Kolik tipovat svatebnímu vizážistovi: Je to potřeba?

Je těžké vědět, kolik spropitného svatebnímu vizážistovi, ale zvažte výpočet 15 až 20 % z jejich celkového poplatku. Budeme to diskutovat podrobněji níže, abychom věděli, co očekávat při najímání vizážistky na svatbu.

Ještě jste nenašli vizážistku pro vaši svatbu? Pak si přečtěte tyto užitečné tipy, jak najít maskérku na svatbu.

Kolik byste měli dát svému svatebnímu vizážistovi spropitné?

Můžete si vypočítat 15 až 20 % z celkového servisního poplatku, což by měla být přiměřená částka pro spropitné vaší svatební vizážistce. Bylo by dobré dát umělci tyto peníze navíc, protože to může vyrovnat náklady, které umělec poskytl na cesty a další doplňky, jako jsou řasy.

Navíc vizážistka vždy ocení tip, zvláště když od nich zažijete dobré služby. Předtím byste si však měli zkontrolovat rozpis, který uvádí vizážistka.

Někteří vizážisté již zahrnou spropitné do celkových servisních poplatků, nebo může mít vybraný svatební koordinátor jiný způsob, jak během svatby rozdávat spropitné mezi zaměstnance a prodejce. Možná však platíte jednu částku za práci všech umělců na svatbě, takže spropitné musíte patřičně rozdělit.

Je zvykem dávat tipy svatebnímu vizážistovi?

Bývá zvykem dávat svému svatebnímu vizážistovi spropitné, ai když neexistují žádná pravidla s konkrétní částkou, očekává se, že by to mělo být 15 až 20 % z celkového poplatku. Předpokládejme však, že také pořádáte svatbu v destinaci.

V takovém případě oceníme zejména větší spropitné, protože spropitné může umělci nahradit náklady na dojezd na místo. Ale co kdybyste najali několik svatebních vizážistů?

Nejlepší je dát jim spropitné jednotlivě se standardním poplatkem 15 až 20 %. Spropitné můžete také rozdělit, pokud platíte jednu částku.

Některým umělcům je možné dát spropitné více, zvláště když poskytují jiné služby, se kterými jste spokojeni. Ale pokud nemáte dostatečný rozpočet, můžete vždy ukázat svou vděčnost a uznání vizážistce tím, že je zařadíte do jídel a zanecháte pozitivní recenze na jejich online stránkách.

A samozřejmě, doporučení bude vždy užitečné pro make-up umělce. Můžete ručit za kvalitu jejich služeb přátelům a rodině, kteří hledají najmout maskérku na svou svatbu.

Kolik by si měl svatební vizážista účtovat?

V závislosti na mnoha faktorech si svatební vizážistka může účtovat od 125 do více než 200 USD. Kromě toho může produkt, který používají, a inkluze v balení ovlivnit celkový pocit vizážistky.

Pokud započítáte poplatky za zkoušku líčení a retušování, může svatební vizážistka dosáhnout až 400 USD. A za každou osobu, která bude zahrnuta (např. když si svatební párty nechá udělat také make-up), počítejte s tím, že za ni zaplatíte 80 až 150 dolarů.

Všimněte si, že někteří svatební vizážisté účtují hodinové poplatky. V závislosti na zahrnutí, jako jsou úpravy, když zůstanou po celou svatbu, můžete zaplatit až 200 $ za hodinu.

Budete mít svatební oslavu také ve stylu? Přečtěte si, jak dlouho trvá svatební účes a make-up, než si vytvoříte rozvrh, kdy musí dorazit.

Kolik dáváte spropitnému za zkoušku svatebních vlasů a líčení?

Během zkoušky svatebního účesu a líčení dostanete spropitné ve výši 15 až 20 % ze služby. Nicméně, maskéři se liší v balíčku, který nabízejí, a můžete platit jednou za celkovou částku.

Přesto dodržujte stejný rozpočet na spropitné za zkoušku vlasů a líčení a účes a líčení během svatebního dne. Pokud máte samostatného vizážistu a kadeřníka, musíte je dát zvlášť.

Jaká je denní sazba pro vizážistu?

Denní sazba pro vizážistu se u každého umělce liší, ale může stát asi 500 dolarů nebo dvakrát tolik. Půl dne bude stát 350 USD a hodinová sazba může být 23 až 100 USD.

Na svatbu možná budete chtít získat umělce na celý den, abyste mohli v případě potřeby doladit. Některé nevěsty mohou také provádět úpravy samy, nebo můžete požádat svou družičku, aby vám pomohla s úpravami, pokud jste omezeni rozpočtem.

Měli byste si na svatbu udělat svůj vlastní make-up?

Je možné udělat si svatební make-up, zvláště když máte zkušenosti s kosmetikou. Je však dobré vyčlenit rozpočet na vizážistku, protože jsou to profesionálové, kteří mají zkušenosti s tím, co vypadá jako vhodné pro svatby.

Pamatujte, že některé make-upy mohou vypadat dobře na zrcadle, ale ne na fotoaparátu. Nechcete na svých svatebních fotkách zpětné záběry a nemusí být uklidňující neustále si dotvářet své vlastní úpravy.

Kolik spropitného kadeřníka na svatbu?

Kadeřníkovi dáte spropitné stejnou částku jako svému svatebnímu vizážistovi. Je to pro vyjádření vašeho uznání a také jako pomoc s náklady, které může stylista zahrnout, jako jsou vlasové doplňky.

Závěr

A to je vše! Právě jsme diskutovali, kolik spropitného svatebnímu vizážistovi, což je 15 až 20 % z jejich celkového honoráře.

Je obvyklé poskytnout spropitné, abyste své vizážistce ukázali své uznání, zvláště když jste s jejich službami spokojeni. Koneckonců, pomohli vám vypadat ve svatební den co nejlépe.