Kolik yardů příze vytvořit přikrývku

Pokud vás zajímá, kolik yardů příze vyrobit přikrývku, bude to záviset na typu přikrývky. Chcete také zvážit další faktory, jako je rozchod vaší přikrývky nebo počet stehů na palec. Ušít deku k sobě můžete vždycky, ale háčkování bude další zážitek, který musíte vyzkoušet.

Je však nutné zdůraznit, že tyto částky jsou odhady. Stále musíte přidělit více materiálů v závislosti na stehech, které uděláte. Pokud jste těmito úvahami docela ohromeni, pokračujte ve čtení níže.

Kolik příze potřebujete na výrobu přikrývky?

Počet yardů příze, které budete na výrobu přikrývky potřebovat, závisí na požadované velikosti a typu přikrývky a tloušťce. Například přikrývka do postýlky o rozměrech 36 x 36 palců s objemnou měrkou nebo 3,5 očka na palec bude potřebovat 653 yardů příze za předpokladu, že budete mít 4,5 řádků na palec.

Pokud používáte jiné měřidlo, toto množství se také změní. Pokud chcete vyrobit Afghánec, který má rozměry 48 x 60 palců a česanou měrku 5 stehů na palec, budete potřebovat 2 458 yardů příze. Na internetu jsou různé kalkulačky pletení, takže stačí zadat typ přikrývky a měřidlo, abyste věděli, kolik příze budete potřebovat.

Kolik příze na přikrývku plné velikosti?

Afghánskou přikrývku v plné velikosti můžete vyrobit s použitím přibližně 18 klubíček příze nebo až 4000 yardů příze, protože vyrábíte něco barevného.

Jak odhadnout množství příze, kterou budete potřebovat

Abychom vám pomohli porozumět kalkulačkám pro pletení nebo háčkování, musíte vědět, jak odhadnout množství příze, kterou budete pro svůj projekt potřebovat. Začněte tím, že zjistíte rozměry konkrétní deky, kterou máte, a jaký typ stehů použijete.

Pamatujte, že každý steh se liší množstvím příze, kterou bude potřebovat. Množství požadované příze navíc ovlivňuje i měrka, kterou si vyberete při háčkování. A konečně, hmotnost příze může znamenat více či méně yardů.

Kolik příze potřebuji na deku velikosti Queen?

Protože přikrývka velikosti královny měří 50 x 70 palců, budete podle našeho diskutovaného průvodce odhadem potřebovat přibližně 9 liber příze. Také by bylo nejlepší, kdybyste věděli, kolik stehů na deku nahodíte. Deka královny bude potřebovat 20 stehů, protože jste délku 50 palců vydělili 2,5.

Kolik příze je v přadénku?

Při nákupu přízí se setkáte s pojmem „přadénko“. To se týká příze, která je volně svinutá do podlouhlého tvaru. Naučte se číst pás přadena a pamatujte, že počet yardů v přadenu příze se bude lišit v závislosti na hmotnosti příze.

Stojí za zmínku, že metráž pro dvě přadena se bude vždy lišit, protože příze se prodává na váhu a ne na metráž. To je pouze odhad nejmenšího množství příze, které můžete v přadénu očekávat. Vždy zkontrolujte balení příze pro odhad, který vám pomůže s vaším projektem přesně.

Co mohu háčkovat s 500 yardy příze?

Existuje mnoho projektů, které můžete dělat s 500 yardy příze. Pamatujte, že můžete vytvořit různé vzory i jen s přadenem příze, takže mít 500 yardů vám umožní vyrábět šátky a další větší věci. Mnohem jednodušší by bylo uplést i tyto příklady.

Pokud máte 500 yardů česané příze, můžete si vyrobit ponča, šály, šály, tašky nebo dokonce roztomilý svetr pro psy. Je také možné vyrobit batolecí svetr, dětskou deku, capelets, koberečky nebo pantofle z objemných a super objemných přízí. Internet nabízí širokou škálu vzorů, takže pravděpodobně využijete vašich 500 yardů příze.

Co mohu uplést se 400 yardy příze?

Ať už máte česanou, objemnou nebo super objemnou přízi, 400 yardů je více než dost pro různé vzory, které můžete plést. Najdete u nás vzory na šátky, šály, kápě, tašky, dětské kardigany a svetry, koberečky, tílka nebo třeba pončo s kapucí. Pokud chcete ponožky nebo dětské věci, jako jsou šaty, 400 yardů sportovní příze a příze prstokladové hmotnosti by vás také zaměstnalo.

Pletení vs háčkování

Protože jsme na téma, co můžete dělat s určitým množstvím příze, bylo by nejlepší vědět, jak se liší pletení a háčkování, abyste vybrali nejlepší metodu pro váš projekt nebo vzor. Nejlepší způsob, jak tyto dva odlišit, je pletení pomocí páru dlouhých jehel, zatímco háčkování používá jeden háček. Proto je háčkování přívětivější pro začátečníky, protože háček budete používat pouze k zaháknutí smyček dohromady.

Závěr

Uvažujete o pletení nebo háčkování deky? Musíte vědět, kolik yardů příze vyrobit přikrývku, abyste zajistili, že váš projekt půjde hladce. Afghánec bude potřebovat až 4000 yardů příze, ale mějte prosím na paměti, jaké faktory je třeba vzít v úvahu, abyste mohli odhadnout, kolik yardů budete na přikrývku potřebovat.

Jsou to velikost a typ vaší přikrývky a také měřidlo. Existuje mnoho online kalkulaček, které vám pomohou získat yardy, které budete potřebovat, a vzory budou také zmiňovat přadena příze potřebná k dokončení projektu. Celkově doufáme, že vám tento článek pomohl s odhady příze, takže pokud máte další otázky, zanechte komentář.