Lehátko Loveseat: Jak velké je?

Polohovací křesla loveseat jsou k dispozici v různých délkách, ale nehodnotíme křeslo pro loveseat pouze podle jeho rozměrů. Vyberte si polohovací křeslo, které se hodí nejen do vašeho prostoru, ale také pro hosty. Tento článek vám pomůže zjistit, jak velké je polohovací křeslo.

Tyto velikosti se mohou lišit v závislosti na vaší potřebě, prostoru, kam polohovací křeslo umístíte, a funkcích. Počet míst k sezení, které poskytuje každé polohovací křeslo, závisí na typu polštáře, stylu a tvaru. To vám může pomoci znát standardní a další velikosti, takže nebudete mít problém je umístit do svého prostoru.

Ale než se pustíme do toho, jak velké je polohovací křeslo, musíme vědět následující:

Co je to loveseat?

Loveseats jsou malé dvoumístné pohovky, které byly původně zamýšleny jako širší varianta křesla. Loveseats jsou obvykle spárovány s většími pohovkami v obývacím pokoji nebo rodinném pokoji a jsou někdy označovány jako dvojité židle.

Navzdory svému názvu nebyla pohovka určena pro páry nebo milence. Jeho původním účelem bylo poskytnout ženám více prostoru k sezení ve svých velkých a honosných róbách. Použití pohovky se vyvíjelo spolu s módou.

Vyvinul se v ideální kus nábytku pro dva lidi, kteří si mohou v těsném sousedství povídat. Tento typ má design ve tvaru písmene S, takže sedadla mohou směřovat k sobě. Moderní loveseat je však pohovka vedle sebe.

Co je křeslo Loveseat?

Vědět, co je polohovací křeslo, vám pomůže porozumět definici polohovatelného křesla. Pohovka je pohovka, která se nakloní dopředu, když dojde ke snížení opěradla židle a zvednutí přední části. Opěradlo se může potopit.

Často můžete nožní opěrku natáhnout na boku pomocí páky nebo ji automaticky vysunout, pokud zatlačíte na záda. Abyste si pohovku omylem nekoupili, potřebujeme také znát její odlišnost od polohovací sedačky.

Pohovka vs. Loveseat

Rozdíly ve znění jsou velmi malé. Jediný technický rozdíl například mezi pohovkou a loveseat je velikost. Dvoumístná pohovka a rozkládací pohovka jsou místa k sezení pro dvě osoby, ale mají mírně odlišné proporce.

Nejlepší způsob, jak si mezi nimi vybrat, je provést měření vašeho pokoje a vybrat si velikost, která vám nejlépe vyhovuje! Pokud se však rozhodnete pro obojí, můžete svou pohovku a sedací soupravu vždy kombinovat.

Termíny pohovka a pohovka jsou zaměnitelné, ačkoli pohovka se běžněji používá v Severní Americe. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma je v implikaci. Termín pohovka znamená ležérnější styl, zatímco pohovky spíše formální nebo navržený styl.

V Oak Furnitureland udržují věci jednoduché tím, že k popisu své rozmanité škály moderních a tradičních designů používají pouze termín „pohovka“. Tak tohle je dobrý příklad.

A konečně, termíny sezení jako „pohovka“ často odkazují na specifický styl, který se postupem času vyvíjel. Termín „pohovka“ je odvozen ze staroanglického slova pro dlouhou lavici s vysokými opěradly a pažemi, takže tradiční pohovka bude mít tyto designové prvky.

Je to podobné tomu, jak se výrazy „Chesterfield“ a „Davenport“ vyvinuly ze specifického stylu a staly se synonymem pro pohovky obecně.

Jak velké je křeslo loveseat

Jaká je délka polohovacího křesla?

Polohovací křeslo nemá žádnou stanovenou délku, protože může mít různé rozměry, aby se vešlo do různých místností a prostorů. Obecný rozsah polohovacího křesla, měřeno od loketní opěrky k loketní opěrce, je mezi 48 a 72 palci.

Zde jsou některé běžné styly sedaček a jejich průměrné délky od paže k paži:

  • 54palcová malá standardní polohovací křesla
  • 62 palců pro středně velká polohovací křesla
  • 68 palců pro plnohodnotná polohovací křesla
  • Pohovky pro dvě osoby, které jsou široké 48 až 54 palců (určené k sezení pouze pro jednu osobu)

Jaká je průměrná výška polohovacího křesla?

Přestože se šířka sedací soupravy může lišit, výška je poměrně standardní. Většina polohovacích křesel je 25 nebo 26 palců nad podlahou. Kompaktní dvousedačka je na druhou stranu umístěna o něco výše – asi 32 palců.

Stejně jako šířka však i typ polštáře na vašem sedadle – ať už je vycpaný nebo elegantní – ovlivní, jak vysoko se bude cítit člověku, který na něm sedí.

Co přesně je křeslo loveseat velikosti bytu?

Pokud jsou pro vás výše uvedené velikosti příliš velké, zvažte polohovací křesla velikosti bytu. Ty jsou ideální do menších prostor a starších budov. Nabízejí stejný styl, ale ve zmenšené velikosti, která jim umožňuje vejít se do úzkých chodeb a nezahlcovat menší místnosti.

Loveseats velikosti bytu jsou k dispozici v rozměrech pouhých 32 palců hluboké a 60 palců široké. Jaký je trik, jak zachovat styl pohovky a zároveň zmenšit její velikost? Zadní polštář je menší, což umožňuje, aby byl kus kompaktní a zároveň poskytoval pohodlné sezení.

Závěr

Lehátko pro loveseat se dodává v různých velikostech, i když existuje typická velikost pro loveseat. Velikosti jsou podobné základní sedačce, ale má několik palců. Tato dodatečná velikost je způsobena instalovanou mechanikou pod sedací soupravou pro křeslo. Je na vás, abyste si vybrali, jak velké je polohovací křeslo ve vaší domácnosti.