Nožní pedál šicího stroje Jak to funguje: Vysvětleno

Odpověď na nožní pedál šicího stroje, jak funguje, je snadněji pochopitelná, pokud znáte základní mechanismus. Tento článek se bude zabývat primární funkcí této části a nejběžnějším typem, dvou stopými pedály. Dozvíte se také důvody, proč to nemusí fungovat, a nejlepší způsob, jak to otestovat.

Doporučujeme také, abyste si přečetli tento návod, jak nastavit šicí stroj. Znalost ideálního způsobu přípravy a používání zařízení je klíčová pro jeho výkon a dlouhou životnost. Kromě toho je to jeden ze způsobů, jak zajistit bezproblémový chod nožního pedálu vašeho stroje.

Jak funguje nožní pedál šicího stroje

Mechanismus nožního pedálu šicího stroje

Nožní pedál šicího stroje řídí rychlost vašeho šití. Stejně jako plynový pedál automobilu, vyšší tlak na nožní pedál stroje bude fungovat rychleji. Ale naopak jeho šití můžete zpomalit tím, že jej méně stlačíte.

Nožní pedál bude také fungovat správně a přesně, pouze pokud celkový mechanismus nebude mít problém. To znamená, že šňůry uvnitř perfektně sedí a v této části šicího stroje nevznikají žádná další poškození a problémy. A abychom vám pomohli lépe porozumět, zde je návod, jak funguje dvoumetrový pedál na stojících šicích strojích:

Nejběžnější typ pedálového mechanismu u šicích strojů

Stojící šicí stroje používají levý a pravý pedál a tomuto mechanismu se říká dvou stopý pedál. Jedná se o mechanismus nejvíce nožního pedálu a jeho porozumění vám pomůže pochopit, jak nožní pedál funguje v šicím stroji. Zjednodušeně řečeno, levý pedál ovládá rychlost podle tlaku na vaši nohu, zatímco pravý pedál zastaví šicí stroj.

Co je to chodící noha šicího stroje?

Kráčející patka šicího stroje je v podstatě druh objemné přítlačné patky. Není k dispozici ve všech šicích strojích a není stejný jako nožní pedál. Vycházkovou nohu si však můžete zakoupit i samostatně, pokud budete vždy pracovat na náročných materiálech, jako je denim, kůže, hedvábí, prošívání a objemné švy, protože toto příslušenství zabraňuje prokluzování látky.

Můžete si také přečíst tuto příručku o tom, jak šicí stroj funguje, aby porozuměl každé části jednotky a její funkci.

Jak ovládáte pedál na šicím stroji?

Nožní pedál šicího stroje můžete snadno ovládat na základě tlaku při šlápnutí. Užitečným tipem k zapamatování je ale během šití občas protáhnout a promasírovat si chodidla. Tímto způsobem se nebudete cítit unavení a ztratíte kontrolu při sešlápnutí pedálu na šicím stroji.

Jak testujete nožní pedál na šicím stroji?

 • Odpojte šicí stroj
 • Otevřete nožní pedál na šicím stroji povolením šroubů a sejmutím spodního krytu
 • Zkontrolujte vnitřní části nožního pedálu a pečlivě je vyčistěte
 • K testování odporu v ohmech použijte tester obvodu nebo tester kontinuity
 • Nastavte odpovídajícím způsobem sondy testeru a sešlápněte nožní pedál
 • Pokud v hodnotách nejsou žádné odchylky, technický systém nožního pedálu šicího stroje funguje správně
 • Pokud jsou výsledky negativní, je lepší kontaktovat profesionála nebo se naučit servisovat šicí stroj
 • Proč nefunguje můj pedál šicího stroje?

  • Problémy s převody nebo motorem
  • Selhání vedení nebo kondenzátor
  • Nestabilní výkyvy proudu nebo napětí
  • Rychlost je příliš pomalá nebo příliš vysoká
  • Tlak na nohu opřenou o pedál, když nepracujete
  • Vlhkost ovlivňující elektroniku

  Můžete používat šicí stroj bez nožního pedálu?

  Některé šicí stroje budou stále fungovat i bez nožního pedálu. Místo toho je můžete ovládat pomocí tlačítek pro přímé ovládání stroje. Digitální modely dokonce nabízejí obě možnosti, podle toho, co uživateli připadá pohodlnější.

  Můžete na šicím stroji použít jakýkoli nožní pedál?

  Na šicím stroji můžete použít jakýkoli nožní pedál, pokud je značka uvedena pomocí univerzálního pedálu. Mělo by být snadné zjistit, zda je pedál kompatibilní, protože výrobci uvedou značky, se kterými může jejich univerzální pedál pracovat. Pokud chcete zaručit dokonalé uchycení, pořiďte si nožní pedál stejné značky šicího stroje nebo požádejte zákaznický servis značky, zda je výrobek kompatibilní s vaším konkrétním šicím strojem.

  Jak zamezím sklouznutí nožního pedálu?

  Nožní pedál se může pohybovat a klouzat, pokud pracujete na dlaždicích nebo dřevěných podlahách. Proto budete k uchopení pedálu na místě potřebovat uchopovací podložku nebo neklouzavou podložku. Můžete také použít podnožku, pokud můžete při šití stále pohodlně držet patu na zemi.

  Závěr

  Byl tento článek užitečný? Zrekapitulovat, jak funguje nožní pedál šicího stroje; čím větší tlak na něj bude působit, tím bude jednotka pracovat rychleji. Můžete si to představit stejně, jako plynový pedál funguje na autě.

  Je také třeba poznamenat, že problémy, jako je selhání vedení a nestabilní proud, mohou způsobit, že nožní pedál nebude správně fungovat. Pokud jsou problémy elektronické, je nejlepší přivést šicí stroj do autorizovaného servisního střediska.