Kolik stojí svatební smoking: koupit nebo pronajmout?

Ti, kteří chtějí vědět, kolik stojí svatební smoking, přidělte alespoň 200 $. A pokud si raději dopřejete značkový smoking, budete si samozřejmě muset připravit tisíce dolarů.

Abychom pomohli snoubencům a hostům v rozhodování, porovnáme také průměrnou cenu mezi půjčením a nákupem smokingu na svatbu. Ale pokud náklady odhalí, že váš rozpočet by byl omezený, mohou si ženichové přečíst, co nosí ženich na svatbu za smokingové alternativy.

Kolik stojí svatební smoking: průměrná cena a další

Průměrné náklady na svatební smoking začínají na 200 dolarech, ale mohou se vyšplhat i přes 1 000 dolarů, v závislosti na značce nebo návrháři. Formální svatby a svatby v černé kravatě vyžadují smoking, takže ženichové a hosté by si měli naplánovat svůj rozpočet na svatební oblečení.

Nenechte se vypnout od levných smokingů, protože i při nošení mohou vypadat fantasticky. Klíčem k úspěchu je mít ji přizpůsobenou vaší velikosti pro chytřejší vzhled.

Ale pokud máte rozpočet na designový smoking, je rozumné utratit 1 000 až 5 000 $ a vyšší. Ostatně smoking můžete v budoucnu využít i pro jiné formální příležitosti.

Kolik stojí úprava smokingu?

Úpravy smokingu stojí za to, protože když si ho přizpůsobíte vašemu typu postavy, bude to vypadat dražší a váš celkový styl bude elegantnější ve srovnání s nošením velmi těsného nebo volného smokingu. Za úpravy smokingu si může obchod, kde jste jej zakoupili, účtovat kolem 100 USD, v závislosti na typu úpravy.

Můžete také zajít k místnímu krejčímu, který může účtovat méně. Některé úpravy mohou stát méně než 50 USD, takže věnujte čas nákupu vybavení a změn pro lépe vypadající smoking, bez ohledu na jeho cenu.

Kdo platí smokingy na svatbě?

Ženich obvykle platí za svůj smoking, ale je také možné, že nevěsta jde nakupovat s ženichem a koupí ženichovo oblečení jako dárek. Pokud jde o smoking nejlepšího muže a ty, které nosí svatebčané, může to být mezi svatebními výdaji, které nese rodina ženicha.

Náklady na ženicha a jeho svatební hostinu totiž hradí jeho rodina. Ale pokud jste omezeni rozpočtem, je přijatelné požádat svou svatebčanku, aby si koupila nebo pronajala svůj vlastní smoking.

Vyplatí se koupit smoking?

Koupit si smoking by stálo za to, pokud často očekáváte, že budete navštěvovat formální setkání a setkání s černými kravatami. Pokud spočítáte náklady na pronájmy, které jsou alespoň 100 USD, často se pronájem rovná ceně smokingu.

Z dlouhodobého hlediska ušetříte více, pokud jej vlastníte, a bude speciálně upraven pro vás. Pokud ale budete smoking používat pouze na svatbu, je praktičtější si ho půjčit.

Kolik stojí pronájem smokingu?

Pronájem smokingu může začínat na 50 dolarech, zatímco ten nejdražší je 150 a více dolarů. Faktory, které ovlivňují cenu, zahrnují kvalitu a styl smokingu a některé dokonce umožňují úpravy, aby odpovídaly konkrétním mírám osoby.

Při půjčování smokingu se zeptejte na zahrnuté náklady, jako jsou ty za úklid před a po vyzvednutí a vrácení. Musíte si také ujasnit, jak dlouho jej musíte vrátit, abyste se vyhnuli dalším poplatkům.

Je levnější si smoking pronajmout nebo koupit?

Pronájem smokingu je levnější než nákup smokingu, protože první začíná na 50 USD, zatímco nejlevnější cena druhého smokingu je kolem 200 USD. Nejprve však zhodnoťte svou situaci, protože z dlouhodobého hlediska je lepší investovat do kvalitního smokingu, pokud se účastníte mnoha formálních akcí.

Ale pokud nechodíte vždy na formální setkání, je nákladově efektivnější si jeden pronajmout. Tímto způsobem můžete také vyzkoušet různé smokingové styly podle toho, co je trendy.

Jak si vyberu smoking na svatbu?

Svatební téma a formálnost jsou faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru smokingu. Například klasický černý smoking s motýlkem je ideální pro formální svatby, zatímco jiná barva, jako je tmavě modrá s bílou košilí, je přijatelná pro poloformální svatbu.

Kdo vybírá smoking na svatbu?

Ženich si na svatbu může vybrat svůj smoking. Můžete zvážit styl svatebních šatů, abyste věděli, zda váš smoking doplňuje nevěstu ve váš svatební den.

Můžete se také podívat, jakou barvu obleku na svatbu najdete pro další stylingové tipy.

Kdy byste si měli objednat svatební smoking?

Objednejte si svatební smoking již šest měsíců před svatbou. Získáte tak čas na úpravy a vyhnete se rozrušení, zvláště pokud je hlavní sezóna.

Jak dlouho dopředu si mám půjčit smoking?

Zapůjčené smokingy si svatebčané mohou vyzvednout dva dny před svatbou. Družbové si mohou oblečení vyzkoušet a v případě potřeby dokoupit další doplňky.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, kolik stojí svatební smoking, což se pohybuje kolem 200 až 1000 dolarů a výše.

Za pronájem můžete očekávat, že zaplatíte asi 100 $, takže je to levnější varianta, zejména pro mládence. Pokud ale budete smoking často nosit, investujte do kvalitního, abyste z dlouhodobého hlediska více ušetřili.