Který je lepší modrý plamen nebo infračervený ohřívač? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Chcete vědět, který je lepší modrý plamen nebo infračervený ohřívač? Nebojte se a jste na správném místě. Infračervené i modré ohřívače plamene mají účinnost přibližně 99 %. Oba spotřebovávají stejné množství plynu a vytvářejí stejné teplo.

Infračervené zářiče mohou pracovat efektivněji na neizolovaných místech, protože ohřívají předměty mnohem dříve než vzduch. Ohřívače Blue Flame byly obvykle lepší v izolovaném prostředí. Ohřívač s modrým plamenem ohřívá atmosféru místnosti.

Ohřívač začíná ohřevem stěny, ke které je namontován. Toto teplo stoupá směrem ke stropu a nakonec ohřívá celý prostor. Ohřívače s modrým plamenem fungují nejlépe v uzavřených místnostech, protože ohřívají spíše vzduch než předměty v místnosti. Obrácení lopatek stropního ventilátoru může pomoci při cirkulaci horkého vzduchu a zvýšit účinnost ohřívače. Toto je pouze přehled. Pokračujte ve čtení a objevte více.

Rozdíl mezi modrým plamenem a infračerveným ohřívačem

Ať už nejste obeznámeni s tím, jak toto zařízení funguje, rozhodování mezi ohřívačem s modrým plamenem a infračerveným ohřívačem může být obtížné. Standardní plyn a propan mohou být použity k napájení buď ohřívačů s modrým plamenem a infračervených – nebo sálavých – ohřívačů. Obě varianty mají účinnost 99 %, jsou zcela bez ventilačních otvorů a jsou přenosné. Rozvádějí však teplo velmi rozmanitými způsoby. Každý ohřívač by měl svůj vlastní soubor výhod a nevýhod, z nichž některé jsou prostě subjektivní. Nejprve si tedy projdeme oba druhy funkcí ohřívačů, pak snadno správně korelujeme ohřívače s modrým plamenem a infračervené ohřívače. Přečtěte si více níže o modrých plamenech a infračervených ohřívačích a pochopte, který je lepší modrý plamen nebo infračervený ohřívač.

#1. Infrazářiče

Infračervené zářiče dodávají sálavé teplo, často nazývané sálavé zářiče. To znamená, že používají elektromagnetickou energii k ohřevu předmětů, podobně jako přímo slunce. Díky sálavému infračervenému teplu nebudete muset čekat, až se budete hřát; hned vám bude horko, přesně jako když sedíte u ohně.

Protože přenášejí sálavé teplo na zboží, byly infračervené zářiče ideální pro neizolované prostory, jako jsou sklepy nebo nedostatečně vyvinuté podlahy. Teplo, které potřebujete, budete mít, pokud infrazářič umístíte blízko místa, kde jste trávili většinu času. Infračervené ohřívače mají problém se spalováním sousedních předmětů. Pokud používáte infračervené teplo, udržujte nábytek, oblečení a děti v bezpečné vzdálenosti od ohřívače. Ohřívač s modrým plamenem ohřívá místnost. Neobyčejnější začíná ohříváním stěny, ke které je namontován. Teplo stoupá směrem ke stropu a postupně ohřívá celý prostor.

#2. Topidla s modrým plamenem

Ohřívače s modrým plamenem fungují nejlépe v uzavřených místnostech, protože ohřívají vzduch spíše než předměty v místnosti. Obrácení lopatek stropního ventilátoru může pomoci rozptýlit teplý vzduch a zvýšit účinnost ohřívače. Tyto ohřívače nemají mnoho nevýhod. Takové ohřívače mohou ohřívat celou oblast spíše než jen její věci. Proto trvá mnohem déle, než zažijete jeho účinky.

Bezpotrubní ohřívače jsou k dispozici v sálavých a modrých vnitřních ohřívačích pro montáž na stěnu, které pracují na propan a zemní plyn. A v zimních dnech je tento ohřívač skvělým zdrojem extra tepla. Tyto ohřívače se rychle zahřejí, ale nevydávají žádné plynné pachy. Měli byste zkontrolovat všechna potrubní spojení, zda netěsní, abyste zajistili, že do domu bude vstupovat dostatek čerstvého vzduchu.

Podobnosti mezi infračerveným a modrým ohřívačem plamene

Ačkoli modré plameny a infračervené ohřívače používají různé postupy, aby vás udržely v teple, mají několik vlastností; v případě výpadku proudu by se oba ohřívače zahřály. Jeho ventilátor (pokud jej má zařízení) by byla jediná věc, která nefunguje. Senzory vyčerpání kyslíku jsou zabudovány do infračervených i modrých ohřívačů a vypnou ohřívač dříve, než něco překročí nebezpečnou úroveň. Oba ohřívače fungují bez potřeby komína. Vzhledem k tomu, že ohřívače bez větrání přispívají k vlhkosti v prostoru, je dobré dveře a okna během provozu občas odemknout.

Který ohřívač je žhavější modrý plamen nebo oranžový plamen?

Typickým problémem u ohřívačů modrého plamene je, zda barva plamene souvisí s jeho intenzitou. Toto je běžná mylná představa, ale modré ohně nebyly vždy teplejší než oranžové plameny. O barvě ohně spíše rozhoduje spálená chemikálie, rychlost záření, které generuje (frekvence, která je vysoká je modrofialová a frekvence, která je nízká v červené), a řada dalších faktorů. Abych to shrnul, modré a oranžové ohně jsou neuvěřitelně horké. Přesto jsou ohřívače modrého ohně navrženy tak, aby produkovaly přesně správné množství tepla a přitom byly přijatelné pro použití uvnitř. Můžete si také přečíst o bezpečnostní příručce infračerveného ohřívače.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste zjistili, který je lepší modrý plamen nebo infračervený ohřívač. Použití dalšího zdroje tepla v často využívané oblasti domu vám umožní snížit termostat ve zbytku domu, což vám potenciálně ušetří peníze na účtech za energii. Infračervené ohřívače fungují nejlépe v neizolovaných místnostech, zatímco ohřívače s modrým plamenem jsou vhodné pro uzavřené prostory.
Přečtěte si související články; vědět, kolik stojí provoz 1500 wattového infrazářiče a který infrazářič je nejlepší Děkujeme, přátelé, že jste s námi.