Modernizace obývacího pokoje bez nákupu nových sedaček

Podle statistik většina jednotlivců mění nebo modernizuje svůj nábytek ve svých domech každých sedm let. Typický nábytek totiž vydrží až sedm až 15 let. Takže dnes budeme hovořit o tom, jak aktualizovat obývací pokoj bez nákupu nových pohovek.

Když hosté přijdou do vašeho domu, obvykle vstoupí přes obývací pokoj. Může se jednat o kombinovaný obývací nebo rodinný pokoj pro celý dům. Mohla by to být zvláštní formální místnost udržovaná, zejména pro návštěvníky.

V obou případech může modernizace designu vašeho obývacího pokoje vdechnout nový život celému vašemu domu. I malé úpravy výzdoby vašeho obývacího pokoje mohou zlepšit vaši náladu a zvýšit vaši produktivitu. Zde je několik tipů, jak vylepšit obývací pokoj, aniž byste museli kupovat nové pohovky.

Uspořádejte si nábytek

Než začnete přemýšlet o nákupu nových sedaček, zvažte, že jde o trvalou změnu, takže zkuste nejprve přemýšlet o svém uspořádání.

Vhodné uspořádání nábytku může výrazně zlepšit efektivitu vašeho obytného prostoru. Často umisťujeme nábytek do jedné oblasti a nikdy nezvažujeme jiné možnosti místnosti. Tímto způsobem můžete posoudit, zda je nákup nových sedaček lepší než čalounění staré.

Pokud je to vůbec možné, zvažte přesunutí své pohovky nebo pohovky na opačnou stranu místnosti. Můžete to udělat nejlépe na nejdelší stěně v místnosti, protože pohovka je váš nejdelší kus nábytku.

Pokud máte otevřený půdorys, zkuste umístit svou pohovku nebo pohovku uprostřed místnosti a přesunout židle na druhou stranu nábytku. Pokud přemístění vaší milostné sedačky není možné, zvažte přesunutí menších předmětů, jako je televizní konzolový stolek nebo křesla.

Změňte barvu svých stěn

Dalším faktorem, který je třeba zvážit před výměnou sedačky, je barva stěn. Každým rokem se barevné trendy mění. Paleta barev, která byla populární před 15 lety, může být nyní zastaralá. Dát vašemu obývacímu pokoji nový nátěr má potenciál zcela změnit prostor.

Ujistěte se, že zvolený odstín doplňuje obecné barevné schéma vašeho prostoru i všech sousedních místností.

Přidejte vrstvy do své loveseat nebo nábytku

Může se to zdát jako malá změna, ale je to nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak zlepšit styl vašeho bydlení. Jednoduchá výměna polštářů, přikrývek a koberečku dodá vašemu sedacímu prostoru malou změnu.

Pro estetický vzhled si vyberte polštáře s různými texturami a vzory. Se změnou ročních období je nyní skvělá příležitost k nákupu nového přehozu, který přehodíte přes vaši akcentovou židli; to dodá vaší židli barvu a vrstvenou texturu.

Nepřehlédněte svůj koberec! Přidání koberce do místnosti, ať už má tvrdou podlahu nebo koberec od stěny ke stěně, definuje prostor. Pokud má váš obývací pokoj jednobarevné nebo neutrální barevné schéma, zvažte změnu koberce na design nebo texturu.

Stále nejste spokojeni? Možná je nyní čas, abyste provedli určité upgrady na své milostné sedačce. Ale musíme vědět, jak aktualizovat obývací pokoj, aniž bychom kupovali nové loveseats.

Obnovte své staré polštáře

Obnovení polštářů na starém nábytku je jedním z nejjednodušších způsobů, jak jej zcela přeměnit. Obchody s nábytkem si za tuto odbornou službu obvykle účtují příplatek. Ale můžete si jednoduše vyrobit své vlastní povlaky na polštáře pomocí kvalitních šicích nůžek, šicího stroje a vaší oblíbené látky.

Provléknutím nitě látkou a zavázáním knoflíků na přední stranu vašich standardních pohovek je můžete přeměnit na všívané a dodají vašemu obývacímu prostoru nádech rafinovanosti.

Všívané polštáře pozvednou každou pohovku a mohou do vaší výzdoby vnést dotek současné velkoleposti poloviny století.

Přečalounění nebo přidání potahů

Namísto nákupu nových sedaček je možností přečalounění starých. Přečalounění vašeho starého nábytku je další možností, jak jej vylepšit. Pokud je vaše sedačka pohodlná a má pevný dřevěný rám, ale je pokryta zastaralými textiliemi, je přečalounění skvělou volbou. To aktualizuje vzhled sedátka, aniž by to drasticky ovlivnilo design interiéru.

Pokud nejste připraveni pustit se do takového velkého DIY projektu, zkuste si koupit potah, místo abyste kupovali úplně nové sedačky. Potahy jsou cenově dostupné, snadno se čistí a mohou pravidelně měnit vzhled vaší pohovky. To vám také pomůže ušetřit peníze za nákup nových sedaček.

I když jsou k dispozici hotové návleky, můžete si také vyrobit své vlastní z nové nebo znovu použité látky.

Vyměňte náplň v zapuštěných polštářích

Při nepřetržitém používání začnou všechny polštáře sedadel klesat. Pokud se plyš vaší sedačky začal vytrácet, zvažte výměnu výplně v zapuštěných polštářích.

Opatrně vyjměte staré sedáky a vyměňte výplň za polyesterovou přikrývku nebo výplň z vláken. Pokud máte pěnové polštáře, můžete dosáhnout stejného efektu řezáním pěny s vysokou hustotou na velikost a tvar potahu polštáře.

Vyměňte nohy loveseat

Výměna nohou vaší sedačky je další fantastický způsob, jak změnit design a dojem z vašeho nábytku. Nohy loveseat mohou být vrcholem stávajícího stylu designu nebo zcela změnit vzhled vašeho nábytku. Je to skvělý způsob, jak modernizovat váš obývací pokoj, aniž byste museli kupovat nové pohovky.

Vyberte si propracovanou nohu s nápadnou křivkou, aby kožená pohovka vypadala starší. Vyberte si minimalistickou nábytkovou nohu s ostrými úhly, která dodá staršímu sedáku modernější dotek.

Náhradní nábytkové nohy jsou k dispozici v mnoha tvarech, velikostech a barvách a lze je snadno vyměnit, aby vaše pohovka získala svěží nový vzhled.

Závěr o modernizaci obývacího pokoje bez nákupu nových pohovek

Zde jsou jednoduché způsoby, jak aktualizovat obývací pokoj, aniž byste museli kupovat nové loveseats. Nová sedačka může být pěkně nákladná a při nákupu sedačky je potřeba zvážit spoustu věcí. Pomocí těchto jednoduchých metod můžete jednoduše vylepšit svůj stávající nábytek a dodat mu odolnost.