Ovlivňují vonné svíčky kvalitu vzduchu?

Vonné svíčky jistě vytvářejí vůně, ale víte, co také vyrábějí? Nejen vonné svíčky poskytují vůni, ale vonné svíčky také vydávají částice a plyny. U vonných svíček se do ovzduší uvolňují vedlejší produkty, jako jsou saze a olovo.

Odvětví vonných svíček se v posledních letech ohromně rozrostlo s vůněmi od zeleného čaje po sladké vanilkové košíčky. Všechny tyto vůně a další mohou být vaše dokonce za méně než dolar za svíčku! Bohužel tato cena „méně než 1 dolar“ má důsledky pro životní prostředí.

I když vonné svíčky jistě dokážou poskytnout aroma, uvolňují do vzduchu škodlivé chemikálie, které mohou kromě jiných zdravotních účinků vyvolat respirační problémy, jako jsou astmatické záchvaty.

Vonné svíčky mohou být skvělým doplňkem vašeho domova nebo kanceláře, nicméně vonné svíčky by neměly být jediným zdrojem vůně u vás doma. Ujistěte se, že kombinujte vonné svíčky s vonnými osvěžovači vzduchu a vonnými spreji, pokud chcete mít vůni v celém domě.

Vonné svíčky a kvalita vzduchu

V případě, že si stále nejste jisti, jak vonné svíčky ovlivňují kvalitu vzduchu, zamyslete se nad voňavými svíčkami, jako je osvěžovač vzduchu. I vonné svíčky označené jako 100% sójové nebo zcela přírodní jsou vonné svíčky, které do vzduchu vypouštějí částice.

Jen proto, že vonné svíčky přicházejí s vůní „čerstvého prádla“ a „křupavé bavlny“, stále vyzařují částice stejně jako jakákoli jiná vonná svíčka. Vůně mohou být přitažlivé, ale vůně nemusí znamenat, že se do vašeho domova uvolňují škodlivé chemikálie.

Vliv vonných svíček na životní prostředí

Přestože vonné svíčky existují po staletí, produkce vonných svíček v posledních letech exponenciálně vzrostla. Všechno to začalo tím, že se vonné svíčky prodávaly na místních řemeslných veletrzích a bleších trzích, ale od té doby se rozšířilo po celém světě s velkými maloobchodníky, včetně Walmartu, který vonné svíčky nosí.

Prodej svíček tvoří každoročně mnohamiliardový průmysl, který překonává vůně slavící svátky. Poskytují také nekonečné množství vůní pro lidi po celém světě.

Bohužel tyto vůně mají následky, které si mnozí neuvědomují. Vůně nejen příjemně voní, ale také uvolňují do vzduchu toxiny a uvolňují saze a oxid uhličitý do vašeho domova nebo kanceláře. Vonné svíčky nejsou špatné jen pro kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti, ale vonné svíčky mohou způsobit poškození plic, pokud je často a po dlouhou dobu hoříte.

Jak vůně ovlivňují kvalitu vzduchu

Podle studie Národního institutu pro standardy a technologie (NIST) zveřejněné v Atmospheric Environment „Vonné svíčky emitují plynné znečišťující látky“ představuje znečištění ovzduší sazemi vonných svíček více než 7 procent částic obsažených v městské atmosféře.

-emitované částice a plyny

– škodlivé chemikálie do vzduchu, které mohou vyvolat dýchací potíže, jako jsou astmatické záchvaty

– Více než 7 procent částic nacházející se v městské atmosféře vonné svíčky mohou jistě poskytnout aroma, uvolňují škodlivé chemikálie

Vonné svíčky převládají v domácnostech většiny lidí, ale jejich cena je vysoká. Poškozením plic vás voňavé svíčky stojí hodně času.

Kromě toho vonné svíčky znečišťují vzduch, který dýcháme, znečišťujícími látkami a toxiny, které vedou k problémům, jako je astma a další respirační onemocnění v důsledku dlouhodobé expozice. Je důležité, abyste si uvědomovali vůně, které si vyberete pro svůj domov, abyste nezatěžovali své tělo ani mysl navíc!

Alternativa vonných svíček

Pokud tedy vonné svíčky škodí našemu zdraví, co bychom měli použít jako vůni?

Kadidlo

Místo vonných svíček přejděte na vonné spreje nebo vonné kadidlo. Vonné spreje nabízejí jednoduchý způsob, jak přidat vůni přímo do vzduchu bez rizika, které přináší zahřívání vonných vosků ve sklenicích s vonnými svíčkami.

Nejlepší alternativou je přejít na vůně, které lze použít, aniž by se vůbec něco spálilo. Zásuvné osvěžovače vzduchu vydrží déle než vonné svíčky a uvolňují páry, které nesou vůni, takže neuvolňují částice do vzduchu!

Spreje a osvěžovače vzduchu

Přejděte z vonných svíček na zásuvné osvěžovače vzduchu pro čistší, zdravější a cenově výhodnější vonné vůně.

Vonné svíčky znečišťují vzduch, který dýcháme, znečišťujícími látkami a toxiny, které vedou k problémům, jako je astma a další respirační onemocnění v důsledku dlouhodobé expozice.

Spreje navíc nabízejí jednoduchý způsob, jak přidat vůni přímo do vzduchu, aniž by s sebou nesly rizikové pachy, vytvářejí částice, které můžete vdechovat, stejně jako přenášet toxiny, jako je olovo.

Vonné svíčky uvolňují mnoho škodlivých chemikálií včetně benzenu, formaldehydu a olova! Tyto vůně nejsou skvělé pro naše zdraví ani pro náš domov.

Účinky vonných svíček na zdraví

Zde je seznam vůní vonných svíček a jejich zdravotních účinků.

-benzenové vonné svíčky vůně a jejich zdravotní účinky

-formaldehydové vonné svíčky vůně a jejich zdravotní účinky

-olovnaté vonné svíčky vůně a jejich zdravotní účinky

-poškozte si plíce vonné svíčky vůně a jejich účinky na zdraví

Je možné doporučit vonné svíčky?

Bylo prokázáno, že vonné vůně obsažené ve vonných svíčkách mají negativní účinky na zdraví, proto je nejlepší nepoužívat vonné svíčky jako jediný zdroj vůně. Pokud používáte vonné svíčky jako doplňkový zdroj vůně, nezapalujte je často a na krátkou dobu. Přitom může být používání vonných svíček bezpečné a příjemné!

Závěr

Abych to shrnul, vonné svíčky nejsou nejlepší vůně, takže zkuste zůstat u vonných sprejů nebo vonných kadidel. Vonné spreje nabízejí jednoduchý způsob, jak přidat vůně přímo do vzduchu bez rizika, které přichází se zapalováním vonných vosků ve sklenicích s vonnými svíčkami.

Nejlepší alternativou je přejít na vůně, které lze použít, aniž by se vůbec něco spálilo. Plug-in vůně vydrží déle než vonné svíčky a vydávají páry, které nesou vůni, takže neuvolňují částice do vzduchu!

Ujistěte se, že čtete štítky všech produktů, které kupujete pro použití ve vaší domácnosti. Zdraví vaší rodiny je důležitější než tyto vůně! Střídáním vůní bude vše mnohem zdravější. Děkujeme, že jste si přečetli náš článek!