Myši v kamnech Jak se jich zbavit? 5 úžasných tipů!

Ptáte se, proč se myší v kamnech, jak se jich zbavit? Udržujte okolí čisté a bez drobků. Rozlité látky by měly být okamžitě odstraněny a oblast by měla být otřena vodou a mýdlovým roztokem. Mátový olej, přírodní repelent proti hlodavcům, pomůže udržet myši mimo dosah vašeho sporáku.

Přítomnost myší na sporáku je skutečně děsivým zážitkem pro každého. Pokud jste s tím vším měli špatný incident, mohli byste přemýšlet o tom, jak se myši dostaly do vaší varné desky a co můžete udělat, abyste jim trvale zabránili.

Myši mohou lézt, skákat a plížit se do malých štěrbin a mezer po celém vašem domě a kamnech a hledat jídlo a útočiště. V důsledku toho zvažte následující tipy, které uvádíme níže. Tak se pojďme bavit!

Tipy Jak se zbavit myší v kamnech

Mít myši v kuchyni je velmi frustrující; proto jsme pro myši v kamnech sepsali pár tipů, jak se jich zbavit?

#1. Najděte vstupní body myší

Zamoření myší je častou nepříjemností v domácnosti, ale může být obtížné je odhalit. Myši jsou noční zvířata, což znamená, že jsou nejaktivnější v noci. I když myši celý den neslyšíte ani nevidíte, existuje několik indikací, které je třeba po setmění zkontrolovat. Hledejte špinavé nebo mastné stopy kolem okrajů jakýchkoli prasklin nebo mezer, kterých si všimnete. Když myš prochází otvorem, mastnota a prach z její srsti se mohou otírat o okraj otvoru, zejména pokud je myš malá.

#2. Použijte ocet

Myši se možná zatoulaly ve vašich kamnech, pokud ve vaší kuchyni zaznamenáte podivný a nepříjemný zápach. Zde je několik užitečných nápadů, jak odstranit zápach a trus z kamen, abyste se zbavili myší: Prvním krokem je lokalizovat trus a odstranit odnímatelné součásti, aby bylo čištění skrytých částí jednodušší. Mějte na paměti, že trouba je vypnutá a odpojená od napájení.

V poměru 1:1 přiveďte ocet a vodu k varu. Tímto roztokem otřete skříně pod povrchem. Hlavním účelem roztoku voda-ocet je odstranit pachy a choroboplodné zárodky, které způsobují onemocnění. Pokud je z trouby cítit moč, zapněte brojler na několik minut. Nastavte teplotu na 350 stupňů, dokud zápach nezmizí a přetrvávající choroboplodné zárodky se nezničí. Pro příjemnou vůni můžete do trouby dát levandulový nebo jasmínový olej. Stačí nechat mikrovlnku 30 minut a máte hotovo. Chcete-li odstranit zápach, nasaďte ventilátory a otevřete kuchyňská okna.

#3. Utěsnil mezery

Jakmile určíte přístupová místa, ujistěte se, že jsou řádně utěsněna. Vzhledem k tomu, že myši se vejdou do mikroskopických otvorů o velikosti pouhých 1,8 centimetru, mohou najít nebo si prokousat cestu do vašeho domu prostřednictvím různých přístupových bodů. Nalezení a uzavření těchto otvorů nebo otvorů uvnitř a vně vašeho domu pomůže udržet myši mimo vaši kuchyni.

Pamatujte, že i malé dveře o velikosti haléře mohou umožnit vstup jediné myši do domu. Výsledkem je, že jakmile jsou objeveny drobné dírky, měla by být k jejich vyplnění použita ocelová vlna a těsnicí produkty by měly držet předmět na místě. Větší otvory mohou být vyplněny cementem, lištovým sítem, lištovým kovem, železářským plátnem a plechem. Lemování se také používá k utěsnění jakýchkoli mezer v konstrukci vaší budovy.

#4. Snižte počet hlodavců

Pokud na sporáku zahlédnete jednu myš, můžete se vsadit, že po vašem domě číhá a potuluje se více. Myši mají pozoruhodnou schopnost rychle se množit. Myší samice může mít až deset vrhů ročně se 3 až 14 potomky. K zabíjení myší ve vašem domě, zejména na sporáku, můžete použít mnoho technik odchytu, abyste snížili nebo odstranili jejich počet. Když zvolíte jemnou techniku ​​odchytu myší do pastí, nechte myš dostatečně daleko od domu; buď je chytíte, nebo zabijete živé.

Nebo se vrátí k vám domů. Pasti na myši se nesmí používat v místech, kde se k nim mohou dostat děti, zvířata nebo malí ptáci. Umístění pastí na myši v kuchyni, na místě s vysokým provozem, nemusí být tou nejlepší volbou. Mohlo by vás také zajímat, jak mohou myši žít v kamnech.

#5. Mátový olej

Kapky mátového oleje lze také přidat do vatových tamponů a umístit je do otvorů a potravinářských výrobků. Nejen, že tato metoda udrží myši mimo vaši kuchyni, ale jednoduše nechá všechno krásně vonět. Tento přístup je netoxický, takže jej lze pohodlně používat v blízkosti dětí a zvířat. Mátový olej nemusí být dostatečný k odstranění a zastavení myší, pokud je aplikován samotný.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení se všichni naučíte myší v kamnech, jak se jich zbavit. Je nezbytné odstranit myši z vaší kuchyně, proto použijte výše uvedené tipy; pro vás budou užitečné. Děkuji vám, přátelé, že jste si to přečetli! Můžete si také přečíst o tom, co jsou kamna na dřevo a jak odstranit skvrny na kamnech.