stupňů Fahrenheita.

Vzhledem k tomu, že tato houba může ležet ladem, aby přežila, jen tak přirozeně nezmizí, takže vám doporučujeme, abyste se s ní vypořádali co nejdříve. V této souvislosti si můžete také přečíst náš článek o „měli byste získat kontrolu plísní při koupi domu“.

Závěr

Je toho tolik, co se můžete naučit o péči o váš trávník, a vědět, jak zacházet s padlím na trávě, je jen malý kousek. Je to však docela důležitý úkol, takže se ujistěte, že se budete dobře řídit našimi návrhy a udržíte trávník v květu.