Kolik ušetří deka ohřívače vody? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik ušetří deka s ohřívačem vody? Na to vám odpoví tento článek. Když ohřívač vody není dostatečně izolovaný, přikrývka vám může pomoci ušetřit peníze za elektřinu. Izolace ohřívače vody může snížit zbytkové tepelné ztráty o 20 až 40 procent a ušetřit přibližně 8 až 17 procent nákladů na ohřev vody.

S dobou návratnosti zhruba jeden rok začínají předřezané přikrývky na přibližně 30 USD.

Většina odborníků se domnívá, že výpadek tepla ohřívačů vody pochází z komína. Výsledkem je, že přikrývka u těchto typů ohřívačů neplní žádnou funkci. Na druhou stranu, přikrývka je zbytečný náklad u jistých současných ohřívačů vody. To je jen náhled. Pokračujte ve čtení a objevte více.

Co je to deka ohřívače vody?

Většinu času ohřívače vody připadá na udržování vyhřáté vodní nádrže. Z mnoha ohřívačů vody může unikat značné teplo, což je vede ke spotřebě energie navíc, aby vodu udržely ohřátou. Zdá se, že přikrývka ohřívače vody je základní izolační fólie obalená kolem ohřívače vody a připevněná speciálním pásem nebo lepicí páskou. Výrobci mnoho z nich zabalí do lesklé fólie, aby zlepšili izolaci a aby ohřívač vypadal ještě více mimozemsky.

Dodatečná izolační vrstva minimalizuje odvod tepla a energii potřebnou k udržení přiměřené teploty v místnosti. Elektrické ohřívače vody se snadno instalují, vyžadují pouze zakrytí a upevnění, ale plynové ohřívače vody jsou mnohem náročnější a vyžadují odbornou instalaci z bezpečnostních důvodů. Není těžké nainstalovat novou přikrývku ohřívače vody. Přesto se ujistěte, že prostor kolem ohřívače je bez překážek, abyste mohli pohodlně pracovat.

Tyto přikrývky jsou obrovské a pohyb je těžkopádný. Mít další pár rukou může být také prospěšné.

Pracovní princip deky ohřívače vody

Při výběru přikrývky na ohřívač vody hledejte přikrývku s hodnotou R deset nebo vyšší. Tepelný výkon a izolační účinnost obalu jsou hodnotou-R. Materiál, včetně jeho výšky a tloušťky, určuje hodnotu-R produktu. Většina přikrývek je sklolaminátová s takovou vinylovou nebo hliníkovou reflexní vrstvou. Pokud hledáte poněkud ekologičtější variantu, jsou k dispozici potahy s izolačním materiálem z recyklovaného prádla. Pomůže vám zjistit, kolik ušetří deka s ohřívačem vody.

Ohřívaná nádrž na vodu uchovává zásobu sladké vody, která se ohřeje na určitou teplotu.

Kdykoli lidé zapnou vodovodní kohoutek, voda jde z nádrže do výtoku a poskytuje vám ohřátou vodu. Na druhou stranu, nádrž by měla udržovat své rezervy neustále vyhřívané, aby voda byla horká, kdykoli zapnete kohoutek. Funkce víka ohřívače vody zajišťují izolaci nádrže, zabraňují úniku tepla a snižují množství energie, kterou chce ohřívač vody udržovat ohřátou vodou pro spotřebitele.

Je deka ohřívače vody dobrá?

Přikrývky ohřívače vody, jak bylo uvedeno dříve, snižují výdaje na energii tím, že minimalizují ztráty zbytkové energie o 20 až 40 procent. To vám může ušetřit 8 až 18 % na účtech za vytápění. Přikrývka se již během jednoho roku používání prostřednictvím této metriky vykompenzovala. Takové přikrývky nejen šetřily elektřinu & hotovost, ale také udržovali stálé teplo ve vodě.

Pro domy s topnými systémy ve věku 12 až 15 let je nákup topné přikrývky skutečně vynikající volbou.

Po 15 letech se však doporučuje vyměnit jednotku za moderní. Hybridní topné systémy obecně umístěné uvnitř nebo v garáži nejsou vhodné pro topné přikrývky. Dotknutí se nádrže ohřívače vody je nejsnazší metodou, jak zjistit, zda by to mohlo mít výhodu z přikrývky ohřívače vody. Dodatečná izolace může být prospěšná, pokud je nádrž na dotek horká. Toto teplo, které zažíváte, je známkou ztráty tepla.

Někteří, kteří žijí v chladnějších oblastech, by profitovali stejně jako ti v teplejších podnebích, protože k udržení správné teploty vodní nádrže je zapotřebí ještě více energie. Na druhou stranu by vám mohl pomoci tento článek: nevýhoda beztankového ohřívače vody nebo jak vyčistit ohřívač vody bez nádrže.

Kde je deka ohřívače vody nezbytná?

Topné přikrývky se doporučovaly v domech s chladnějším klimatem, ať už jsou umístěny mimo dům nebo ve sklepě. Čím vyšší je teplotní rozdíl mezi zařízením a zbytkem oblasti, tím vyšší je ztráta energie v pohotovostním režimu. V důsledku toho dochází k plýtvání energií a nárůstu účtů za energii.

Na základě stáří ohřívače vody (deset let nebo starší) může být vhodnější jej upgradovat na moderní typ, který je mnohem levnější a levnější. energeticky úsporné z dlouhodobého hlediska! Pokud je váš ohřívač vody starý osm až dvanáct let a ve správném provozním stavu, použijte přikrývku na ohřívač vody.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, kolik ušetří deka s ohřívačem vody. Topné přikrývky jsou skutečně ekonomické a šetrné k životnímu prostředí. Mají dlouhou životnost, snadno se nasazují a jsou snadno dostupné. Je to nejen šetrné k rozpočtu, ale také prospěšné pro Zemi. Zde je další článek k přečtení: Jak vyrobit solární ohřívač vody. Děkujeme za přečtení!