Korejské svatební tradice, kdo platí

Odpověď na korejské svatební tradice, kdo platí, je podobná jako u jiných svateb. Náklady na svatbu zaplatí rodiče nevěsty a ženicha v Koreji.

Probereme také, co očekávat od Korejců a jejich svatebních zvyků, jako je věno, kolik byste měli dát jako host a jaké tradice se odehrávají na typické korejské svatbě. A pokud jde o další náklady na svatební tradice, neváhejte a prohlédněte si náš blog o různých kulturách.

Mohlo by vás například také zajímat, kdo platí za indickou svatbu.

Vše, co byste měli vědět o: Korejské svatební tradice, kdo platí

Obě skupiny rodičů budou sdílet a platit náklady na korejskou svatbu. To znamená, že si rodiče nevěsty a ženicha rozdělí výdaje na svatbu podle tradice.

Je to podobné jako u jiných manželství a tradic, kde jim rodiny páru pomohou s rozpočtem na svatbu. Typickou svatební tradicí však je, že rodiče nevěsty zaplatí za svatbu vyšší.

Na korejské svatbě se rodiče podělí o náklady a obvykle pozvou hosty sami. Ale v dnešní době nemusí mladší generace následovat tuto korejskou svatební tradici.

Některé korejské páry mohou preferovat intimnější obřad s menším počtem hostů. Pozvou proto hosty, které chtějí, protože si svatbu zaplatí sami.

Co je to korejské svatební věno?

Znáte propracovaný systém dárků pro svatební obřady v Koreji? Podle Národního lidového muzea v Koreji rodina ženicha pošle rodině nevěsty dopis s nabídkou k sňatku a dary několik dní před svatbou.

Daruje se truhla s dárky vyrobenými z hedvábných předmětů a obsahuje také zrna představující prosperitu, ochranu před zlými duchy, přání pro nevěstu a dlouhý a šťastný manželský život. Nechybí ani kadidlo na odpuzování zlých duchů a čajové lístky na přání věrné nevěsty.

Některé odkazy zmiňovaly další korejský svatební zvyk, kdy se ženich během obřadu Jeonanrye dvakrát ukloní a daruje matce své nevěsty divokou husu. V dnešní době je husa divoká nahrazena husou dřevěnou.

Je to symbolická tradice v korejských svatebních obřadech, protože představuje slib ženicha, že bude milovat a starat se o ženinu dceru.

Kolik peněz dáváte na korejské svatbě?

Pokud jste pozváni na korejské svatební obřady, bylo by nejlepší znát etiketu a očekávání ohledně obdarovávání při korejských svatbách a manželstvích. Kolik byste například měli zaplatit za svůj svatební dar pro korejský svatební obřad?

Podle The Soul of Soul závisí částka, kterou za svůj dar zaplatíte, na vaší blízkosti s rodinou. Můžete dát 50 000 až 100 000 W, pokud jste blízko, nebo 30 000 až 50 000 W, pokud se účastníte svatby kolegy nebo známého.

Multikulturní rodiny také nemusí být tak tradiční. Proto se přátelé vašeho korejského páru mohou řídit západním zvykem mít registr.

Kolik peněz potřebuji na korejskou svatbu?

Průměrná jihokorejská svatba stojí podle údajů z roku 2018 230 milionů jihokorejských wonů. To je značná částka, protože zahrnuje náklady na novomanželův dům.

Pokud ale uvažujete o svatbě v destinaci a chcete svůj svatební obřad v Koreji, počítejte s tím, že si připravíte rozpočet 100 000 $. Samozřejmě to předpokládá, že chcete zažít průměrnou korejskou svatbu, kde sál může stát 13 000 000 KRW, oblečení a make-up za 3 000 000 KRW, předvolby stojí 15 000 000 KRW, svatební obřad ve výši 11 000 000 KRW a rozpočet 5 milionů 000 KRW, med 0,00 KRW0000 KRW0

Celkově je každý pár jiný a svou svatbu můžete udělat tak tradiční nebo moderní, jak chcete. Ale pokud chcete přijmout své korejské svatební tradice, pak se nenechte překvapit značným rozpočtem potřebným ve srovnání se západními svatbami.

Pokud je váš rozpočet omezený, zvažte přečtení našeho blogu o tom, jak mít co nejlevnější svatbu.

Jak fungují tradiční korejské svatby?

Zde jsou korejské svatební tradice, které můžete očekávat, pokud jste pozváni na korejskou svatbu.

Jeom-chok Žito

Matky nevěsty a ženicha zapálí svíčky, aby pozvaly Boha nebes ke svatbě. Budou se také navzájem klanět na znamení úcty.

Young-seo Rye

Vchází ženich s obsluhou nesoucí dřevěnou husu a setká se s otcem nevěsty. Potom během Jeon-an Rye předá husu otci nevěsty.

Chin-mladý Žito

Nevěsta projde uličkou se svým doprovodem a poté se postaví vedle ženicha. Pak se během Kwan-se Žita postaví proti sobě a střídají se, když se hluboce ukloní dlaněmi k podlaze.

Kyo-bae Rye

Před obřadem si nevěsta a ženich umyjí ruce, aby představovali očistu mysli a těla. A během Hap-geun Žita si navzájem slíbí svou věrnost, než zvednou k nebi pohár vína.

Seong-hon Rye

V závěrečné části obřadu se pár postaví čelem ke svým hostům a hluboce se ukloní až k zemi.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli o korejských svatebních tradicích, kdo platí, což je obvykle rozděleno mezi rodiče nevěsty a ženicha.

Moderní korejské svatby však dnes mají jiný pohled, kdy si pár může vybrat, že si svatbu zaplatí sám. Dejte nám vědět níže, pokud máte nějaké svatební tradice, které vás zajímají.