Kolik zaplatit hudebníci svatebního obřadu

Pokud chcete vědět, kolik zaplatit hudebníkům na svatební obřad, očekávejte vyvolávací cenu 500 dolarů. Probereme, co očekávat od standardních svatebních hudebních balíčků a jak ušetřit na nákladech při rezervaci hudebníků na svatební obřad.

Naučíte se také etiketu obřadní hudby. A pokud chcete nezapomenutelnou hostinu, můžete si přečíst, kolik to stojí, když na vaší svatbě zazpívá celebrita.

Kolik zaplatit hudebníci na svatební obřad: Cena za hudbu ke svatebnímu obřadu

Kolik zaplatit obřadním hudebníkům za svatby?

Obřadní hudebníci na svatbách mají obvykle průměrnou cenu mezi 500 až 700 dolary. V závislosti na mnoha faktorech mohou být náklady na zaplacení hudebníka také vyšší nebo nižší.

Zamluvíte si například sólového interpreta, který bude hrát obřadní hudbu, nebo získáte trio či kvartet? Měli byste také zvážit typ nástroje a jak dlouho bude hudebník hrát na svatebním obřadu.

Pro představu, sólový hudebník na svatbu bude účtovat méně, zatímco kytarista může stát 100 dolarů ve srovnání s duy, která začínají na 800 dolarech. Smyčcové nástroje, jako jsou housle a harfy, jsou také velmi oblíbené na svatbách, kde se mohou vyšplhat až na 1000 dolarů a více, v závislosti na délce hudebního vystoupení.

Na svatbu můžete uvažovat i o smyčcovém kvartetu. U těchto typů hudebníků na svatební obřad se někteří mohou dostat pod 500 $, zatímco jiní mohou dosáhnout 2 000 $ za rezervaci.

Co očekávat od ceny živé obřadní hudby

Abyste se vyhnuli chybné komunikaci s obřadní hudbou, zeptejte se hudebníků na zahrnutí do jejich celkové ceny. Chcete-li získat co nejvíce z nákladů, které zaplatíte za obřadní hudbu; měli byste mít alespoň následující:

  • Celé slavnostní provedení
  • Čas na nastavení a rozdělení
  • Vybavení a nástroje

Nejlepší by však bylo předpokládat, že hudebníci, kteří potřebují odcestovat a rezervovat si ubytování na vaši svatbu, by vám účtovali příplatek. Možná také čekáte, že budou hrát na recepci.

Jak ušetřit na ceně obřadní hudby

Většina svateb doporučuje utratit 8 % z celkového svatebního rozpočtu na svatební hudbu. Pamatujte však, že předpokládáte pouze cenu hudebníků na svatební obřad, takže si nezapomeňte spočítat náklady na hudbu k hostině.

Zde je několik tipů, jak ušetřit peníze při hledání hudebníků na svatební obřad:

  • Zarezervujte si hudebníky mimo sezónu, abyste mohli získat slevy; Sobota je obvykle dnem, kdy jsou hudebníci plně obsazeni, a kvůli nabitému programu mohou být účtovány vyšší poplatky
  • Zvažte uspořádání krátkého svatebního obřadu nebo si pro některé části obřadu vyberte reprodukovanou hudbu
  • Vyzkoušejte nováčky ve svatebním hudebním průmyslu nebo navštivte místní hudební školu
  • Možná máte přátele, kteří mohou hrát na ceremonii
  • Buďte realističtí s nástroji, které chcete podle svého rozpočtu

Pokud jste kapela nebo hudebník, který je pozván na venkovní svatbu, zde je návod, jak hrát hudbu na venkovní svatbě.

Kolik stojí zpěvák na svatební obřad?

Průměrné náklady na zpěváka svatebního obřadu budou záviset na tom, zda účtují za hodinu nebo poskytují pevné sady. Někteří zpěváci si také mohou účtovat 50 dolarů za skladbu.

V závislosti na preferencích páru zpěvák na obřadu obvykle vystoupí pouze během procesí. Poté budou mít po zbytek programu klasické hudebníky na svatební obřad.

Platit za hudbu ke svatebnímu obřadu se vyplatí, ale buďte ohleduplní ke svému hudebníkovi. Můžete také získat více úspor, pokud při obřadu platíte za hudbu od stejného interpreta.

Kolik stojí houslista na svatbu?

Housle jsou docela známé pro svatební obřad a náklady na houslistu, který zahraje vaši obřadní hudbu, mohou začínat na 300 dolarech. V závislosti na tom, kolik hudebníků máte, mohou housle pro obřadní hudbu přesáhnout 700 dolarů.

Někteří houslisté účtují také po hodině, takže pokud si hudebník účtuje 150 dolarů za hodinu, bude vás to stát pouze 150 dolarů za typický svatební obřad. Některé obřady netrvají déle než 30 minut.

Potřebujete obřadní hudbu?

Hudba ke svatebnímu obřadu je nezbytná, protože vytváří náladu pro svazek. Můžete si také přečíst o tom, co je svatební předehra, kde se doporučuje pouštět hudbu na svatbách při čekání na zahájení obřadu.

Pokud máte omezený rozpočet, nemusíte si na svatební obřad rezervovat hudebníky. Místo toho si můžete připravit instrumentální playlist, protože některé části svatby ani nepotřebují obřadní hudebníky.

Obvykle se nejdůležitější písně nebo hudba na svatbě hrají během procesí a recesí. Ale pro ostatní prvky si můžete vybrat přidat hudbu na pozadí, pokud to vaše kultura nezakazuje, nebo to bude při obřadu rušit pozornost.

Musí být svatební procesní písně instrumentální?

Klasický svatební průvod bude hrát instrumentální hudbu. Tímto způsobem nebude nic odvádět pozornost hostů od lidí procházejících uličkou.

Ale na některých svatbách si nevěsta vybere svou vlastní píseň, o které se cítí nejlépe, když jde uličkou.

Závěr

Byl tento cenník užitečný? Právě jste se dozvěděli, kolik zaplatit hudebníkům na svatební obřad v závislosti na jejich počtu, délce vystoupení a nástroji.

Počítejte s počáteční cenou 500 USD, ale některé mohou dosáhnout až 2 000 USD. Celkově je hezké mít na obřadu hudbu, ale nikdy nepřekračujte 7 % svého rozpočtu.