Který je bezpečnější petrolejový a propanový ohřívač? Jejich 3 zajímavé funkce!

Který ohřívač na petrolej a propan je bezpečnější? Víme, že všichni chcete porozumět tomu, co jsou ohřívače na propan a petrolej, abyste mohli zjistit, které ohřívače na petrolej a propan! Tady je ta věc:

Ohřívače propanu jsou lepší volbou pro občasné nebo nouzové použití. Propanové ohřívače jsou jednodušší na obsluhu než petrolejové a neměli byste se obtěžovat s problémy s palivem.

Pokud již máte k dispozici volně ložený petrolej, petrolejové ohřívače se zdají být pohodlnější a nákladově efektivnější pro časté používání. Jde však o to, který typ ohřívače je bezpečnější a nejlepší volbou pro použití v zimě. Přišli jste na správné místo, protože projdeme všechny základní faktory těchto ohřívačů, včetně účinnosti, pravděpodobnosti a ceny. Pokračujte ve čtení a dozvíte se vše!

Účinnost ohřívače petroleje a propanu

Při výběru mezi propanovými a petrolejovými ohřívači je kritická účinnost paliva. Ano! ohřívač propanu je účinnější než ohřívač petroleje. Na rozdíl od petrolejového topidla totiž propanové topidlo nevytváří kouř. Na druhou stranu, propanové ohřívače vám pomohou rychle vytopit váš obývací pokoj a garáž a poskytují další topné systémy na čtvereční stopu prostoru. Na rozdíl od propanových ohřívačů mají petrolejové ohřívače vyšší hodnocení BTU. Jednoduše to znamená, že petrolejový ohřívač spotřebuje málo plynu a je nákladově efektivnější než ohřívač propanu.

Co je bezpečnější mezi petrolejovým a propanovým ohřívačem?

Ohřívač i palivo je třeba vzít v úvahu z hlediska přenosnosti. Protože musíte také přemisťovat velké propanové láhve, zdá se jednodušší vzít si petrolejové ohřívače kamkoli než například propanové ohřívače. Petrolej lze také skladovat v sudech a kanystrech, což je pohodlnější. Jaký je tedy bezpečnější petrolejový a propanový ohřívač?

#1. Skladování paliva

Petrolej však nelze skladovat po delší dobu, což má za následek neefektivní spalování. Pokud chcete uchovat petrolej po delší dobu, musíte přidat určité chemikálie. Zde však diskutujeme o letech, nikoli měsících skladování. Dobrá věc je, že propan můžete skladovat opravdu neomezeně dlouho, aniž byste se museli starat o jeho účinnost, pokud jde o spalování.

#2. Dostupnost paliva

A konečně, když mluvíme o přenosnosti, můžeme mluvit o dostupnosti paliva, protože je zbytečné přepravovat ohřívač, pokud váš ohřívač nemá palivo. Kromě toho je propan na čerpací stanici jednodušší než kerosin.

#3. Doba trvání

V závislosti na velikosti palivové nádrže mohou propanové i petrolejové ohřívače běžet po dlouhou dobu. Ohřívače propanu a petroleje mohou například běžet v průměru až 10 hodin na galon. Na druhé straně má petrolejový ohřívač nádrž na palivo, které je nutné doplnit, aby ohřívač mohl dále fungovat. Kromě toho nelze petrolejový ohřívač připojit k větší palivové nádrži. Na druhou stranu má propanový ohřívač tu výhodu, že je k němu připojen obrovský palivový válec. Připojením benzinové láhve, která se obecně pohybuje od 20 liber do 100 liber, si uživatelé mohou vychutnat delší dobu provozu bez obav z doplňování.

Kerosen a propan: Co je bezpečnější?

V tomto odstavci se dozvíte, co je bezpečnější, petrolejové a propanové topení? Emise oxidu uhličitého a oxidu uhelnatého z propanových a petrolejových ohřívačů jsou dobře známé. Ohřívač propanu je energeticky nejúčinnější a nejčistší spalování ze dvou typů ohřívačů. Zatímco propanové nádrže jsou umístěny mimo domov, uzávěr kyslíku u propanových ohřívačů je menší. Během spánku však nesmíte používat petrolejový ohřívač, protože vyčerpává hladinu kyslíku. Nezáleží na tom, který ohřívač si vyberete; Při použití ohřívačů uvnitř je nezbytná vhodná cirkulace vzduchu. Můžete také chránit své děti instalací senzoru oxidu uhelnatého ve svém domě.

Kerosen vs. propan: Kolik to stojí?

V této části se podíváme na dva různé druhy poplatků. První je cena topidla, která se nijak výrazně neliší od petrolejových a propanových topidel. Druhým faktorem je cena samotného benzínu, která tvoří většinu výkyvů. Vzhledem k tomu, že petrolej má přibližně 135 000 BTU na galon a propan má 91 330 BTU na galon, věci se staly vzrušujícími.

Můžeme s jistotou tvrdit, že petrolej je levnější palivo než propan. Protože se však cena každého z těchto paliv liší podle lokality nebo země, je nejlepší ověřit si ceny na okolních trzích. Vzhledem k tomu, že petrolej má přibližně 135 000 BTU na galon a propan má 91 330 BTU na galon, věci se staly vzrušujícími. Můžeme s jistotou tvrdit, že petrolej je levnější palivo než propan. Možná vás také bude zajímat informace o odstraňování problémů s petrolejovým ohřívačem.

Úložiště pro ohřívače

Propanové ohřívače mohou být skladovány kdekoli v suterénu nebo garáži, platí pro skladování propanového paliva. Petrolejový ohřívač a palivo však musíte uchovávat na chladnějším a suchém místě, daleko od přímého slunečního záření.

It’s A Wrap!

Doufáme, že vám tato příručka pomohla zjistit, který ohřívač na petrolej a propan je bezpečnější. Abychom toto téma uzavřeli, váš ohřívač propanu je bezpečnější a lepší alternativou pro nouzové nebo občasné použití, zatímco pro každodenní použití je pohodlnější petrolej. Přečtěte si související články; vědět, jak odvzdušnit petrolejové topení a jaký je nejlepší typ topení do místnosti. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!