Komplexní průvodce, jak dostat plíseň z matrace

Pokud nevíte, jak dostat plíseň z matrace, pak je tento příspěvek užitečný. Vše, co musíte udělat, je nanést směs vody a lihu a poté vydrhnout.

V tomto článku jsou také další informace, které by vám mohly být užitečné. Stejně jako vědět, co je plíseň a jestli může růst ve vaší matraci.

Dalším je, jak a proč byste se měli zbavit plísní ve vaší matraci. Stejně jako materiály, které k tomu budete potřebovat.

Je pro vás lepší pokračovat ve čtení!

Co je plíseň?

Podle FEMA je plíseň jen plíseň v raném stádiu. Jsou to houby, které se mohou vyvíjet na rozkládajících se hmotách, organických materiálech a dokonce i v tkaninách.

Jak dlouho tedy trvá, než plíseň vyroste? Podle odkazovaného článku potřebuje padlí pouze jeden až dva dny po expozici, aby se rozvinulo.

Okamžitě můžete zaznamenat růst plísně kvůli jeho barvě – šedé nebo bílé. Je také práškovitý, způsobuje, že roste pouze na povrchu napadeného materiálu.

Může na mé matraci růst plíseň?

Plísně a plísně neposkytují žádnou výjimku. Mohlo by to růst v látkách, takže ano, mohly by zničit i vaše matrace.

Tato nešťastná věc je možná kvůli bakteriím a vlhkosti. Důrazně se doporučuje věnovat pozornost údržbě matrace, aby se předešlo jejich záměně.

Je však pochopitelné, že ne každý majitel matrace může své matrace pravidelně kontrolovat. Pokud jste jedním z těchto vlastníků, určitě si musíte pozorně přečíst další část tohoto příspěvku.

Co potřebuji k odstranění plísní z matrace?

Než začnete odstraňovat plíseň z matrace, připravte si tyto materiály.

  • Vakuum
  • Lehový alkohol
  • Voda
  • Látky
  • Miska nebo rozprašovač
  • Dezinfekční prostředek

Jak odstranit plíseň v matraci

Chcete-li dostat plíseň z matrace, postupujte podle uvedených pokynů.

Krok č. 1. Matraci musíte vyčistit vysavačem. Vysavač vám pomůže odstranit z matrace nepotřebné částice, jako je prach.

Zbavte se také veškerého volného materiálu v matraci. Přikrývky a polštáře by měly být také odstraněny z oblasti – aby byla co nejčistší.

Krok č. 2. Připravte roztok na čištění plísní smícháním vody a alkoholu rovnoměrně. Směs můžete nalít do rozprašovače, ale pokud nemůžete, postačí velká miska.

Krok č. 3. Aplikujte směs na oblast matrace infikovanou plísní. Utěrku můžete použít tak, že ji ponoříte do misky, nebo ji můžete pouze nastříkat, pokud směs dáte do rozprašovače.

V každém z těchto dvou dbejte na to, abyste směs nanášeli důkladně a štědře. Pro zajištění účinnosti nechte pár minut působit.

Krok č. 4. Kruživým pohybem vydrhněte místo s plísní. Nezapomeňte si matraci nezničit příliš silným kartáčováním.

Krok č. 5. Opět vyčistěte oblast pomocí dostatečného množství teplé vody. Tento krok má za cíl opláchnout alkoholový roztok a částice plísně.

Krok #6. Aplikujte minimální množství dezinfekčního prostředku. Dezinfekční prostředek zabije další bakterie, které jsou přítomné ve vaší matraci.

Můžete k tomu také použít lahvičku s rozprašovačem, abyste mohli kontrolovat množství dezinfekčního prostředku. Příliš mnoho bude také nebezpečné pro vaše zdraví.

Krok č. 7. Matrace osušte a vždy ji tak udržujte. Nepoužívejte jej ihned po odstranění plísně.

Zavěste ji na místo, kde může dopadnout sluneční světlo. Můžete to udělat také po použití v noci, místo toho, abyste ho jen položili do rohu.

Proč bych se měl zbavit plísní?

Proces odstraňování plísně z vaší matrace je obtížný, ale je nezbytný. Zde jsou dva hlavní účinky vdechování plísně.

Může způsobit chronické respirační onemocnění

Světová zdravotnická organizace uvedla nejtypičtější chronická respirační onemocnění. Jde o astma, plicní hypertenzi, CHOPN neboli chronickou obstrukční plicní nemoc a plicní nemoci z povolání.

Jednou z hlavních příčin těchto onemocnění dýchacích cest je znečištění ovzduší. Pokud se spóry plísní nebo plísní spojí se znečištěným ovzduším, dopady na lidské zdraví jsou mnohem horší než obvykle.

Může způsobit alergické reakce

Alergie na plísně je skutečná věc. Stává se to, pokud je osoba náchylná k uvedeným houbám a byla jim vystavena nebo ji vdechla.

Příznaky jako svědění očí a kašel pociťuje osoba, která byla vystavena plísni. Možné jsou i dýchací potíže.

Závěr

Postel je pro většinu lidí útočištěm. Správná péče o matraci je proto nezbytná, aby se prodloužila její životnost a nezpůsobila majiteli žádnou újmu.

Protože jste téměř dočetli tuto příručku o tom, jak dostat plíseň z matrace, doporučujeme vám přečíst si také těchto šest jednoduchých kroků, jak dostat plísňový zápach z přikrývky. Plíseň z vaší matrace může způsobit zatuchlý zápach i ve vašich přikrývkách.