Netoxické svíčky a jak je vyrobit

Svíčky se dodávají v různých tvarech a velikostech, některé jsou vyrobeny pouze pro dekoraci, zatímco jiné jsou záměrně vyrobeny tak, aby naplnily místnost příjemnou vůní. Ale netoxické svíčky a jak je vyrobit, není tak snadné najít.

Většina netoxických svíček a způsoby jejich výroby obsahují škodlivé chemikálie, jako je parafín, ropné produkty a umělé vůně, které se mohou při dlouhodobém používání ukázat jako nebezpečné. Naštěstí existuje jiný způsob, jak na to: netoxické svíčky!

Co jsou to netoxické svíčky?

Netoxické svíčky jsou svíčky vyrobené z netoxických přísad, netoxických barviv a vůní. Hlavním důvodem, proč jsou svíčky dražší, je čas, který zabere jejich výroba. Všechny netoxické svíčky jsou ručně vyráběné, což zvyšuje jejich cenu, zejména pokud mají jedinečné nebo organické materiály, které je těžké najít.

Jak se vyrábějí netoxické svíčky?

K vytvoření netoxických svíček potřebujete tři základní věci: vosk, vůně a barviva (barviva). Můžete si vybrat ze dvou typů vosků: vosk na sójové bázi a vosk na rostlinné bázi. Vosk na bázi sojových bobů je preferován před rostlinným základem, protože sójové boby pomáhají v boji proti klimatickým změnám, zatímco zelenina po oříznutí znovu neroste.

Někteří lidé dávají přednost netoxickým svíčkám místo běžných svíček, protože netoxické svíčky jsou nealergické a netoxické. Pokud máte vy nebo vaši rodinní příslušníci alergii na parafín, pak pro vás budou netoxické svíčky tou nejlepší volbou.

K výrobě netoxických svíček doma můžete zkusit použít včelí vosk, sójový vosk, kokosový olej, palmový olej a olivový olej. Není ale nutné, aby svíčky obsahovaly rostlinný nebo živočišný tuk; mohou také obsahovat minerální olej, který je levnější než jiné vosky. Jediným problémem při použití minerálního oleje je, že knot při hoření špatně drží, proto se doporučuje, aby se začátečníci vyvarovali jejich výrobě s tímto typem vosku.

Zde jsou kroky, jak vyrobit svíčky:

 • Roztavte vosk pomocí dvojitého kotle
 • Do roztaveného vosku přidejte barvivo a vůni
 • Nalijte směs svíček do forem nebo nádob
 • Než svíčky vyjmete z nádoby, nechte je oschnout.
 • Jaké typy vůní mohou mít netoxické svíčky?

  Netoxický vosk používaný ve svíčkách omezuje typ vůně, kterou mohou mít. Hlavní složkou, která vytváří netoxické vůně, jsou esenciální oleje. Směs vody a esenciálního oleje poslouží k vytvoření netoxických vůní svíček. To poskytne silnou vůni, aniž by to bylo škodlivé pro členy vaší rodiny nebo domácí mazlíčky. Esenciální oleje se extrahují z rostlin destilací, takže netoxické svíčky vyrobené z nich jsou 100% přírodní!

  Různé typy netoxických forem na svíčky

  Formy na svíčky se dělí na dva typy: formy na opakované použití, které můžete použít znovu při každé výrobě svíček, a formy na jedno použití, které po jednom použití vyhodíte. Netoxické formy na svíčky jsou obvykle vyrobeny z netoxických plastů, zinkového kovu nebo sádry.

  Netoxické formy na svíčky ke zvážení

  Pokud plánujete darovat netoxické svíčky, pak se vám budou hodit formy na svíčky, protože je můžete používat znovu a znovu, dokud se nestanou nepoužitelnými. Vzhledem k tomu, že formy na svíčky jsou opakovaně použitelné, můžete směs vosku na svíčky, která je nalepená na formě, roztavit pomocí metody dvojitého kotle, nechat je uschnout a znovu použít.

  Formy na netoxické svíčky jsou také skvělé pro děti, které si chtějí vyrobit své vlastní netoxické svíčky, takže se nemusí bát, že se spálí horkým voskem nebo že se na sebe vylijí roztavený vosk ze svíček.

  Jaká netoxická barviva lze použít k barvení svíček?

  Netoxická barviva jsou také vyrobena z různých rostlinných extraktů. Pokud chcete netoxické svíčky, které mají lehké barvivo, můžete použít šťávu z řepy, zelí nebo kořen alkanetu.

  Pro netoxické obarvení svíček střední intenzity můžete použít výtažky z květů měsíčku lékařského a pro netoxické obarvení svíček hluboké intenzity můžete použít prášek henny.

  Ale pokud si nejste vybíraví ohledně typu netoxického barviva na svíčky, které budou mít vaše netoxické svíčky, pak pokračujte a smíchejte je dohromady, aby získaly hlubší barvu.

  Jak se netoxické svíčky liší od běžných svíček

  Netoxické běžné svíčky jsou druhy netoxických svíček, které můžete najít v netoxických obchodních domech. Tyto běžné svíčky jsou obvykle vyrobeny z netoxického včelího vosku, ale někdy jsou vyrobeny z jiného netoxického vosku podobného sojového nebo palmového oleje. Netoxické běžné svíčky také používají k barvení vosku netoxická barviva, která lze získat z různých rostlinných extraktů, jako je zelený čaj, prášek z kurkumy a mrkvová šťáva. Některá netoxická barviva lze dokonce najít v peckách hroznů nebo slupce jablek!

  Výhody a nevýhody netoxických svíček

  Mezi výhody netoxických svíček patří nealergické, netoxické, nedráždivé, nerakovinné a ekologické!

  Nevýhody netoxických svíček jsou v tom, že jsou dražší než běžné svíčky, protože jejich výroba zabere více času a některé nemusí mít různé barvy, takže milovníci svíček, kteří chtějí svůj dům plný barev, budou muset počkat, až výrobci netoxických svíček přijdou na to, jak udělat to.

  Závěr

  Stručně řečeno, netoxické svíčky mají nealergické, netoxické, nedráždivé, nerakovinné a ekologické vlastnosti. Hlavními složkami netoxických svíček jsou vosk a barviva, které mohou být vyrobeny z rostlinných extraktů, takže jsou 100% netoxické! Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naše stránky, kde najdete další tipy na výrobu svíček.