Musím se zbavit veškerého hmyzu v mém trávníku? 2 druhy

Když vidíte, že je vaše zahrada zamořená škůdci, můžete se rozčílit. Možná si říkáte: „Musím se zbavit všeho hmyzu na svém trávníku?

Je užitečné odstranit hmyz, který ničí váš trávník, ale nezapomeňte, že ne každý tvor je škodlivý. Některé brouky mohou prospívat vaší zahradě, takže při hubení škůdců musíte být opatrní.

Jak hmyz ovlivňuje váš trávník

Některý hmyz může vašemu trávníku způsobit zničující škody. Mohou jíst listy, květy a plody, které se snažíte pěstovat; takže musíte tyto tvory odstranit.

Některé druhy hmyzu mohou přinášet zdravotní problémy a nepohodlí. Váš trávník bude holý a vaši blízcí se budou cítit nepohodlně.

Kupte si materiály nebo si najměte službu hubení škůdců, která vám pomůže čelit problému.

Některý hmyz je však neškodný a vaší zahradě dokonce prospívá. Musíte se naučit, jak odlišit škodlivý hmyz od prospěšného a jak správně hubit škůdce.

Škodlivý trávníkový hmyz

Některý hmyz si zaslouží být z vaší zahrady odstraněn; poškozují rostliny a nesou několik zdravotních problémů. Tito škůdci by se také mohli nakazit uvnitř vašeho domu, pokud nebudete kontrolovat jejich počet.

Zde jsou některé škodlivé štěnice na trávníku, na které si musíte dávat pozor:

1. Chinch bug

Tyto štěnice se živí vaší trávou a vylučují chemikálii, která brání vaší zeleni v pitné vodě. Váš trávník bude vypadat hnědý a suchý po napadení štěnicemi.

2. Larvy brouků (grubs)

Tento hmyz je potomkem brouků a může způsobit zmatek od jara do podzimu. Houby jsou jedním z nejhorších zahradních škůdců, protože zabíjejí vaši trávu zespodu půdy.

3. Armyworms

Tento hmyz je další larva brouka. Armyworms hodují na trávě a stoncích vašich rostlin a jsou noční, takže je těžké je chytit.

4. Webworm

Tito škůdci jsou noční a požírají kořeny vaší rostliny. Toto poškození ztíží obnovu vaší zahrady.

5. Komáři

Tento hmyz nepoškozuje vaši zahradu, ale ruší lidi a přenáší některé smrtelné nemoci. Vlhké oblasti musí být vůči komárům obzvlášť ostražité.

6. Mšice

Tento hmyz je malý, ale napadá rostlinu ve shlucích. Mšice rády vysávají šťávu z rostliny a nechají ji zemřít.

S těmito škůdci se můžete vypořádat kontaktováním důvěryhodné služby pro hubení škůdců. Zde je návod, jak zjistit, jaká je nejlepší služba na hubení škůdců.

7. termiti

Tento hmyz si staví hnízdo venku poblíž dřeva, ale pokud si nedáte pozor, může zamořit váš domov. Termiti jedí dřevo a papír, takže ve vašem domě způsobí značné škody.

Prospěšný trávníkový hmyz

Několik druhů hmyzu může poškodit váš trávník a rušit vás, ale některé hmyzy pomáhají vaší zahradě růst. Tento hmyz je obvykle predátorem škůdců, takže mu nesmíte ublížit.

1. Berušky

Tito brouci se živí třásněnkami a mšicemi, takže vaše listy zůstanou nedotčené.

2. Pavouci

Tito pavoukovci se mohou zdát děsiví, ale loví všechny otravné vetřelce ve vaší zahradě.

3. Střevlík

Tento hmyz požírá invazivní housenky a kontroluje jejich populaci.

4. Mravenci

Mravenci pohybující se půdou mohou pomoci s rozkladem organické hmoty a tvorbou půdy. Požírají také invazní larvy.

5. Žížaly

Jedná se o další hmyz, který usnadňuje cirkulaci živin ve vaší půdě. S žížalami kolem budou vaše rostliny zdravější.

6. Včely

Včely jsou jedním z nejoblíbenějších zahradních hmyzu. Pomáhají opylovat květiny a zajišťují zdravý růst vaší zahrady.

Tipy, jak ošetřit škůdce na trávníku a jak jim předcházet

Musíte být zodpovědní, když provádíte hubení škůdců na vašem trávníku. Musíte se zbavit svých škůdců a zároveň chránit užitečný hmyz.

Prevence napadení je jedním z nejlepších způsobů, jak chránit vaši zahradu. Zde je návod, jak hubit škůdce na zahradě.

1. Posekejte trávník

Hmyz preferuje úkryt ve vysoké trávě; proto ji musíte udržovat co nejvíce upravenou. Už nebudou mít kde bydlet.

2. Nenechávejte žádnou stojatou vodu

Někteří hmyz, jako komáři, rádi kladou vajíčka do stojaté vody. Musíte se zbavit kaluží vytvořením příkopu k odstranění vody.

3. Odstraňte ze svého dvora veškerý nepořádek a odpadky

Trosky a shnilé jídlo přitahují různé druhy hmyzu; do těchto oblastí obvykle kladou vajíčka. Aby byl váš trávník čistý, musíte svůj odpad zlikvidovat správně.

4. Použijte citronelové svíčky

Hmyz nenávidí citronelu, proto použijte tento přírodní repelent proti hmyzu ve svůj prospěch. Zapalte nějaké svíčky, když uvidíte hordy nežádoucího hmyzu.

5. Na listnaté rostliny používejte neemový olej

Tento olej je dalším přírodním repelentem hmyzu a dokonce zabraňuje růstu plísní. Pravidelně stříkejte na rostliny trochu zředěného oleje, abyste se vyhnuli škůdcům.

Neemový olej je bezpečný pro děti a velká domácí zvířata, ale může být toxický pro ryby a ptáky. Nestříkejte na rostliny před deštěm, aby se olej nesmyl a nekapal do jezírek.

Závěr

Několik druhů hmyzu škodí vašim rostlinám na trávníku, ale to neplatí pro všechny. Pokud se ptáte: „Musím se zbavit všeho hmyzu na svém trávníku“, zkuste vymyslet nejlepší způsob, jak problém vyřešit, aniž byste poškodili jakýkoli užitečný hmyz.

Některé chyby mohou pomoci vašemu trávníku být zdravější; proto musíte provádět bezpečnou a odpovědnou kontrolu škůdců, abyste je chránili. Zkuste kontaktovat profesionály, kteří vědí, že mají být opatrní s jiným hmyzem.