Péče o dřevo 101: Jak opravit dřevem poškozenou vodu v 7 krocích

Stále můžete zachránit své věci tím, že budete postupovat podle tohoto průvodce, jak opravit dřevo poškozené vodou. Jednou z viditelných známek toho je nafouklé zpracování dřeva. U dveří je nadýmání dřeva standardní záležitostí.

Voda by mohla být ničivou silou přírody, protože způsobí záplavy postihující mnoho oblastí. Mohlo by to také zaplavit váš sladký domov, zejména nábytek ze dřeva, což ztěžuje přepracování. I když byla vaše deska krásně zpracovaná, voda si stále mohla najít cestu skrz povrch.

K opravě nemusíte být tesařem. Postačí jen vaše šikovné ruce!

Co je to vlastně práce se dřevem?

V zásadě se cokoli vyrobeného ze dřeva nazývá dřevo. Nábytek je moudrý, jmenujete to – taburety, stoly, dveře a okenní tabule. Všechny jsou vyrobeny ze dřeva.

Velká část historie sahá daleko za zpracování dřeva. Od neolitu až po egyptskou říši až do současnosti se dřevo používalo téměř ve všem.

Naši předkové však také budou souhlasit, že používání dřeva má své stinné stránky. Postříkání kapalinou je okamžitý problém.

Známky poškození vodou při práci se dřevem

Některé otázky, nad kterými byste se měli zamyslet, jsou: Změnilo dřevo barvy? Je to už oteklé?

Přijatelné množství vody by mělo mít pouze 4–12%. Cokoli vyššího je považováno za vážné poškození.

Odbarvení

Je krásné vidět mahagonové tmavé dřevěné podlahy, ale postupem času je náchylné k úpadku. Pokud barva přešla z tmavé na bledou, je to zjevný znak poškození vodou.

Plísně a plísně

Jedním z nejdůležitějších faktorů při učení, jak detekovat vodou poškozené dřevo, je pravděpodobnost vzniku plísní. Vystavení nadměrnému obsahu vlhkosti může přilákat houby. Zkuste si všimnout povrchu kvasinek zabarvených hub.

Rostoucí nehty a barvy

„Můj kutil zatloukl hřebíky na plošinu dobře;“ proč se teď zvedá? “ Otok způsobí posunutí nehtů. Poškození vodou může také zvednout barvu.

Jak renovujete zaplavené dřevařské práce?

Krok č. 1. Identifikujte poškození

Stejně jako lékaři, musíte nemovitost prozkoumat, než budete moci stanovit správnou diagnózu. Znalost zdroje poškození by měla být na vašem seznamu na prvním místě. Vezměte v úvahu obsah vlhkosti, do kterého dřevo již prosáklo.

Jen rozlití kávy na desku stolu a nábytek nasáklý silnými dešťovými přeháňkami se liší v celém spektru. Zkontrolujte také plísně.

Během pouhých čtyřiadvaceti (24) hodin začnou kolonie plísní postupovat. Ujistěte se, že víte, jak detekovat bílou plíseň, zvláště pokud opravujete přírodní dřevo.

Krok č. 2. Vysušte dřevo

Je samozřejmé, že byste měli dřevěnou konstrukci vysušit co nejdříve. Pokud ho necháte sedět ve vlhku, bude nadále hnít. Umístěte jej na otevřené místo pod sluncem.

Pokud máte také elektrický odvlhčovač s vysokým výkonem, použijte jej k ovládání teploty snižování a jeho stoupající vlhkosti.

Krok č. 3. Vyhoďte ostatní materiály do koše

Vyhoďte veškerou čalouněnou kůži, látku a pěnu. Jedná se o měkké materiály, které prodlužují proces sušení.

Plísně také mohou růst v prostředích bohatých na vlákna. Přestože je dřevo náchylné k plísním, jsou na něj náchylnější jiné úlomky s touto vlastností.

Krok č. 4. Dezinfekce k ochraně

Raději bezpečně než nikdy, lidi. Všimněte si kategorie poškození vodou z hlediska stagnace. Kategorie 3 znamená, že voda je potenciálním biologickým nebezpečím.

V případě třísek nezapomeňte nosit tesařské rukavice. Popadněte také hadřík z mikrovlákna a nastříkejte velké množství prostředku na čištění dřevěného nábytku. Tím odstraníte vodní skvrny.

Krok č. 5. Pokračujte v opravách

Vydejte se na vzrušující práci – opravu. Nábytek vybruste elektrickou bruskou, abyste dosáhli jemně dokončené fáze. Pokud skvrny stále neodcházejí, použijte brusný papír.

Zametejte piliny z pracoviště. Pokračujte kontrolou spojů, pokud nemá žádné zavěšené hřebíky nebo je -li stále pevný. K utěsnění spojů použijte těsnicí hmotu.

Krok č. 6. Vyměňte vážně poškozené díly

Před nákupem nových dílů pro nábytek si poznamenejte měření. Nejen, že minimalizuje náklady, ale také vám ušetří čas. Řezání za vás provedou dodavatelé v železářství.

Ujistěte se, že tento proces provádíte na suchém, ale dobře větraném místě. Dávejte pozor na jakoukoli vlhkost, která se může dostat do dřeva.

Krok č. 7. Vyleštěte to

Na váš nově opravený dřevěný výrobek můžete nanést dva druhy povrchových úprav. Pokud chcete silnější ochranu proti prachu a špíně, můžete použít epoxidovou pryskyřici. Na druhou stranu použijte směs na leštění dřeva.

Naneste v tenké vrstvě na povrch středně velkým štětcem. Nechte působit 24 hodin a vaše práce se dřevem by měla být v pořádku.

Můžete získat pojistné plnění?

Stručně řečeno, pojišťovny uhradí škody na vašem majetku pouze tehdy, když je mimo váš dosah. Pokud máte například ucpané vodní potrubí kvůli předchozím poruchám opravy, nezakryjí ho.

Závěr

Nejlepší způsob, jak snížit poškození, je nenechat nábytek vlhký. Tento článek je komplexní příručkou, abyste věděli, jak opravit vodou poškozené dřevo.

Dobrá péče o váš domov je základním tipem při vlastnění domu. Trezor je čistý domov.