Který je lepší sálavý nebo konvekční ohřívač? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Víte, které je lepší sálavé nebo konvekční topidlo? Pokud ještě ne, pak nepropadejte panice; vše pochopíte, až se budete dále ponořit do tohoto článku. Je důležité, aby byl váš dům příjemně vytápěn. Zároveň jste rozptýleni domácími pracemi při podzimním úklidu nebo dokonce i když jste pohrouženi do svátečního veselí s přáteli a rodinou po celou zimu.

U přenosného nebo nástěnného ohřívače je to naštěstí jednoduché. Sálání a konvekce jsou dvě nejdůležitější formy. Podle toho, zda potřebujete ohřívač, fungují oba stejně dobře.

Tento článek bude diskutovat o základních zásadních rozdílech, který z nich je energeticky účinnější a jak jej vysoce doporučujeme, pokud chcete snížit spotřebu elektřiny. Sálavé a konvekční ohřívače jsou dva nejrozšířenější ohřívače prostoru. Stejně tak jsou vhodné pro malé vytápění místností, ale topidla fungují jinak. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Rozdíl mezi Radiant & Konvekční ohřívač

Konvekční ohřívač ohřívá vzduch v místnosti. Dosahuje toho nasáváním okolního vzduchu, jeho ohřevem v jednotce a následným vytlačením. Jsou ideální, pokud chcete stálou teplotu v extrémně chladné místnosti. Je to nejlepší pro oblasti, které nemají přístup k ústřednímu topení a uzavřené místnosti.

Na druhé straně sálavá topidla ohřívají předměty a osoby v prostoru. To se zdá být ideální pro kompaktní pokoje nebo pokud chcete strávit několik hodin odpočinkem na posteli nebo v křesle. Sálavé ohřívače jsou fantastické pro rychlé zahřátí, protože využívají technologii soustředěného infračerveného záření. Bez zvýšení teploty v celé místnosti přeneste teplo přesně na sebe. Jaký je tedy lepší sálavý nebo konvekční ohřívač?

Konvekční ohřívače

Konvektomaty jsou nejlepší volbou, pokud chcete vytápět celý prostor na neuvěřitelnou dobu. Konvekční ohřívače Obecně vhodné pro poněkud větší místnosti, ale možná ne pro celou budovu. Využívají přirozeného pohybu vzduchu. Kdykoli ze stropu proudí horký vzduch v místnosti dolů, tento konvekční ohřívač nasává tento chladnější vzduch a ohřívá ho, čímž udržuje místnost toastovou. Pamatujte, že konvekční ohřívače se dodávají v různých stylech. Nástěnný ohřívač je ideální pro místa s vysokým provozem, jako je ložnice nebo TV místnost. Některé konvektory fungují v létě i jako dmychadla. Centrální ohřívače s potrubím a odvzdušňováním jsou klasičtější verze.

Energetická účinnost konvekčních ohřívačů

Při dlouhodobém používání jsou konvekční ohřívače energeticky účinnější. I když se zahřívají déle než sálavé ohřívače, dělají to na širší ploše. Několik konvekčních ohřívačů je také propojeno s inteligentními termostaty pro sledování okolní teploty. Uživatelé si mohou vybrat optimální teplotní rozsah, jako je pohodlných 74 °F, a ohřívač je vybaven automatickým vypnutím, které se automaticky vypne, když je dosaženo požadované teploty, což vám šetří peníze za energii.

Sálavé ohřívače

Sálavé ohřívače fungují tak, že vyzařují infračervené záření, jak napovídá jejich název. Všechny věci vyzařují energii v určitých formách rychlostí úměrnou jejich teplotě. Sálavé ohřívače vyzařují infračervenou energii ve formě neviditelných elektromagnetických vln spotřebovaných předměty v jejich cestě. Pravděpodobně jste cítili sálavé teplo, pokud jste seděli u ohně. Teplo ze sálavých ohřívačů se liší od konvenčního tepla v tom, že je směrováno a ovlivňováno médiem, kterým prochází, a při pohybu prostorem nerozptyluje energii. Tyto vlny se šíří přímou cestou, dokud nejsou pohlceny něčím oblečením, tělem a nábytkem a rychle vás zahřejí. Může být také dobrý nápad přečíst si, jak říct, že vaše sálavé topení potřebuje opravu.

Energetická účinnost radiantních ohřívačů

Sálavé ohřívače jsou energeticky úsporné po krátkou dobu, asi 2 hodiny. Protože mají často omezený dosah, nejsou vhodné pro zdlouhavé použití, například přes noc nebo na rozlehlých místech. Tyto ohřívače také neplýtvají tolik energie jako jisté konvekční ohřívače. Protože fungují prakticky okamžitě, mají o 25 % vyšší účinnost než některé jiné druhy.

Který ohřívač je lepší sálavé & Konvekce?

V tomto odstavci se dozvíte, které topidlo je lepší, sálavé nebo konvekční? Konvekční ohřívače se snaží ohřát oblasti se špatnou izolací, průvanem nebo klenutými stropy. Teplo vytvářené těmito ohřívači buď klesá do okolí nebo je rozptýleno po tak rozsáhlé oblasti, že je nedetekovatelné nebo zbytečné. Jakákoli poloha, kde se chcete volně procházet ve stejném prostoru, kde to sálavá topidla mají potíže. Sálavé ohřívače nemohou ohřívat nic mimo jejich úhel pohledu, protože jejich vytápění je tak soustředěné.

Také proto, že se elektromagnetické vlny při pohybu ze svého původu rozšiřují, musíte být poblíž ohřívače, abyste zažili jeho oteplení. V důsledku toho jsou skvělé pro vytápění 1 nebo 2 dvou lidí, ale hrozné pro vytápění celých domů. Jeho teplo je prostě příliš omezující. Konvekční ohřívače, i když nejsou tak účinné jako sálavé ohřívače, odvádějí vynikající práci při vytápění stísněných prostor a umožňují vám chodit, aniž byste se nachladili nebo se nepohodlně cítili.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste se dozvěděli, který je lepší sálavý nebo konvekční ohřívač. Mějte na paměti, že konvekční ohřívače jsou pomalejší a méně účinné než sálavé ohřívače, ale nabízejí konzistentní teplo po delší dobu a na rozsáhlejších plochách. Sálavé ohřívače ohřívají předměty a osoby, ale ve stísněných prostorách. Konvekční a sálavé vytápění je i přes své nevýhody účinnější, ale ne ve velkých domech. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, co je keramický ohřívač a jak vyrobit pokojový ohřívač.