Kreativní péče o vlasy 101: Jak vypadá plíseň v dredech?

Pokud vás zajímá „jak vypadá plíseň v hrůzách“, máte se na co těšit. Plíseň v dredech má zelenkavou práškovou formu.

Nejsou však identifikovány zrakem, ale čichem. Více o tom pochopíte, když si přečtete náš článek níže!

Jak to vypadá?

Pokud se vám vytvořily dredy, všimnete si toho podle jeho vůně. Navzdory suchu bude vonět jako mokré ponožky do tělocvičny. Pokud na nich zaznamenáte změnu barvy, může to také znamenat plíseň.

Plísni v dredech se říká hnusná hniloba. Nejsou patrné, dokud je nevyperete, a vůně zůstane i po umytí.

Co to způsobuje?

Hrozná hniloba nastává, když necháte vlasy příliš dlouho mokré. Vlhké prostředí usnadňuje růst spór plísní ve vašich zámcích.

Mokré vlasy vedou k mnoha věcem. Jedním z jeho méně intenzivních účinků je hlava postele.

Zde je článek, který vám může pomoci vyhnout se záhlaví postele. Může vám také pomoci naučit se o sušení vlasů!

Diferenciačním faktorem mezi hroznou hnilobou a nahromaděním hrůzy je vůně. Nahromadění neprodukuje zápach, protože je to nahromadění nečistot. Dodává se také ve formě bílých práškových zbytků.

Zbytek děsivé hniloby je jiný. Pokud dreadlock rozříznete, najdete zelený práškový zbytek. Také vám neunikne vůně, kterou vyzařuje.

Jak odstranit plíseň v Dreads

Jak již bylo zmíněno dříve, vůně vám pomůže zjistit, zda máte hroznou hnilobu. Co však můžete dělat poté? Napsali jsme dvě řešení, která vám mohou pomoci zbavit se děsivých forem.

Metoda č. 1. Jablečný ocet (ACV)

Jablečný mošt je účinný proti hnilobě, protože má antifungální a antimikrobiální vlastnosti. Forma se nachází ve vašich zámcích, nejen na povrchu. Z tohoto důvodu budete muset vlasy několikrát opláchnout ACV.

Jablečný ocet pomalu ničí plíseň a podmínky, které jí umožňovaly vzkvétat. Také nabízí další výhody pro vaše vlasy. Pomůže to zůstat lesklé a silné.

K opláchnutí ACV budete potřebovat půl šálku surového jablečného octa a šálek čisté jedlé sody. Budete také potřebovat asi dva galony teplé vody.

Můžete také vybrat esenciální oleje a přimíchat do roztoku asi patnáct až třicet kapek. Upravte množství roztoku v závislosti na objemu vlasů. Poté ponořte zámky do směsi na deset až patnáct minut.

Pravidelně mačkejte a vířte dredy, abyste odstranili plíseň v zámcích. Po vypláchnutí ACV si všimnete, že se roztok změnil na kalný. To je důkaz odstranění plísní z vlasů.

Proveďte oplachování pravidelně, abyste se úplně zbavili děsivé hniloby. Po každém opláchnutí vlasy řádně vysušte a navlhčete. Některé oleje, které mohou pomoci zvlhčit vaše vlasy, jsou kokosový olej a ricinový olej.

Metoda č. 2. Objasňující šampon

Dalším řešením hrůzné hniloby je použití čiřícího šamponu speciálně pro dredy. Pro tuto metodu budete potřebovat misku teplé vody a čisticí šampon.

Čisticí šampon důkladně promíchejte v misce s teplou vodou. Poté namočte dredy do směsi na patnáct minut.

Masírujte si vlasy, dokud jsou namočené. Poté vlasy důkladně opláchněte.

Jsou dredy špinavé?

Na rozdíl od populárního názoru, dredy nejsou špinavé nebo neudržované. Vyžadují stejnou péči jako běžné vlasy. Dredy by se měly mýt alespoň jednou týdně.

Kromě toho zanedbání nevede ke správnému místu, jako v dredech. Při udržování zdravého a skvěle vypadajícího hrůzy je nezbytná rutina.

Běžná péče o dredy zahrnuje pravidelné čištění a zvlhčování. Vyžaduje také opravy a správné produkty.

Zabraňte vzniku děsivých hnilob

Abyste předešli hnilobě, investujte do fénu. Spory plísní jsou všude a vlhký povrch, jako jsou vaše vlasy, mu může pomoci zvýšit. Kromě investice do vysoušeče vlasů může být moudré dozvědět se také o vymýcení spor plísní.

Fén vám pomůže rychleji vyschnout. To znamená, že své vlhké vlasy nevystavíte sporám plísní a plíseň se nevytvoří.

Rovněž doporučujeme umýt si vlasy ráno. Poté se posaďte pod slunce, abyste vysušili své dredy. Chraňte se před UV zářením opalovacím krémem.

Jak se starat o dredy

Kromě toho, že se plíseň nedostane z vašich dredů, musíte ji také udržovat. K tomu musíte vybrat správný šampon a kondicionér pro vaše vlasy.

Vyberte si šampon, který nepoškodí vaši pokožku hlavy ani vaše dredy. Kromě toho vyberte kondicionér, který může obnovit rovnováhu PH vašich vlasů po šamponování.

Po vysušení vlasů je nezapomeňte zvlhčit. Také, pokud dochází k novému růstu vlasů, je nutné časté kroucení.

Závěr

Dredy jsou krásné, zvláště když jsou dobře udržované. Navzdory množství informací, které vám byly uvedeny výše, není udržení vašich dredů zdravé tak náročné.

Doufáme, že tento článek o drední hnilobě odpověděl na vaši otázku „jak vypadá plíseň v dredech“. Také se starejte o své dredy, abyste zabránili růstu plísní.