Která matrace je nejlepší pro boční pražce: 3 typy

Budeme diskutovat o třech hlavních typech, pokud chcete vědět, která matrace je nejlepší pro boční pražce. Místo zmínky o konkrétních značkách je výhodnější znát typ matrací, které jsou ideální pro boční spaní. Pokud ale chcete jméno, pokračujte ve čtení tohoto článku, protože jsme našli nejlépe hodnocenou boční matraci na spaní.

Než budeme pokračovat, proč nezkontrolovat tuto příručku, která matrace je nejlepší na spaní? Tam získáte podrobnější vysvětlení úvah při výběru postele, nejen při bočním spánku.

Jaký druh matrace je nejlepší pro boční pražce?

Pokud chcete znát konkrétní model matrace ideální pro boční pražce, byla by to matrace Nolah Original. Matrace Nolah Original je nejlepší pro postranní pražce, což dokazuje řada ocenění této značky za nejlepší matraci pro boční pražce značek Slumber Yard, Sleepopolis, Matrace Clarity a Tuck. Je to v podstatě 10palcová matrace vyrobená z konturovací a prodyšné pěny, vysoce odolné pěny, pěny s vysokou hustotou a celulózového potahu.

Můžete také hledat na trhu latex, innerspring a hybridní matrace, protože jsou to nejlepší typy pro spaní na vaší straně.

  • Latexové matrace

Jednou z nejlepších matrací, které je třeba zvážit, pokud spíte na boku, je latexová postel. Ale když víme, kolik stojí latexová matrace, je přirozené přemýšlet, jestli vyšší cena za to stojí. Boční pražce budou obecně těžit z latexové matrace, zejména z latexového typu Talalay, protože má správnou měkkost, která se přizpůsobí vašim ramenům a bokům.

Díky odpružení v těchto oblastech těla si můžete zajistit rovné držení těla, když spíte na boku. Kromě toho jsou na trhu různé latexové matrace, takže by mělo být snadné najít ideální pevnost pro vaše konkrétní potřeby a preference. Zvažte přečtení této příručky o tom, kde koupit latexové matrace, abyste znali nejlepší značky.

  • Matrace z paměťové pěny

Citlivost matrace z paměťové pěny bude přínosem pro boční pražce, které trápí bolesti ramen a zad. I když spánek na boku nepoškozuje tlakové body a držení těla jako spánek břicha, vaše váha se stále přenáší na ramena a boky. Proto chcete něco, co tlumí tyto tlakové body, které může paměťová pěna poskytnout.

Další výhodou výběru postele z paměťové pěny, pokud spíte na boku, je, že některé modely používají zónovou paměťovou pěnu. To znamená, že výrobce navrhl postel tak, aby byla měkčí kolem ramen, aby uvolnila tlak, ale dostatečně pevná v dolní části těla, aby podpořila vyrovnání páteře. Zde jsou nejlepší značky matrací z paměťové pěny, ze kterých si můžete vybrat.

  • Hybridní matrace

Univerzálnost hybridní matrace je kompatibilní s bočním spánkem. Hybridní matrace kombinují podporu vnitřní pružiny a tvarovatelnost pěnové postele. Při spánku na boku tedy udržíte svou páteř neutrální, ale povrch bude stále kolébat vaše ramena a boky.

Hybridní matrace mohou používat paměťovou pěnu nebo latex, takže si také můžete vybrat materiál, se kterým se budete cítit nejlépe. A pokud sdílíte postel, bylo by nejlepší vybrat hybridní matraci s jednotlivě zabalenými cívkami, abyste nepocítili přenos pohybu. Koneckonců, boční pražce mají tendenci se hodně pohybovat po celou noc.

Jak najít nejlepší matraci pro boční pražce

Nyní, když znáte typy postelí vhodných pro boční pražce, stačí vzít v úvahu dva faktory, abyste zajistili, že pro vás najdete tu nejlepší matraci.

Podpora

Boční pražce potřebují podpůrnou matraci, aby zajistily, že jejich páteř zůstane zarovnaná. Neutrální páteř je klíčová, aby se předešlo bolestem těla a poskytovala dobrou kvalitu spánku. Boční pražce mohou dosáhnout ideální opory, pokud použijí matraci, která se tvaruje na ramena a boky, takže se nebudou potápět příliš hluboko ani ležet nad postelí s mezerou pod těmito tlakovými body.

Odlehčení tlaku

Boční pražce jsou náchylné k bolestem ramen a zad, protože poloha odrazuje od přímého držení těla. Postel může také tlačit na vaše ramena a boky, což zvyšuje tlak na tyto části. Vyberte si proto matraci, která není příliš pevná.

Jak pevná by měla být matrace pro postranního spáče?

Nejlepší tuhost matrace pro boční pražce je kdekoli od měkké po středně tvrdou. Cokoli příliš měkkého nebo příliš tuhého neposkytne uvolnění tlaku a podporu. Pokud zkontrolujete stupnici tvrdosti, bude nejlepší volbou postel s hodnocením 4 až 6.

Přečtěte si prosím našeho průvodce výběrem tuhosti matrace, abyste porozuměli tomu, co značka matrace znamená, když svému modelu říká měkký, střední nebo pevný.

Jaký typ matrace je nejlepší pro boční pražce s bolestmi zad?

Boční pražce s bolestmi zad mohou těžit z matrace z paměťové pěny. Přesněji řečeno, zónová matrace z paměťové pěny by měla podporovat neutrální zarovnání páteře a zároveň poskytovat odpružení ramen a boků. Abychom pochopili, jaký typ matrace je lepší na bolest zad, sepsali jsme důkladnou recenzi, kterou si můžete přečíst.

Závěr

A to je vše! Chcete -li zrekapitulovat, která matrace je nejlepší pro boční pražce, můžete si pořídit hybridní nebo pěnovou matraci. Pěnová matrace Nolah má také různá ocenění, která ji označují za nejlepší boční matraci na spaní.

Doufáme, že vám tento článek pomohl najít ideální postel pro spací polohu. Neváhejte nám zanechat níže uvedené komentáře.