Kolik za opravu vody poškozené RV: Užitečný průvodce

Zajímá vás, kolik za opravu vodou poškozeného obytného vozu? Náklady na opravu vodou poškozeného karavanu se liší.

Může se pohybovat od 20 do více než 1 000 $. To objasníme později v článku.

Tento článek bude hovořit o tom, jak voda poškozuje obytný vůz a o nákladech na opravy poškození vodou. Pomůžeme vám také s rozhodnutím, zda opravit nebo vyměnit vodou poškozené části vašeho obytného vozu. Nakonec vám řekneme, jak můžete chránit svůj obytný vůz před poškozením vodou.

Jak voda poškozuje obytný vůz?

Voda poškozuje karavan různými způsoby. K poškození vodou může dojít v důsledku vnitřních netěsností potrubí v kuchyni nebo koupelně obytného vozu. Někdy za to může děravý záchod.

Nadměrná vlhkost může také vést k poškození vodou. Nesprávné skladování věcí ve vašem obytném voze, které by mohly způsobit vlhkost, proto může vést k poškození vodou. Vlhkost a vlhkost může také vést ke zkroucení dřeva a růstu plísní ve vaší obytné lodi.

A konečně, parkování RV v zaplavené oblasti může také poškodit vaši RV. Voda může prosakovat prasklinami, takže prasklá těsnění oken mohou také způsobit poškození vodou. Zkontrolujte těsnění, vnější stěny a střechu, abyste se ujistili, že váš obytný vůz netrpí poškozením vodou.

Střecha a strop jsou obzvláště citlivé na poškození vodou a jejich oprava stojí hodně peněz. To je důvod, proč je musíte pečlivě prozkoumat na měkká místa.

Kontrola kovových předmětů, jako je okenní tabule a dveře, je také nezbytná. Důvodem je, že voda reziví kovové předměty ve vašem obytném voze, což je uvolňuje nebo je obtížně otevírá.

Náklady na opravu vodou poškozeného karavanu

Náklady na opravu poškození vodou na obytném voze se liší. Drobné netěsnosti oken mohou stát až 20 $, někdy i méně. To je také snadné udělat sami.

K opravě těsnění oken potřebujete spolehlivý tmel. V této situaci můžete zkusit použít silikonový tmel Gorilla Clear.

V situacích, kdy je váš obytný vůz vystaven nadměrné vlhkosti, doporučujeme pořídit si malý zvlhčovač.

Toto má absorbovat nadměrnou vlhkost ve vašem obytném voze. Jinak se plísním a plísním bude dařit.

Malé odvlhčovače stojí kolem 30 dolarů a mohou dosáhnout až 100 dolarů. Je to však dobrá investice, protože zvlhčovače vzduchu vydrží až deset let.

Úniky chladničky mohou dosáhnout až 1 000 $, protože chladničky RV jsou drahé. Pokud je problémem vašeho obytného vozu netěsnost toalety, průměrná cena opravy je 130 USD za tradiční toalety pro obytné vozy.

Náklady na opravu podlahy se také liší. Oprava laminátových podlah začíná na 15 USD, zatímco vinyl na přibližně 12 USD.

Oprava střechy obytného vozu je nákladná a může dosáhnout až 2 800 dolarů, někdy i více. Proto musíte mít na paměti stav své střechy.

Chcete -li snížit náklady na opravu obytného vozu, podívejte se na pojistné krytí obytného vozu. Můžete požádat svého právníka, aby posílil vaši pojistnou událost týkající se poškození vodou vaší RV.

Měli byste jej opravit nebo vyměnit?

Než se rozhodnete pro opravu nebo výměnu, nejprve identifikujte hlavní příčinu poškození vodou. To vám pomůže posoudit, zda potřebujete odbornou pomoc, nebo zda to zvládnete sami.

Jeho posouzení vám navíc může napovědět rozsah poškození vodou. Pokud se vaše střecha, strop a stěny cítí slabé a měkké, pak k poškození došlo už nějakou dobu.

Obecně je oprava rozhodnutím. Dokud můžete zachránit struktury svého obytného vozu, můžete se rozhodnout jej opravit, než vyměnit celou věc.

Pokud je však poškození vodou příliš rozsáhlé, zvolte místo toho nahrazení konstrukcí. Pokud se střecha shnila, vyměňte ji.

Pokud jsou stěny měkké a plesnivé, vyměňte je také. I když vás musíme varovat, že výměna těchto věcí by byla drahá.

Jak chránit obytný vůz před poškozením vodou

Prevence poškození vodou je lepší než její oprava. Zde jsou tedy způsoby, jak můžete chránit svůj obytný vůz:

Zkontrolujte prognózu a stav svého obytného vozu

Nezapomeňte zkontrolovat předpověď, zvláště pokud jste na cestách. To má zajistit, že jste připraveni na jakékoli počasí, kterému budete na silnici čelit. Po kontrole předpovědi počasí zhodnoťte střechu, okna a dveře, zda je třeba je utěsnit.

Váš obytný vůz také potřebuje ochranu před sluncem. Nadměrná expozice slunečním paprskům může poškodit vaši střechu, proto parkujte ve stinných oblastech.

Nástroje pro přenášení

Jak již bylo uvedeno výše, těsnicí materiály jsou užitečné, pokud jde o netěsnosti, takže je vždy dobré mít je u sebe. Kromě dluhopisů mějte s sebou kompletní sadu nástrojů pro případ, že by vaše obytná vozidla potřebovala opravit.

Větrat

Proudění vzduchu je nezbytné k odstranění přebytečné vlhkosti, proto udržujte obytný vůz dobře větraný. To lze provést spuštěním ventilátoru nebo otevřením oken.

Závěr

Čtení o tom, jak moc za opravu vodou poškozených RV vám pomůže pochopit, jaké typy poškození vodou lze zvládnout a které nikoli. Doufáme, že jste se dozvěděli o nákladech a dalších věcech souvisejících s vodou poškozenými obytnými vozy.