Nejlepší 4krokový průvodce, jak vyčistit vodou poškozenou dřevěnou základnu

Prvním krokem k čištění dřevěného podkladu poškozeného vodou je odstranění nečistot. Odstranění nečistot je zásadní, protože hlavní příčinou poškození vodou na dřevěných základnách jsou záplavy. Při povodni se určitě objeví trosky.

Následující kroky jsou zapsány níže. V něm se budeme zabývat procesem sušení a čištění. Také jsme zahrnuli proces obnovy blízko konce.

Také jsme vysvětlili, co je dřevěná základna, jaké je její použití, vlastnosti a jak se může poškodit. Čtěte tedy až do konce, abyste z tohoto článku získali to nejlepší!

Co je dřevěná základna?

K zakrytí spodní části vnitřní stěny slouží základní deska. Obvykle je vyroben ze dřeva, a proto se nazývá „dřevěný základ“. Je určen k pokrytí spoje, který spojuje podlahu a povrch stěny, a chrání zeď před nábytkem a oděrem.

Jednoduché dřevěné podnože jsou vyrobeny z jednoduchých prken, která jsou buď přišroubována, přibita nebo přilepena. Kromě toho existují tři kategorie dřevěných základových desek. Mohou být buď natřené, lakované nebo neošetřené.

Ať tak či onak, dřevěný základ je typickou strukturou v domácnosti, ale jak je poškodí voda? Chcete -li vědět více, přejděte k další části článku.

Jak dojde k poškození dřevěného podkladu vodou?

Dřevěné podklady se mohou poškodit vodou v důsledku zaplavení nebo přebytečné vlhkosti ze stěn. Obojí je obtížné zvládnout, protože mohou ovlivnit celou strukturu stěny a podlahy.

Navíc, protože může být ovlivněna vnitřní struktura, bude obtížné zahnat plísně. Plísním a plísním se daří v prostředí s nadměrnou vlhkostí, takže poškozená základní deska může také způsobit problémy s růstem plísní.

Chcete -li chránit a obnovit dřevěnou základnu po poškození vodou, musíte ji vyčistit. Kroky jsme napsali v další části článku.

Čištění dřevěného podkladu poškozeného vodou

Krok č. 1. Odstraňte nečistoty

Nejprve musíte odstranit trosky a špínu, které povodeň způsobila. Spolu s úklidem nečistot musíte svůj nábytek přemístit mimo postiženou oblast.

Můžete to také zdokumentovat, aby vaše pojišťovna mohla být informována o dopadu poškození vodou ve vašem domě. Poté si své pojistky stáhněte a posílejte své pojistné události s pomocí svého právníka.

Krok č. 2. Nechte zaschnout

Pokud venku není vlhko, otevřete dveře a okna, abyste prostor řádně vyvětrali. To může také pomoci urychlit proces sušení dřevěného podkladu.

Při sušení použijte zvlhčovač nebo ventilátory. Jakmile dřevěný podklad zaschne, hledejte další známky poškození vodou. Další znaky, na které si můžete dát pozor, jsou pokřivené stěny a odlupující se tapety.

Krok č. 3. Vyčistit

Smíchejte kbelík teplé vody s octem a tekutým mýdlem na nádobí. Buďte opatrní při mytí dřevěného podkladu touto směsí. Nenasyťte základní desku vodou.

K odstranění tvrdých skvrn od vody můžete použít Mr. Clean Magic Eraser. K čištění drážek obložení použijte zubní kartáček.

Poté dřevěnou základnu otřete čistým ručníkem. Ujistěte se, že je dřevěný podklad suchý.

Krok č. 4. Odstraňte plíseň

Plíseň a plíseň se vyvíjejí během prvních 24 až 48 hodin po kontaktu s vodou. S plísní, zejména s černou, musíte být opatrní kvůli jejím nepříznivým účinkům na zdraví.

Chcete-li odstranit plíseň z dřevěného podkladu, musíte vytvořit roztok bělidla a vody a nechat jej vsáknout do plesnivé oblasti. Také směs s octem dříve může pomoci s růstem plísní. Po nastříkání směsi na dřevěný podklad ji nechte zaschnout.

Jaké domácí produkty mohou zabíjet plísně?

Řešením pro plísně majitele domu je výše uvedený roztok bělidla a vody. Chcete -li to udělat, smíchejte šálek bělidla a asi galon vody. Poté naneste na plesnivý povrch.

Další DIY řešení, které můžete udělat, je smíchat amoniak a vodu ve stejném množství. Poté směs naneste na postižený povrch. Po třech hodinách směs opláchněte z povrchu.

A konečně, roztok borax-voda může zabránit dalšímu růstu plísní. Ve srovnání s jinými řešeními má také tu výhodu, že nevypouští výpary.

Co dělat po vyčištění základní desky?

Po vyčištění a odstranění plísně se musíte rozhodnout, jak obnovit dřevěnou základnu. Opravujete nebo vyměňujete celou věc?

V této situaci musíte mít na paměti rozsah poškození vodou a zda se hodí do vašeho pojistného krytí. Pokud ano, může vaše pojišťovna převzít kontrolu nad situací a nechat ji za vás opravit. Pokud však poškození vodou není zahrnuto v pojistném krytí, musíte mít na paměti svůj rozpočet.

Závěr

Tento článek o tom, jak vyčistit dřevěnou základnu poškozenou vodou, jde nad rámec pouhého čištění – zabýval se také pojistnými událostmi a dokumentací, jakož i prevencí růstu plísní. Protože jsme vložili různé související informace, doufáme, že jste dokázali vybrat něco užitečného a aplikovat to ve svém životě.