Kolik stojí svatební výzdoba: průměrný rozpočet

Chcete-li vědět, kolik stojí svatební výzdoba, je lepší připravit si asi 3 000 $. Probereme však také rozumnou částku, kterou utratit za svatební výzdobu, abychom vám pomohli efektivně naplánovat svatební rozpočet.

Poskytneme také konečný kontrolní seznam svatebních dekorací se vším, co budete potřebovat k oblékání svatebního místa, recepce a stolů. Ale když už jsme u stolů, víte už, kolik stojí svatební ozdoby?

Kolik stojí svatební dekorace: Rozdělení rozpočtu na svatební dekorace

Průměrné náklady na vše, co budete k výzdobě svatby potřebovat, se pohybují kolem 2 500 až 3 000 USD. Tato částka může dokonce dosáhnout více než 15 000 $, zvláště pokud většinu vašich svatebních dekorací tvoří čerstvé květiny, které ani není snadné sehnat.

Zde jsou očekávané náklady na dekorace, které budete potřebovat pro svatební obřad, recepci a stoly. Poté můžete porovnat různé svatební prodejce, aby vám pomohli zůstat v rámci vašeho rozpočtu na svatební výzdobu.

Slavnostní dekory: od 200 USD

Obřadní výzdoba odkazuje na předměty a prvky, které použijete na uličce, na oltáři a dokonce i na sezení na místě svatby. Stanovíte si také rozpočet na znamení, programy a všechny květinové potřeby pro svatební obřad, jako jsou ty v lavicích, uličce a oltáři.

Zeptejte se na místě vašeho svatebního obřadu, zda bude součástí balíčku i dekorace. Měli byste si také ujasnit, zda můžete nosit dekory, zejména v kostelech, kde by někteří mohli omezovat zdobení na oltáři.

Dekory recepce: od 1 000 USD

Dekorace, které budete potřebovat na svatební hostinu, spotřebují většinu vašeho rozpočtu na svatební výzdobu. Tipem, jak ušetřit na nákladech, je proto znovu použít některé dekory při obřadu.

Můžete si promluvit se svým svatebním koordinátorem a dekoratérem a probrat, jak přenesou některé ozdoby při obřadu na recepci. Mohou to být například látky a květiny, takže musíte utrácet pouze za prvky recepce, jako jsou světla, doplňkové nápisy, pozadí a dekorace stanice (např. dárková stanice nebo stanice pro laskavost).

Dekory stolů: od 1 500 $

Dekory, které budete potřebovat k oblékání stolů na recepci, budou záviset na velikosti stolu, počtu stolů a celkové atmosféře, které chcete dosáhnout. Menší stoly by neměly vypadat neuspořádaně, protože stále chcete, aby hosté měli prostor na jídlo.

Květinové ozdoby, ledové sochy, běhouny na stůl, girlandy, dekorace na židle, cedule na stůl, přáníčka, jídelní lístky, ubrousky a nádobí jsou důvodem, proč se vaše dekorace na svatební stůl mohou prodražit. Buďte proto chytří a použijte jako dekorace na stůl jiné svatební předměty, jako jsou svatební výslužky.

Zde je návod, jak zobrazit svatební laskavosti pro podrobnou představu.

Kolik byste měli mít rozpočet na svatební výzdobu?

Zhruba 10 % z vašeho svatebního rozpočtu může být věnováno na výdaje na svatební výzdobu. Můžete také zvážit využití 40% přiděleného rozpočtu na místo, pokud jste napjatí částkou, kterou můžete utratit za svatbu.

Dalším příkladem je poskytnutí 5 % na osvětlení a výzdobu recepce a 7 % na svatební květiny. Celkově nepřekračujte 10 %, protože chcete upřednostnit místo konání a peníze na stravování.

Velikost svatby a místo samotné výzdoby jsou významnými faktory při rozhodování o rozpočtu na výzdobu. Promluvte si proto se svým dekoratérem transparentně a buďte realističtí ohledně částky, kterou můžete poskytnout.

Proč jsou svatební dekorace tak drahé?

Některé jsou vyrobeny na zakázku

Svatby přicházejí v různých tématech a stylech, takže vaše květinová aranžmá, látky a další prvky svatebního místa jsou obvykle přizpůsobeny typu svatby. Jejich získání a výroba zabere čas, takže to zvyšuje celkové náklady na nákup hotových dekorací.

Potřebujete mnoho dekorů

V závislosti na velikosti místa konání budete možná potřebovat více svatebních dekorů k oblékání oblasti. Dalším příkladem je místo, kde umístíte dekory tam, kde budete potřebovat více dekorací k naplnění banketového stolu než menší kulaté stoly.

Je hlavní sezóna

A samozřejmě nezapomeňte, že hlavní sezóna má prodejce nabízející služby a zboží za vyšší cenu. Pokud jsou tedy dekory žádané, pak počítejte s tím, že budou dražší.

Jak ušetřit na nákladech na svatební výzdobu

  • Znovu použijte dekory od obřadu až po recepci
  • Zvažte upgradování stávajících dekorů, které máte doma, nebo těch, které jste použili při jiných oslavách
  • Může být levnější si půjčit než kupovat nějaké dekory
  • Zvažte svůj vlastní přístup než kupovat hotové věci
  • Zachovejte jednoduchý styl zdobení
  • Zvažte levnější alternativy dekorů (např. falešné květiny před čerstvými květinami)
  • Porovnejte balíčky nabízené na různých místech (tj. může být levnější získat balíček obsahující dekorace)
  • Uspořádejte malou svatbu

Dalším nákladem, který je třeba zvážit, je pronájem svatebního dekoratéra. Seznamte se s tím, kolik stojí svatební dekoratér, protože také musíte tomuto dodavateli přidělit rozpočet.

Závěr

Bylo toto rozdělení cen užitečné? Právě jsme zjistili, kolik stojí svatební výzdoba, kde si musíte připravit alespoň 3 000 $ nebo na výzdobu vyčlenit 10 % svého rozpočtu.

Budete potřebovat různé předměty a prvky pro svatební obřad, recepci a stoly. Proto doufáme, že si pamatujete naše tipy, jak ušetřit na nákladech, abyste mohli efektivně spravovat svůj rozpočet.