Kolik váží ohřívač vody? 6 působivých vah!

Přemýšleli jste někdy, kolik váží ohřívač vody? Žádný další zázrak, jste na správném místě. Prázdné zásobníkové ohřívače vody váží v průměru kolem 150 liber, ale to kolísá podle velikosti.

Zásobníkové ohřívače vody obecně váží 2,7 liber na galon úložiště. Beztankové ohřívače vody jsou mnohem lehčí, váží v průměru 26 liber.

Průměrná hmotnost podvodního ohřívače je navíc 30 liber. Typická 50galonová nádrž může obsahovat až 418 liber vody, protože voda váží přibližně 10 – 12 liber na galon. Když započítáte hmotnost tanku, máte jeden velký stroj. Také, když byly prázdné, ohřívače používající záchytné nádrže byly objemnější než ohřívače bez nádrže. Je důležité vědět, že téměř všechny ohřívače nádrží obsahují kovovou skříň, která může být z pozinkovaného železa nebo chromové oceli. Chcete-li se dozvědět více o hmotnosti ohřívačů vody, musíte pokračovat ve čtení.

Faktory ovlivňující hmotnost ohřívače vody

Druh, velikost nebo i to, zda je nádrž prázdná nebo plná, to vše má vliv na konečnou hmotnost ohřívače. Podívejme se blíže na každý z nich, abychom snadno pochopili, kolik ohřívač vody váží.

#1. Typ ohřívače vody

Ohřívače vody se dělí do dvou kategorií: zásobníkové a beznádržové. Jak název napovídá, ohřívače typu Tank obsahují nádrž, která rezervuje teplou vodu, takže je k dispozici, když ji potřebujete. Beznádržové ohřívače vody, známé také jako okamžité ohřívače vody, nemusí udržovat převařenou vodu ve velké nádrži.

Kdykoli zapnete sprchovou hlavici a kohoutek, místo toho do spotřebiče proudí studená voda, aby se ohřála. Beznádržové ohřívače vody nabízejí další výhody, náklady a úspory energie: nižší hmotnost než zásobníkové ohřívače vody. Okamžité ohřívače vody obvykle váží 26 liber, zatímco ohřívače vody v nádrži váží celkem 155 liber.

#2. Velikost nádrže

Celková hmotnost nádržových ohřívačů vody se velmi liší v závislosti na velikosti nádrže. U rodinných domů jsou nádrže ohřívače obvykle kolem 35 a 75 galonů. Zde je uvedeno, kolik by měla nádrž vážit po vyprázdnění, ohřívače vody s kapacitou 40 galonů váží dohromady 108 liber, ohřívače s kapacitou 50 galonů váží v průměru 145 liber a ohřívače vody s kapacitou 80 galonů váží kolem 190 liber na typické.

#3. Voda v nádrži

Ve skutečnosti, pokud je nádrž nějakým způsobem naplněna vodou, je mnohem těžší. Protože voda váží něco málo přes deset liber, doporučuji před přemístěním ohřívače vodu vypustit.

Zvažte různé velikosti ohřívačů vody

Ohřívače vody se dodávají v různých kapacitách, což má vliv na hmotnost. Chcete-li zjistit více, podívejte se na materiál níže. Pravděpodobně uvidíte, kolik různé velikosti ohřívačů vody váží, což musí splnit zásadní otázku.

#1. Hmotnost 10galonového ohřívače vody

10galonové ohřívače vody jsou poměrně malé, a proto nemusí být zvláště účinné pro vytápění domácností. Mnoho jedinců je může používat k vytápění malých obydlí, když není dostatek místa pro větší ohřívače vody. Jsou vhodné i pro kompaktní domy s omezenou topnou plochou. 10galonový ohřívač vody by měl vážit kolem 47 liber, mějte však na paměti, že se to může lišit v závislosti na typu zařízení, které vyberete.

#2. Hmotnost 20galonového ohřívače vody

20galonový ohřívač je s největší pravděpodobností nejkratší ohřívač bez nádrže, který v domácnosti objevíte. To bude fungovat pouze ve skromném domě. Uvnitř malého prostoru může dodávat teplé teplo a vodu jedné nebo dvěma osobám. Ohřívač vody s kapacitou 20 galonů by vážil 75 liber.

#3. Hmotnost 30galonového ohřívače vody

30galonový ohřívač je jedním z nejmenších, které v domě najdete. Takové ohřívače vody by mohly mít hmotnost pod 90 liber. Běžné jsou ohřívače s kapacitou 30 galonů a hmotností 94 g. Tento druh ohřívače by stačil na vytápění jedné kanceláře, ale v poněkud větších prostorách bude nepohodlný.

#4. Hmotnost 40galonového ohřívače vody

Typický ohřívač vody o objemu 40 galonů bude vážit zhruba 110 liber. To se mění v závislosti na různých věcech. Je to nejoblíbenější součást ohřívače vody, kterou najdete ve většině domácností. Pokud máte ohřívač vody pouze pro rodinný dům, může být tato velikost ideální. Není to největší nebo nejmenší ohřívač vody jen na trhu, ale není ani nejmenší.

#5. Hmotnost 50galonového ohřívače vody

Kdykoli nestačí 40galonový ohřívač, bude alternativou 50galonový. Je o něco těžší a může vážit 170 liber. Tato čísla se mohou lišit v závislosti na rámci. Nicméně standardní ohřívač vody o objemu 50 galonů bude vážit zhruba 170 liber.

#6. Hmotnost 75galonového ohřívače vody

Hmotnost 75galonového ohřívače vody bude mnohem vyšší než 40galonového ohřívače. Ohřívače s kapacitou 75 galonů mohou vážit 300 liber. Budou tam nějaké rozdíly v hmotnosti, ale musí vážit alespoň 290 liber. Tento typ ohřívače je běžně k vidění v obchodním prostředí, ale lze jej také použít k vytápění extrémně velkých bytových domů.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, kolik ohřívač vody váží. Pokud jste zmatení o hmotnosti ohřívačů vody, tento článek vyjasnil všechny vaše zmatky. Ohřívače vody bez nádrže jsou většinou lehčí než ohřívače vody typu nádrž, ale pokud žijete ve velké rodině, potřebujete ohřívač vody ve stylu nádrže. Dekuji přátelé. Za přečtení tohoto článku.

Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si, kolik energie spotřebuje ohřívač vody a jak vyčistit ohřívač vody bez nádrže.